Entelektüel gelişimiDin

Kutsal numuneler Hıristiyan ikonografisini: simge "Eye All-Seeing"

Hıristiyan simgeleri arasında insanlar arasında çok popüler bilinen ve nadir vardır gelmiş. Ama sadece kendi gücü az değildir - hatta en tanınmış ve namolennye üstün böyle bir görüntünün güçlerinin. Bunlardan biri ve şimdi gidecek üzerinde.

Özellikler görüntü

Simgesi "All-Seeing Eye" oldukça gizemli ve sıradan mümin için çok açık değildir. Bu onun karmaşık desen, özel açıklama gerektiren metaforik ve sembolik önemi ile açıklanabilir. Görüntünün arsa Tanrı'nın tetikte günahkârları denetleyen göz, O'nun korkulu ve rahmeti ve af umut olan Hıristiyanlar üzerinde yaklaşık İncille kehanet kelimelerdir. Aslında, "Göz All-Seeing" simgesi alegorik Hıristiyan ideolojinin bakış açısından evreni göstermektedir. Bu özünü ve Rab Kendisi ve Kutsal Ruh ve Meryem Ana ve İsa yakalar. Bu yüzden resim küresel bir kapsamlıdır. Ve diğer simgeler ise, özel vardır dualar, ilahiler, yüksek bir gücün yardımına, "All-Seeing Eye" simgesini almalısınız geçtiği doğada evrensel edilir. bastırılmış tüm ruhudur nasıl kalbi söyler gibi dua etmek mümkündür önce. herhangi bir durumda tapanların hiç nüfuz tüm saatlerin şeyden şeyi bilir, evrenin yüksekliği ile dünyayı yönetmektedir Allah'a dönün. Orada bilginin hiçbir sınırlama yoktur ve hatta köşe Tanrı'nın gözünde açık bir kalp gizlenen ve tam olarak anlaşılamamıştır.

simgesinin bileşim

Simgesi "All-Seeing Eye" Tanrı'nın krallığı kurulacak ideal dünya düzeni yansıtır. Görüntünün üst kısmında Mesih'tir. elini nimet bir jest sıkışmış Yükseltilmiş. Tanrı'nın görüntü güneşte bir çevreye içine alınır. Karşılaştırma ve farklı ışınları yükseltmek. Bu bağlamda, "All-Seeing Eye" değerinin simgesi şu şekildedir: Allah - ona onun lütfu dışarı dökülür aydınlatır ve dünyayı ısıtır güneş,. Grace yönlendirilmiş olduğu çok insanlık temsil - Sonraki insan kişi tasvir ettiği ikinci tur gelir. Üçüncü turda dua katlanmış Tanrı'nın anası, eller olduğunu. insanlar, teoloji, o Tanrı'nın sıkı yargı önce tüm acı şefaatçi barındırıyor. Ve son olarak, dördüncü daire - "Tanrı'nın Gözü All-Seeing" ve onu içeren bir simge. bileşimin Bu ideolojik ve semantik merkezi. en saf haliyle en yüksek saflık ve maneviyat, gerçeğin somut - İşte kendisi yıldızlı arka plan üzerinde melekler çevrili Kurtarıcı olduğunu. Oraya gelecek Tanrı'ya - yargılanma tüm yol geçmesine demektir. Rab - her şeyin başlangıcı, fiziksel ve ruhsal olarak hayatın kaynağıdır. İsa - gerçeğin ışığı ve Allah'ın Annesi - insan ırkının nazik bir kadın koruyucu. Bu görüntünün kutsal anlamıdır. simgeler "her şeyi gören göz" onun yardımına başvurmak olanlar tarafından bilinir, çok var listeler.

"Bana gelin, ben size rahat veririm!"

Bir sorun, sıkıntı, sorun simgesine ele alınabilir zaman. Kötü sağlık, iş yerinde aile ile yanlış anlamalar, çatışmalar ve diğer birçok zorluklara yerleşim Simgeyi ayarlamasını sağlar. Tabii ki, namaz duygulu, tutkulu, samimi, sıcak olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.