Entelektüel gelişimiDin

Namaz - Ana Müslüman namaz

İslam şu anda yaklaşık 1,57 milyar sahiptir. Gezegenimizdeki tüm insanların neredeyse dörtte (% 23) temsil eden Onun taraftar. Yüksek hareketlilik ve göç Müslümanlar artık neredeyse her ülkede olduğunu olmasından yol açmıştır. Bu nedenle, hiçbir zarar verilen bir dinin özellikleri ile biraz aşina olacaktır. Hıristiyan dua nasıl farklı Özellikle, dua düşünmek.

Ev Müslüman namaz

dinin temel kurallarından biri olan - İslam dinine gelenlerin hepsi, kesinlikle günde beş vakit namaz (el-Salât) yapmak zorunda kalacaktır. Mescit zorunlu (farz), gerektiğinde (vacip) ve ilave (namil) 'dir. Kuran'da bu Allah'a itiraz yapılmalıdır nasıl net bir açıklama olmadığı gerçeğine rağmen, dua sırası yeterince zor. tuş sırasını bildirme ve sözel formüller Müslümanlar geçersiz olacaktır dua gerçeğine yol açabilir. Beş vakit namaz-Fard ek olarak, bir cenaze namazı el-Janaza ve Cuma salat el-Juma da var. Bu duaların uygulanması da zorunludur. Ritüelin beş kat komisyon ihmal ve unutkanlık Allah'a inanan kaydeder inanılmaktadır, bu aklın metanet, inanç ve saflığı tutmaya yardımcı olur.

Namaz Saati Müslümanlar

İslam yürütülmesinde Saat namaz önemli dini öneme sahip. Sabah namazı Müslüman (Fecr) doğum, çocukluk ve inananın ergenliğin sembolüdür. Günlük namaz (Al-Zuhr) olgun genç, olgunlaşan Müslüman sembolize eder. İnsan hayatı dünyevi işlerin komisyon, sürekli olarak düşmektedir için verilen çok kısa süreli olduğu bir hatırlatma olarak hizmet vermektedir. Müslüman (Asr Suresi) ait ikindiyi zaman yorulmaz ve acımasız geçidi ve Tanrı ile bir toplantı için hazırlamak gereğini yinelemektedir. Hemen güneş battıktan sonra tekrar duaları (Teravih) gerçekleştirdi. Tahmin edeceğiniz gibi, bu ölümün sembolüdür. Ve son olarak, beşinci Müslüman (yatsı) namaz hayatımızda her şey geçici ve sonunda toz dönmek gösteren bir uyarıcıdır.

Doğru okuma Namazda Şartları

  1. Najis (pisliklerden saflaştırılması). zorunlu dualar yapmadan önce düzgün biçimde kendini koymak gerekir. seccade (yerine kullanılabilecek havlu, havlu ve t. D.) Ve temiz giysi. (Idrar ve spravleniya büyük bir ihtiyacı sonra ilgili makamların temizliğe) istibra - Kadınlar instindzha ve erkekler yaptırması tavsiye edilir.
  2. Küçük ve tam banyo. Bir kişinin doğanın ihtiyaçlarını tatmin sonra ilk sırada yer alır ve genital tam temizlik için gereklidir. kirlenmeler ve sperm seçimi ile - Abdest adet sırasında veya doğum ve erkeklerde sonrası kadınlarda gerçekleştirilir.
  3. vücudun belirli bölgelerine örtün. Müslüman inancına olarak, "Aurat" diye bir şey yoktur. Bu kelime bir bedenin kısmını göstermek için yasak gösterir. erkekler - O göbekle diz kapağı ve kadınlar arasında hepsi bu - bilek altında yüz ve eller hariç hemen her şeyi.
  4. Taşıma Suudi Arabistan yer almaktadır Mekke bakan. Daha net olmak gerekirse, bu Kabe yönüne bakmak gerekir. Gerekirse, bir pusula kullanmak veya diğer mevcut kriterler kullanır.
  5. Beş kat Dua performansı. Namaz, mükemmel set saatinden önce, geçersizdir. ezan bir molla yapar, ancak bir cami yakınında değilse, her özel alan için derlenmiş Planlanan zamanda, rehberlik etmelidir. Bütün bunlar Müslümanlar ritüeli gerçekleştirmek için yardımcı olmak için tasarlanmıştır bütün bilgisayar programları icat o kadar önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.