ÇirkinlikBahçıvanlık

Nazik kan otu. Dikim ve Bakım

Gerçekten bahçe tesisi dekore etmek istiyorsanız, tüm yıl boyunca gözü memnun edecek olan bloodroot gibi bir çiçeğin dikkat etmek gereklidir. Dikim ve bakım bile acemi bahçıvanlar için zorluklara neden olmaz ve onun küçük ama çok güzel çiçekler takdir edecek zaman bütün endişeleri unutulur. bahar beşparmakotu çiçek yatak çalılar beyaz, pembe ve sarı çiçeklerle kaplı Temmuz-Ağustos döneminde, onun yoğun bitki örtüsü süslüyordu. Sonbaharda bitki yaprakları nedeniyle kırmızı kar peep dal kışında altın olur, ve aynı zamanda çok güzel.

Eğer bir çiçekli ve çok kaprisli çiçek almak istiyorsanız, sadece yol kan otu olacaktır. Dikim ve bakım uygun bir yer bulma öneririz. o başarılı olacak nasıl On bitki bahçenizde kök salmak olmadığına bağlıdır. Doğada, renklerin bu kadar çok türü vardır, bunlar Uzak Doğu, Avrupa ve doğduğu kabul edilir Kuzey Amerika. kan otu suyu seven yana, daha da artacak ve su kütlelerinin yakınında gölgeli ve nemli yerlerde olduğunu. Evin ayrıca doğal yaşam daha yakın bütün şartları yeniden oluşturmaya çalışın gerekir.

Rus bahçeleri En yaygın beşparmakotu Nepal. Onun temmuz başından neredeyse ağustos, kırmızı veya sonuna etmektir sevindim koyu pembe çiçekler. İki çeşidi vardır: "Miss Wilmotte" ve "Floris". Bu çok güzel melezleri, dikkat lüks salkımına olduğunu. Ayrıca çok popüler beşparmakotu çalı, alpin tepede bir saç kesimi, mutlu parlak renkler, büyük bir duygu tolere edebilir. Bu tür çitleri oluşturmak için kullanılır. Potentilla gümüş de bazen çok küçük vardır, bahçelerde bulunan açık sarı çiçekleri. Ama değeri temyizde değildir ve bitkilerin iyileştirici özellikleri.

En zoru - Bloodroot yakalanmış bir yer bulmaktır. Dikim ve bakım ot mücadelesi ve yabani otları sulama, periyodik gübreleme gerektirir. Çiçek güneşi sever, ama direkt ışınları kaybolur ve omuz altında aynı zamanda. Gölgede çok yavaş büyür ve çiçek edemez, bu nedenle beşparmakotu takım elbise yarı gölge. en kaprisli olduğu için en zor, pembe cinquefoil ile çiçekçiler hesaba. Bu çeşitler Sıcak iklimlerde en iyi büyür.

Kalıcı tesis için Dikilen ilkbaharda en iyisidir. Bunu yapmak için, yaklaşık yarım metrelik bir çukur derinliği kazdık. kan otu kalsiyum seviyor bu yana, bir drenaj konulmalıdır kireçtaşı çakıl. Daha sonra, bir humus ve kum ile toprak küçük tabakası dökülür, bu fide yerleştirilir ve kalan toprak ile kaplanır. Bu nem bloodroot çok düşkün çünkü toprak iyi doldurmak gerekir. Dikim ve Bakım her durumda olamaz toprağın kurumasını önlemek, düzenli sulama olduğunu. Yılda bitkinin taç bakımı, onun kesilmiş almak da gerekmektedir. yaralı değilse Bu prosedür en uygun yay beşparmakotu olduğunu. kalın ve çiçekli çalı oluşturmak için, üçte bir oranında kesilen yıl için tüm kazançlar değer. Ayrıca mineral gübre ve ayıklayacaktır uygulama hakkında unutma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.