Entelektüel gelişimiDin

Tanrıça Saraswati: mantra, yantra ve Hindu tanrıçası bilgisi

Çoğu insan Hıristiyanlığa çevirmek tercih nedeni Din özgürlüğü, sadece kısmen ülkemizde kabul edilir. inanç ve Tanrı Farklı görüş ciddi bir çelişki neden olabilir. neden birçok isyancılar bugün egzotik tanrılar tercih ettiklerini mı? Örneğin, genel olarak tanrıça Saraswati ve Hinduizm beğenisine birçok. Oh, ne kadar bu dinin güzel! Yavaş yavaş şiirsel ve olduğu gibi! zahmetli olsa da, onu hoş izleyin.

tanrıçaların Güzel

Tanrıça Saraswati, güzelliği ile ayırt berrak, harika beyaz cilt görüntülemek edilir. resimlerde, o dört kollu tasvir edilmiştir. O otururken rahat, zarif ve büyüleyici lotus pozisyonunda, ve elinde bir tespih tutar. Bu öğe maneviyat bahseder. Ud diğer elinde - yakınlığı bir sembolü çalışmak. saflaştırılması - tanrıçanın kutsal kitabı Vedalar bilim ve bir tas su personifies. Tanrıça Saraswati sanat ve bilimi himaye. Onun adı Hindistan'ın büyük nehirlerinden biri ile ilişkilidir. tavus ve kuğu - Sonraki tanrıçaya iki kuş vardır. Görkemli tavus barış sembolize ve kuğu sudan süt ayıran gerçek bilgeliği temsil eder.

mit ve efsanelerin

yüce tanrı - Tanrıça Saraswati bir Brahma kavuşan babası alnına doğmuştur. kızı güzelliği onu ele geçirdi ve o bir eş almak isteyen, onu takip etmeye başladı. Onun tutkusu Brahma her zaman favori görmek, onun dört yüzleri ve ek kafa yetiştirilen o kadar büyük oldu. Azim sonuçlar vermiştir ve tanrıça Saraswati Brahma eşi oldu. Birlik Brahma karısına kızmıştı ve adaçayı kızıyla evlenerek onu sürdü, uzun değildi. Sürgün istediği o özgürlüğü ima çünkü tanrıça için, yaşıyor.

tanrıça doktrini

Hinduizm tanrıçaların adları derece iyidir; örneğin, Sanskritçe Sarasvati "zengin su" veya "nehir akan" dir. Çok renkli görüntü, tanrıça, güzel zarif, görkemli ve çok hafif olduğu için. Onun öğretim özünü her yeni yaratma kendini çalışma sonucudur ve geçmişe dönmeyi reddediyor olmasıdır. Tanrıça sentorlar ışık ve bilginin sevincine insan taşır, bilge yaratıklar eşliğinde. sentorlar izleri uyum ve huzur bir yer sağlar.

Bir insan yalan ve baz duyguları - tanrıçaya Grievous hakaret. İnsanlar bu ağrıya neden. Ve burada da tanrıçaların isimleri tahmin etmeye yardımcı olur ters tarafını görünür. Sonuçta, Saraswati eğer - bir akan nehir, o kadar soğuk asi ve vahşi olabilir. İnsanlara zarar ve bu nedenle burada centaurları göndermez. Efsaneye göre, şimdi bir adam çünkü kendi aptallığı ve zulüm acı mahkûmdur. Bir zarif tanrıça katılır sadece o seçtiği kimseler, yani kalp ve düşünceler saf insanlar. Eğer tanrıça Saraswati mantra biliyorsanız yardım isteyebilirsiniz.

eğitim Namaz

sadece gerçek ulaşacak önce çünkü sanatın bir tür - tanrıçaya dua kadar teklif etmek için. Tanrıça Saraswati mantra, hafızayı geliştirmek, işlerinde başarı elde hitabet sanatını öğrenmek yardımcı olur. iyi bir ruh halinde olmak, her gün ihtiyacınız mantrasını okuyun. tanrıça dikkat erkek, hatta dışarıdan dönüştürdü. O büyüleyici ve ilginç bir hale gelir. Saraswati sulu unsurdur ve bu nedenle namaz kötü düşüncelerin temizliğe maruz bırakıldığını yardımcı olur. uzaklıkta bir şelale yıkama kötü şeyler gibi, daha iyi sağlık, pozitif enerji alınıyor. mantra sürekli veya şakır sesle okunmalı.

Mantra ve yantra

Tüm mantralar telaffuz edilemeyen olsa oldukça küçük. Eh, bu ezbere söylemek değil, dua okumak için izin verilir. Biz onların sorunu üzerinde durulması gerekir, ancak olumlu bir sonuç için kendinizi ayarlamak. kendileri ve yeteneklerine güven hissetmelidir Dua. yön ve etkilenen bölgeye göre sınıflandırılır dualar çok sayıda vardır.

En yaygın ve sık - Bija-Mantra olduğunu. Aşağıdaki gibi okur: "Om namaha Shrim Hreem Saraswati". Sen kısa metni çevirebilir -! "OM Lord Brahma şanlı consort bize ilham ve aklımızı aydınlatacak Let Sri Saraswati Devi üzerinde meditasyon başlar.!" Saraswati enerji güçlü bir hoş koku ile çiçekler geçer. ametist, inci, beyaz yeşim ve beryl - Ayrıca kuvvetle maden enerjisini emer. Kısa mantra geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Saraswati reklam akıl, insan vücudu ve su-tuz dengesini yönetir. Temizleme çünkü insanlar yeniden doğmuş gibi her yere gider. Eğer tam konsantrasyon ile mantrasını okursanız algı onun incelik güçlendirmek için uzun süredir sorunlara çözüm bulmak, bilgelik kazanabilir.

Efsaneye göre bir arada sessizlik yemini ile duaların düzenli tekrarı, öngörücü içine bir adam açabilirsiniz inanılmaktadır ve tüm sözlerinin kehanet vardır. şey tanrıça onun bilinç üzerinde aklı ve kontrol gönderir olmasıdır. Adam sevdiklerini sıcak ve daha yakın olur. "Yantra" - enerjinin ilah grafiksel gösterimi kendi adı vardır. Eğer mantrasını deyince Yantra Tanrıça Saraswati gözlerinizin önünde olmalıdır. Bu, duanın etkisini güçlendirir hedefi başarı getiriyor. yantra enerji Saraswati birikir.

Yantra kendisi çok güzel ve renklidir. Zeytin ve sarı, yeşil ve beyaz bir kombinasyonu: Bu renk cümbüşü bağlanır. Lotus çiçeği zihin, anlayış ve farkındalık - sekiz yaprakları ile beş element ve üç iç gövde simgelemektedir. yaprakları soluk pembe renge sahiptir. merkezde Altı köşeli yıldız tanrıçası kendisi ve onun karanlık tarafını temsil eder.

ilahi Gösteri Sanatları

Saraswati - kadın ve eşi mükemmel şekillenme. O, nazik güzel ve zarif bir. Ama insanlar hala onun için dua ve onlar 64 sanat tanrıçası Saraswati, aralarında en önemlisi sevmek yeteneği olduğunu biliyorum çünkü. Saraswati bilgelik ve sanat ile yönetir, yüzden sanatın tüm çeşitleri mükemmel olduğunu hiç şaşırtıcı değil. O, kendileri bakmak, ev tutmak Cadılık temellerini bilmek bilir, marangozluk ve bahçe güçlüdür. Saraswati tüm ünlü oyun oynamak mümkün olduğunu, kazanmak tren hayvanlar ve odun kesmek için nasıl bilir. Saraswati kir ve aldatma duramaz. O arayanların ve tutkulu ruhunu takdir, ama kesinlikle zinayı cezalandırır, kelime ve şişirme yemin ederim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.