Entelektüel gelişimiDin

Müslüman tespih: tipleri, amaç. Kaç boncuklar Müslüman tespih de?

Ne olduğunu ve ne (fotoğraf bu makalede dikkatinizi onlara sunulan) boncuklar kullanılır? Sonuçta, biz onlar İslam'da kullanmak olası olduğunu sadece biliyoruz. Bunların amacı ve bu makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

boncuklar nelerdir?

Genellikle olsa çok uzak, her birimiz bu konuda bir fikri vardır varsayılabilir. Harici olarak, onlar bir iş parçacığı (tahıllar) üzerine sinirli boncuklar çeşitli bir kolye andırmaktadır. Bunlar yuvarlak veya oval olabilir - Form seçeneklerin birkaç sınırlı değildir.

birlikte boncuk bağlayan iplik birleştirme bir daire oluşturmak üzere. Yer bağlama da inanç sahibi bağlı olarak, boncuklar ve iplikler zincirleri veya diğer malzemelerden fırça dekore edilebilir.

Tesbih boncuklar uzun yaşamın akışının timsal olmuş.

uygulama alanı

dini nitelik - O nesne özgün olduğunu, Başlıktan da tahmin etmek kolaydır. Skor okunan dualar edilmiş zaman kullanılır. namaz sürekli ise, bir tespih, bir fotoğraf hangi bir ritim okuma almak ve konsantrasyonu kaybetmemek, uykulu önlemeye yardımcı, makalesine bakın fırsatı.

hayatın akışının somut olarak boncuk bir yorum yoktur. Özel boncuk bir ömürlü an veya gün ve tek onlar aracılığıyla bir gidiş, biz hayat akıyor fikrini ve iplik sonuna sessizce gidelim gerekir ayrılan anı kabul ediyoruz.

Islam - bu niteliği kullanan tek din değildir. Bu olamam, ve Budizm ve Hıristiyanlık, ama bunların her biri belli bir şekle sahiptir. Subhi, Miesbach, Tasbeeh: Müslüman tespih birkaç isim vardır.

Taş sayısı

Müslüman tespih gibi kendi iş parçacığı üzerinde kaç boncuk sinirli edilmelidir görünüyor? Geleneksel olarak tespih İslam Allah'ın isimlerinin sayısına göre 99 boncuk içerir. Ayrıca boncuklar 33 ve 11 (taneler), tespit özel bir fırça ya da boncuk kilit sahip olabilir.

Avantajlı bir şekilde, boncuk 11, gerekene kadar miktarda tekrar edildiği sonra düz bir daire, boncuk ayırıcı ile ayrılmış olan taneler oluşmaktadır.

boncuk yapma

Başka bir durumda olduğu gibi, burada oyulmuş boncuk ayrıntılı yeteneğini biliyorum profesyoneller vardır. Onlar doğru boncuk (Müslim) nasıl yapılacağını biliyorum. Bu durumda, en önemli ve sorumlu süreçlerinden birisi - Aynı boncuk delikler açarken. Özellikle küçük delikler için usta tüm tecrübesini gerekli. Bu arada, ustaları makine kendi üzerinde çalışmaya yapmak genellikle.

boncuk üretimi - uzun ve zahmetli çalışma. malzemenin seçilen parçalara delikli başlamak için. Bundan sonra, oval, yönlü, düzleştirilmiş, armut şekilli veya küresel yapılır. Boncuk hep daha fazlasını: 99 tahıl ürünleri için ana 110-120 boncuk hazırlar. Bu iplik üzerindeki diş önce birbirlerine en uygun seçilecektir gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Kullanılmayan boncuklar 33 tanelerinin tespih gidecek.

Ama bu iş hala bitmedi. Boncuk - Gelecekteki ürünler için bir taban. Şimdi boncuk kalan unsurları yapmak gereklidir:

  • Nissan - her 33 taneler yerleştirilir boncuk bölücü düz şekli;
  • havuzu - Küçük bir boncuk, yedinci konumu gösteren;
  • İmam - başlangıçlı yol gösteren uzun bileşeni.

İmam tepelik yaptıktan sonra - onun sonunda bir detayı. İmam kapatıcı düğüm iplik, derinleşiyor.

Eşit derecede önemli Yukarıdaki tüm unsurlar birbirleriyle uyumlu bir yanı sıra seçilen boncuk olmasıdır. Geleneksel olarak, tüm boncuklar aynı boyutta olmalıdır, ancak boncuklar büyüklüğü farklı olur ve iplik, azalan büyük başlayarak bunları çekimi.

boncuklar için erken iplik kesinlikle ipek, ama şimdi kullanmak ve farklı renklerin naylon iplikler.

doğru sırayla tüm bileşenlerin hazır sonra bir iş parçacığı üzerinde sinirli olup, kazınmış yazıtlar süslenmiş. Daha sonra bir araya çekmek ve dekorasyon için bir fırça ekleyin.

boncuklar için malzeme

Oldukça malzemenin çok ve bunların seçim sınırsızdır. ahşap, halat, yarı-değerli ve değerli taşlar ve metaller kullanarak ürünlerin imalatı için. farklı meyve, fasulye bezelye ve fasulye, kabukları, mısır tohumu kemikleri - daha basit şeyler de vardır.

Bunlardan son - doğal ve şifalı malzemesidir. tespih sırasında sürtünme elektrikli ve kişi elektrik küçük bir ücret alır - etkiyi Electrophysiotherapy.

ahşap Müslüman tespih baş ağrısı kaldırılmasına katkıda bulunmak ve uyku geliştirmek. ürünler için malzeme, örneğin koku veren ahşap, servis durumunda, ardıç, daha sonra koku korumak amacıyla, kapalı bir kutuda muhafaza edin.

Doğal taşlardan yapılmış Türk asalet tercih boncuk kez. en popüler ürünler kaya kristali. Boncuk onlar serin, ve yönlü tahıllar güneş ışığından küçük bir gökkuşağı oluşturdu. Usta takı bir ürünü her biri gümüş onların fırçalar, taçlandırdı.

Bugüne kadar, Müslüman tespih sentetik malzemelerden yapılmış. Onların üretim uzun bir sanayi ölçeği almıştır ve bunlar oldukça düşük bir fiyata satılıyor. Tesbih Türkiye'den getirilen - layık ve unutulmaz bir hediye.

tıbbi fonksiyonları haç üzerine Fazla

Tesbih bir sadece dini hizmetlerin niteliği, aynı zamanda günlük yaşamda oldu. Bunlar insan sağlığının korunmasına katkıda. Bazı ürün tıbbi özellikleri yukarıda belirtilen, ancak liste büyüktür.

Anahtarın biri - nevroz ve depresyon kurtulmak. Herkes kendi parmaklarınızın ucunda beyin üzerinde nasıl ve düzeltmelerinin bilir. Psikoterapi olumsuz düşünceler ve yatıştırılması dikkatini aktarmak boncuk kullanır.

açıkça vücudu etkileyen gibi

Müslüman tespih en büyük etkiye hesaba hangi parmak bağlı vücut bakımının etkileyebilir:

  • işaret parmağı - baş ağrısı yok olur ve nefes darlığı stabilize;
  • orta parmak - smeryaetsya öfke;
  • yüzük parmağı - normal kan basıncı ve bunların arasında olumlu manyetik fırtınalar transfer;
  • Merkezi hurma sinir sistemini etkiler ve stresi hafifletir.

Pürüzsüz boncuk Karıştırılıyor mümkün konsantre veya dinlenmek için yapacaktır. Boncuklar ayrıca yaralanma ve işlemler onlara veya artrit falanks sonra parmak motor fonksiyonun geri kullanılır. İnsanlar boncuk karıştırma elinde ağrı kolaylaştırır, bunun muzdarip. tespih düzenli kullanımı dengelemek ve sakin kişi katkıda bulunur.

boncuk Pratik ve hoş bir özellik

Bir kişinin gözle görülür sinir ve elleriyle ne yapacağını bilmiyor vermediğinde, büyük tespih bu durumda yardım et. Eğer elinizde onları tutmak, insanlar kesinlikle bir günlük aksesuar değil, size dikkat edecektir.

Bu ürünün sanki, konuşma için ek bir konudur ve öncelikle dine atıfta ancak üretim süreci ve boncuk kapsamı herhangi muhatap ilgisini çekebilir. Bu arada, elden onu rahatsız dikkat hareketli kusurları görünümünü gizler.

Gümüş boncuklar (Müslim) ya da diğer pahalı malzemeler - değerli metaller, değerli taşlar - sahibinden durumunu vurgulayacaktır. Bu ürünlerin toplayıcıları, orada birçok model ve diğer sanat eserleri aşağı hiçbir şekilde hangi hazineleri vardır.

seçerken, her şeyden önce ürün, ele rahatça yalan gerektiğini unutmayın. Kalite boncuklar esnek ve hareket etmek hoş olmalıdır. Bu taneler arasındaki mesafeye dikkat değer, malzemenin kalitesi hangi boncuklar, dişin durumu.

Her zaman onları taşımak istiyorsanız harika bir ürün yapmayacağım: Eğer açıkça ihtiyaç düşün. Eğer tespih sevdim ve bunları kullanarak ilgileniyorsanız, taraftan farklı şekil, renk ve boyutlarda ürünü olması daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.