Entelektüel gelişimiDin

Melek - Bu nedir? Seraph kim?

Melek - gökyüzünde yaşayan kanatlı bir yaratık. In Kutsal Kitap bu canlıların söz bulunabilir. seraphim birlikte cherubs, meleklerin hiyerarşisinde onur bir yer işgal - Tanrı'ya en yakın olduğu.

Tevrat'ta Kaynaklar

okuyacak bir kişinin Tekvin'den, Paradise girişini koruyan alevli kılıç ile bir nurdur orada anlatılan unutmayın. Ve Davut bu melekler Tanrı'yı taşındı ulaşım tür katalizör görevi olduğunu söyler. Birçok yerde Eski Ahit'in biz onun Cherubim'in arasında oturur olduğunu okudum. peygamber Ezekiel ayrıca bu yaratıkları söz etti. Tire, cetvel çöküşüne nitelendiren o kimin giysi köpüklü mücevherlerle mayınları bir meleğe, gibi göründüğünü fark eder. o günah böylece kaldırıldığında Tanrı, yeryüzü onu attı. Unenviable kader onu başına gelen. Evet, çıkıyor ve bir melek melek günah işleyebilir. Bu yılında bir adam gibi.

Keruvların figürleri ile dekore Ark,

Bir rekonstrüksiyon vardır Ahit Sandığı'nı, tarihli XIX yüzyılın. kapağına üzerinde, altından yapılmış iki CHERUBİM görebilirsiniz. kalıntı kapsayan sanki Onlar yayılmış kanatlı standı. Kaporet (üst kısım Ark) ve melek entegre bir şekilde oluşturulur. Bu emanetler kapağında duran varsayılmaktadır, aynı zamanda korumak ve tahtın bir hatırlatma, anlaşılmaz Tanrı olarak hizmet vermektedir. Rab o Ark da iki kanatlı yaratıklar arasında ona gelir ve o İsrail halkını iletmek bırakacak yasaları vereceğini Musa'ya söyledi. Tanrı'yı eşlik bir melek - Böylece, melek ortaya çıkıyor.

Yahudilikte Keruvların söz

Talmud biz veri Melekler, İlk Tapınağı yer almaktadır birkaç maddeleri arasında okumak, ancak ikinci değildi. Aynı makalede biraz açıklanması verilir. Aslında Birinci Tapınağı devrilmesi sırasında, Eroslardan heykellerini görerek, Yahudi onları taptıkları düşünerek, Yahudileri iftira başladı ve o yasaklandı olmasıdır. Yani benzer heykeller İkinci Mabed sadece kanatlı yaratıklar görüntülerle süslenmiş duvarlara değildi nedeni budur. Değil özverili ibadet değil, saygı Seraphim melekleri hak. CHERUBİM de zikredilebilir.

gök sakinleri Üç tip

hayot, ofanim ve Seraphim: Talmud'da göksel varlıkların her üç tip adında, ilginçtir, orada cennet ve halkının tanımıdır ama. cherubim şey hakkında yazılı. Yahudilerin eski liturgy da üç tip sıraladı.

Keruvların Başka bir söz

Ama Midraş içinde, Vaiz yorumlanmasını içeren, biz ve insan vücudu ruhtan uyku sırasında, gün boyunca ne yaptığını, bu bilgiler ruhuna geçirilir okumak unutulmamalıdır sonra - meleğe, sonra - bir melek ve son olarak Seraphim, kim Allah'a bildiriminde bulunacaklardır. Bu zincirin bu tür çıkıyor. yaratık seraphim sonra ikinci aşamada üzerinde duran - O cherubim olduğunu tahmin etmek zor değildir.

Midraş Rab dünyada neler olup bittiğini izlemek, kanatlı yaratıklar üzerinde oturmuş olduğunu söyler.

melek gibi ilahi

Bu namaz hakkında ne söyleyebilirsiniz? şarkı sayesinde Kilisesi bize sürekli onu öven ve muhteşem şarkı yücelterek Tanrı'nın önünde her zaman Cherubim'in gibi olmak ve dünyevi bir şey tüm düşünceleri reddetmek için davet ediyor. Sonuçta, bu anda Iisus Hristos de, kendini sunmak amacıyla, görünmez aşağı kutsal sunağın içine melekler çevrili Tanrı Baba için tüm insan zulümlerle ilgili bir kurban olarak ve cemaat inananlar için kanlarını ve beden verir. Bu güzel dua. Melek Tanrı'nın sadık kulu temsil etti.

seraphim

İncil de Serafim olarak bahseder. Sürekli ona övgüler Allah'a yakın melekler,. Serafim altı kanatları vardır. Hıristiyanlıkta, bu yaratma, her şeyden olduğu meleklerin bir hiyerarşi vardır. Adını "alevli" olarak çevirir.

Kelimenin Anlamı "Saraf"

Antik Yahudiler tarafından kullanılan şekliyle "Saraf", aşağıdaki değerlere sahiptir:

- yanan, yanan;

- Bir yılan gibi uçan bir sürüngen, yıldırım,;

- Kanatlı Griffin veya ejderha.

"Göksel hiyerarşi Üzerine" eserinde Seraphim

Melek - Melek yeterince güçlü olduğunu, ancak Serafim daha güçlü. Tanrı ile doğrudan iletişim için onur oldu. Sözde Dionisiy Areopagit eserinde "gök hiyerarşisinde günü," seraphim hakkında çok şey söylüyor. Özellikle, isimlerini açıkça sürekli ve yorulmadan Tanrı tutkulu güçlü ve renkli yaratıklar istediklerini belirtmektedir söylüyor. ateşlemek ve onlar gibi olmak, böylece onlara ışık: Ayrıca, onlar altlarında olanlar üzerinde bazı etkilere sahip olabilir. Ama aynı zamanda seraphim ruhunu arındırmak için güce sahiptir. Nasıl? Onlar sadece bunları ateşleyebilir ve yanık, günahların ateşte yanmak. Bu kovma ve herhangi bir hatası cızırtılı, Seraphim, kutsal aydınlatıcı ve dayanılmaz güce sahip olduğunu gösterir. Bu gerçekten güçlü varlıklar olduğunu.

Dolayısıyla, artık biliyoruz ki CHERUBİM ve Serafim - Tanrı'ya yakın melekler,. Bunlar genellikle kilise dua adlandırılır, insanların onlar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum şaşırtıcı değildir. Ancak, ne yazık ki, bilgi o kadar değil. Biz meleklerle ve seraphim en azından küçük bir fikir edinmek için Kutsal Yazılarda sadece birkaç alıntılar ile içerik olmalıdır. Ama biz en azından bazı bilgiler elimizde memnun olmalı. Bu meleklerin bilgisi esinlenerek bazı yazar ve şairler, İncil'den alınan. Beklendiği gibi, orada onların yolu farklı olduğu için onlara adanmış eserler her zaman romantikler ve hayalperestler büyüleyecek belli gizemi ve gizem.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.