Haber ve ToplumOrganizasyonda Obdinenie

Mali-sanayi grupları: Rus Deneyim

Mali-sanayi grubu - şirketlerin bir dizi ortak bir yönetim yapısı ve kredi kaynağı, genellikle bir banka olan bir rol birleşmiş. PPG dahil şirketler, mutlaka belirli bir sanayinin çıkarlarını temsil etmiyor. Bunlar farklı ürünler üreten, piyasada çeşitli işlevleri gerçekleştirebilir. Ancak, tüm yatırımlar tek bir kaynaktan yapılır. Buna ek olarak, PPG - endişeler, şirketlerin bazen bir grup, hisselerin çoğunluğu tüm gelişim stratejisini belirlemek için bir özel birey aittir işletmelerin dernek.

Görünür ve otonom yapı

Resmen, bakış hukuki açıdan, bu şirketler birbirinden bağımsız çalışır. Aynı zamanda, harici yönetim ve finansman sahip, bunlar dediğimiz oluştururlar "finans-sanayi grupları." Tellingly, şirketin tüm belirgin özerklik rağmen doğrudan ekonomik büyüme gelirlerinin ihtiyaçlarına alakalı olmayabilir belirli bir görevi gerçekleştirmek için yönlendirilmiştir. Mali harf genellikle çok farklı kaynakların konsantrasyonu nedeniyle oluşur.

hukuki, sigorta ve finans şirketleri, alternatif medya kaynaklarının bir dizi ve, tabii ki, teknoloji sanayilerinin çabalarını entegre Mali-sanayi grubu. Onlar biraz sahibini kazanmak için sıradan arzusu dışında, kombine edilebilir olduğunu mu? Açıkçası, siyaset. Belli bir iş geliştirme gerektirir Sadece değil birikmiş sermayenin bütünlüğünün korunmasına siyasi-enstrümantal teminat olarak, adli ve hukuki kadar çok. Ve bu da sadece iktidarda sanayi, finans, bankacılık ve politik sermaye sermayenin başka tür dönüşümü, söz konusu mümkündür. Aslında, bu tür görevlerin ve faaliyetlerin karar Şekiller herhangi yönetti.

Finans sanayi grupları Form

  • PPG Endüstriyel - Endüstriyel dernek endişe temelinde davranmaktadır. Nadir vaka gibi grupların bir parçası kuruluş aynı avantajları şunlardır zaman ekonominin sektör.
  • Klasik mali-sanayi gruplar - dernekler sözleşme zemin hazırlayan ve temel bir birim olarak yönetim şirketi yaratır. Şekil tüm yapısal birimler önceki muhafaza yasal durumu.

Rusya'da Mali ve endüstriyel gruplar

Prensip olarak, APG - İlgili nedeniyle ortaya saf Rus fenomen, Cumhurbaşkanının kararı 1993 yılının ikinci yarısında Rusya. Başlangıçta bu tür grupları oluşturarak hükümet hızla kontrol edilemez ve büyük ölçüde kârsız Sovyet işletmelerin ardı ardına kurtulmak ve bir şekilde, sağlıksız rekabet doğası gereği vahşi düzenleyen olabilir varsayılmıştır. Ancak, PPG oluşturma mekanizması superplayer tetikleyen bir "dost entegrasyon" mekanizmalar, oluşumuna yönelik değildir, çeşitli pazar niş baskın bir konum işgal eder. Böylece, yerine kontrollü bir rekabet ortamının yaygın tekeller tüm endüstrileri ve ekonominin sektörleri kontrol yaratıldı. Ve bu da, hükümet kurumlarının faaliyetlerine ilişkin şirketlerin güçlü bağımlılık daha az yol açmıştır. Bu kendi siyasi projelerin oluşturulması sayesinde, onlar "gerekli" kulis politik ve yaratmaya başladı idari kararlar. Böylece tekelci ekonomiyi doğdu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.