Haber ve ToplumDoğa

Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don): açıklama, fotoğraflar. Memorial Grove Kumzhenskoy

Pek çok doğal, tarihi ve kültürel mekanlar ile ünlü bu güzel ve şirin güney kasaba. Bunların arasında en popüler biri - Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don). Bu kasaba halkı geri kalanının en ünlü ve en çok ziyaret edilen yerler aittir.

Grove Don kıyısında yer, şehir park alanında en yakın olanı. Rostov acele bir mola ve biraz temiz hava almak değil, aynı zamanda insanlık tarihinin en korkunç savaş sırasında hayatlarını feda Sovyet askerlerinin anısına oluşturulan anıt, çiçek bırakmaya için sadece buraya gel.

tanım

Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don kentinde) Ölü Donets ve Don nehirlerinin kesiştiği yerde, batı bölgesinde yer almaktadır. nehir ve şehrin muhteşem manzarasına sahiptir pitoresk çayırlar, bir sürü vardır. piknik için Bahar ve yaz aylarında yerli doğal noktalar, kamp ve balıkçılık organizasyonu. Swim sağlık hizmetleri bu yerlerde resmi plaj yok gibi önerilmez.

Nehir katı buz, pateni ve buz balıkçılık taraftarların burada severler ile kaplıdır kışında. Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don), bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf, nehirler ile çevrilidir: kendi sularında sağ tarafı görkemli Don ve sol - Ölü Donets.

ahşap renklerin çeşitli boyalı zaman Sonbaharda, sadece dökülmüş yaprakların hışırtı altında yollar boyunca dolaşmaya çok güzel. Ve Kumzhenskomu anıt götürecektir döşeme kaplaması ile kaplı alışveriş merkezi, gidebilirsiniz.

Memorial kompleksi

Orijinal anıt 1983 yılında Kumzhenskoy koruda çıktı. Bu anıt yıl 1941 ve 1943 kent özgürlüğüne düşmüş Sovyet askerlerinin bir hatırlatmadır. Karmaşık birçok bireysel anıtlar ve ortak bir mezar bulunmaktadır. Kumzhenskoy anma korusu bölgesel öneme sahip bir kültür anıtıdır.

Kompleksin ana caddesi boyunca heykel bulunmaktadır. Karmaşık beş dikmesi, mermer gri, askeri birimlerin ve oluşumların adları ile oyulmuş hatıra tabak, Rostov kurtuluşu katıldı ve Şöhretler dört dikili taş bulunmaktadır.

Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don) ünlüdür merkezi anıt nesne, - "Fırtına" bir anıt. yüksek granit kaide üzerinde bir heykel grubudur. Bu askerlere saldırmak için gidiyor. Bunların üstünde metalden ok vosemnadtsatimetrovaya duruyor. Sovyet birlikleri tarafından saldırıya yönünü belirtir. anıt yakınında büyük toplu mezar. İçinde düşmüş asker-kurtarıcı kalıntıları yalan. granit üzerine levhalar isimlerinin altın harflerle kazınmış.

kahramanlar anma

İlginçtir, heykeller grubu Rostov-on-Don kurtuldu gerçek kahramanlarını temsil eder: kadın, bir tabanca ile silahlı - savaş sırasında 1151-inci alayında siyasi komiseri, Abhazya yerlisiydi Alexander Nozadze vardır. Yanında - Teğmen Vladimir Milovidov, etnik Karelyalılar ve Alexey Filippov - genç teğmen, makinalı tüfek şirketi komutanı.

Her yıl Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don), Büyük Zafer gününde hayat bulur. Burada düzenlenen Olaylar çok ciddi bulunmaktadır. Sovyet Ordusu ve gençlik askerler katıldığı kutlamalara, sevgili gazi anıtı gelmek için. Ve her zaman bu faaliyetleri tamamlanmıştır silahlar düşmüş kahramanların anısına voleybolu.

Kumzhenskaya Grove (Rostov-on-Don): nasıl gidilir?

Eğer toplu taşıma araçları ile seyahat edecek iseniz, GPZ-10 ana pazara yakın otobüs sayısını 34, alabilir. O, "köye Kumzhensky için" bir tabak ayarlayın.

Daha kolay ve daha hızlı araba ile gidilir. Sokaktan gitmelidir. Malinowski GPZ-10 (Batı Köprüsü çıkışında) doğru hareket (Batı bölgesi) ve. Yakıt ikmali - otobüsün son durağı arkasında ikinci trafik ışığı, geçtikten sonra işaretini göreceksiniz. Bunun Önce sağa dönün ve dar bir yolda bulacaksınız. Üzerinde yaklaşık bir kilometre ve nehir Ölü Donets geçen bir köprü için sürücü. Şimdi solda restoranda "Don Grove" işareti göreceksiniz. yönünde çıkışa elli metre kadar asfalt yolu takip edin. İşte bu - oradasın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.