Haber ve ToplumDoğa

Süt mantar türleri, fotoğraf

Mantarlar - gerçekten Rus mantar var. besin değeri batı, güney ve doğuda bile farkında değildir. Ülkemizde bunlar ormanın iyilerinden biri olarak halkın bilincinin bir parçası ve tablolar yerleşmiş olur. Bazı Rusya'nın Avrupa bölümünde bazı bölgelerinde, Sibirya'da süt mantarı uzun tek sanayi mantar olmuştur. öngörülebilir bol meyve vermenin ile Kaliteli gıda - bu onun milli popülerliğe sırrıdır.

Gruzdev temel amacı - tabii ki, tuzlama. (Ekşi krema ünlü mantar dahil) bunun dışında tüm diğer yemekler zaten tuzlu ücretlerinden hazırlanmalıdır. Alman kaynaklarında önerilir böyle hızlı ızgara olarak yemek diğer yöntemler - bu ürünün sadece bir çeviri.

Bu yazıda süt mantar türlerini dikkate yanı sıra yeme korkusu olmadan olabilir bunlardan saptayın.

gerçek agaric

Süt mantar Bu tür onlar çok çünkü onların küçük şapkalar mukozal yüzey arasında denir Urallar ve Volga bölgesinde, büyüyen. Bu durumda onlar (doğru) Sibirya pravskimi içinde denir.

Süt mantar Bu tür Batı Sibirya ve Urallar orta bölgelerinde kuzey kesiminde, Orta ve Yukarı Volga bölgesinde, çoğunlukla Rusya'nın batı kuzey-kuzey bölgelerinde, olmasa genellikle bol Ekim ayları temmuz başından bulunur. Bunlar karma ve huş ormanlarında yetişir.

Genç mantar başı çapının, 20 cm bir girintili orta veya daha mukoza içine sarılmış kabarık tüylü kenarı ile büyük ölçüde düz olan, genellikle belirli aralıklarla kahverengi lekeler ile eş zayıf cam şeritler ile, huni şekilli. Plakalar sarımsı ince kenarlı beyaz renklidir. Bu hamuru, yoğun beyaz renkli, ama kırılgan olduğu zaman, bu hoş bir akut "Gruzdev" aroma vardır. Kök kısa, silindirik olup, içinde bir boşluk.

Bunlar süt mantar çeşitleri yenilebilir (bu makalede görebilirsiniz fotoğraflarla), birinci kategoriye ait. Aynı anda tuzlu mantar da bulanık, sulu, aromatik, etli var.

mantarı ham

Bu konuda söylenemez mantar mantar türleri nelerdir düşünürsek. Bu Haziran'dan Kasım gruplara ve bireysel karışık, huş ve ladin ormanlarında yetişir.

kapak, 20 cm, hafif sarımsı, bazen açık yeşil, neredeyse düz ya da yuvarlak dışbükey bir çapa beyazdır. gencin plano-konveks, daha sonra tüylü kenarı ile hafifçe görülebilen bir sulu alanları ile, aşağı sarılmış bir huni olur. Yağmurda yüzey çok kaygan.

kırılgan Bu hamur, beyaz bir katı, koyu beyaz bir yanma suyu ve hava ile temas ayırır olur kükürt sarı bir tona. Kök bazen içi boş olan olgunlaşma sırasında, çıplak, kısa beyaz, kalın. Şartlı yenilebilir mantar.

sarı agaric

Süt mantar Bu tür bazen yeterince büyük ailelerin ise, Haziran ile Ekim ayları karışık, huş ve ladin ormanlarında çoğunlukla büyür. Mevcut Şu anda onlar nadirdir.

Kap çapı, içbükey iç kenarları, nemli, yoğun, nemli hava yapışkan mukoza, etli, içbükey, tüylü ortasında, 20 cm çapında olmaktadır. Yüzeyi koyu hafif belirgin eş bölgeleri ile, sarı altındır.

Bu durumda, kağıt hamuru, beyaz yoğun dokunma sararma, kırılgan, bültenleri havada sararma, kalın beyaz suyu buruk.

Yenilebilir mantar geleneksel birinci kategorisini belirtir. Suda asitle temizleme, önceden ıslatılması için kullanılır. Bu durumda, tat Gruzdev gerçekten aşağı değildir.

agaric kavak

Nadiren, sporadik ortaya çıkar. Her ne kadar bazı yerlerde, Aşağı Volga kıyısında örneğin yeterince bol kavak mantarları büyür. Bu tipleri daha çok grup içinde, kavak, kavak ormanlarda bulunurlar.

çapı kap boyutu bir kenar eğildi, daha sonra huni hafifçe spotlu bazen pembemsi beyaz çok genç mantar ya da çıplak, tüylü hale orta plano-konveks preslenir, 20 cm çapında olmaktadır. Trombositler pembe soluk. Ayak kalın, kısa, beyazımsı veya pembemsi. Eti sütlü, çok buruk suyu ile beyazımsı.

Yenilebilir, ikinci kategori MANTAR. Gıda sadece tuzlu kullanılır.

agaric parşömen

Bunu en aittir dikkati çekiyor yenmez mantar nedeniyle kostik sütlü suyu. Ama şartlı az bilinen yenilebilir mantarlar deliller de vardır. Gördüğümüz gibi bu mantarların çeşitleri, hepsi değil ama çok dikkatli, yemiş, ve bazı olası edilebilir. kaynama veya uzun süreli ıslatma sonra dekapaj için uygun Lactarius parşömen.

Bu yaprak döken ve iğne yapraklı ormanlarda yetişir. Bazen büyük gruplar halinde gerçekleşir. mantar kap beyaz 20 cm, dışbükey düz bir şekilde, daha sonra, huni şeklinde renk ilk bir çapa ulaştığında, o zaman koyu sarı noktalar veya sarımsı bir renk tonu olur. Eti zengin kırık suyu havada değişmez olduğu, beyaz ayırır, beyazdır.

siyah mantarı

Bu mantarın halk arasında "Chernushka" olarak bilinir. Onun şapka etli, firma, düz, küçük sümüklü zamanla siyah hale gelir. Onun kadifemsi kenarları keskin çakmak orta keper, kendisini aşağı eğildi.

Bacak gerilmiş plakalara Aşağı: beyaz, (kırılıncaya ya da preslenmiş, sonra kahverengi noktalar vardır) daha sonra san. Zaman oyuk olur bu durumda, bacak, yeterince kalın. Eti, dönüşte karanlık, beyaz kabadır yanma ve acı suyu çok ayırır.

bilinmeyen mantarların için son derece dikkatli davranın. Onları yeme önce, düzgün bunları yemek pişirmeyi rakam dışarı yanı sıra yenebilir olmadığını kontrol etmek 100 kez gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.