Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl bir keklik pişirmek için? bıldırcın lezzetli yemekler için tarifler

av gıda alma birincil yolu olmaktan ve insanlar tavuk ve hayvancılık, yetiştiricilerin çalışmaları sonucunda çok daha yüksek değerli oyun başlangıcını doğurmak öğrendik beri. Beslenme uzmanları daha az yağlı olduğu için vahşi hayvanlar ve kuşların eti daha faydalı olduğunu savunuyorlar. Ve yapay yem, doğumdan itibaren katkı maddeleri ve hormonlar kullandıkları vermedi.

Ancak kraliyet (Kraliyet) tablo için ihale, sulu et ve hatta kabul layık ürün için değerli büyük av av yaygınlık keklik zamanlarda.

ulusal tercihleri

Grouse - Kuş Uluslararası. Her yerde kesinlikle tropikal yerlerde ve Antarktika hariç, belki de bulunur. Ve her ülke bir keklik pişirmek konusunda kendi fikirleri vardır. Almanlar söndürmek ve her zaman bir sebze yahnisi parçası olarak kullanılabilir. Rusya, kuş tost olarak. Amerikalılar fırında veya bir barbekü olarak pişir. Fransız, genel olarak, tüm bıldırcın yemem: karkas et suları ve çorbalar pişirilir ve et ezmeler ve sufle olarak kullanılmaktadır.

Ama ille takip etmez, sadece bir gelenek, bu. keklik nasıl hazırlanacağını Herhangi yöntem, sürekli lezzetli sonuçlar vermektedir. Yani herhangi birini seçebilirsiniz, ancak tüm deneyebilirsiniz.

Kuşların Seçimi

mayınlı olarak avcılar, tabii ki, kendilerini iyi usta. Ama sıradan vatandaşlar kadar doğadan çıkarılıp belki bölünmüş domuz ya da "makale" tavuğun parçasını takdir edebilirsiniz. Ve yeterince ciddi riski vardır böyle cahil bir kişi o ne istiyorsunuz oldukça farklı bir şey satın alır.

Eğer keklik pişirmek önce Yani, ilk satın gerekir. Bir kuş seçerken, onun koltuk altına bakmak gerekir. kanatları altında deri ince, plastik ve yumuşak olmalıdır. o kaba veya önünüzde hardish ise, "yaşlı kadın", iyi hiçbir şey olmuyor hangi.

Bu aynı gizli bir yerde gerektiği hiçbir reklamı eksik. Bunlar? Keklik, taze, hafif deyimiyle. Kuş koparılan değilse, kuş tüyü bakmak gerekir: keçeleşmiş, ıslak gibi de karkas tezgahın üzerine yatan ilk gün olmadığını söylüyorlar.

karkas kasaplık

mağazalar ve süpermarketler oyunda genellikle donmuş satılan ve zaten gutted olduğunu. Bunu pişirmeden önce taze kuşu bulmak için şanslı isek, bunu gut gerekir. Nasıl ateşe gönderilmek üzere bir keklik pişirmek için?

Varsayalım kuş yabancı tavsiyesi olmadan yapabilirsiniz koparmak. Sakatat aynı zamanda herhangi bir inceliklerini olmaksızın çıkarılır. Ama sonra - dikkat! Keklikli ise guatr çekilmelidir. Kuş küçük olduğundan, sadece onun kanatları altına gizlenmiş head sonra gözü kaldırın ve Genellikle kafa kesiliyor olduğunu. pençeleri kesip geri sekmeleri eğmek gerekir. Şimdi, kuş ileri işlemler için hazırdır.

Keklik ve fırın

Bize göre, bu yabani kuş onu kızartmalıydım çok küçük. Bu nedenle, lezzetli bir keklik yemek pişirmeyi bilen kişiler fırın kullanmayı tercih eder. birine bağlı olarak ve ışığa soba gerekli değildir - Doğal olarak, çünkü kuş hesaplama ürünlerinin küçük boyutta her zaman bir kaç karkas gelir. (Eğer çok büyük bir aile değilseniz) Genellikle sadece dört kuş hazırlanmıştır.

En tarifleri fırında keklik pişirmek önce, bu marine düşündürmektedir. Bu kilo daha azdır ve ikinci olarak Birincisi, et daha yumuşak ve daha güzel kokulu. Yani, ilk sosunu hazırlayın. Birlikte yalın ve tereyağı žsžtžnžz (oranındaki 1: 1). Bu karışımda, hızlı bir şekilde keklik (beş dakika) yavru. lavrushku, kekik, arpacık ekleme. Sen tavuktan suyu dökmek olabilir. Düşük ateşte Tencere bir saat kaynamaya gerekir. Daha sonra, belirtilen suyu dökülmüş bir karkas, bunun suyu veya jöle frenk üzümü (1 çorba kaşığı. L.) ilave edildi siyah meyveleri ve rendelenmiş svekolka (50 g) eklenmiştir. 3-4 dakika ve çıkarma işleminde tüm kaynatın.

Tereyağı, aynı Charlotte, tuz ve kekik dövülerek sonra domuz pastırması, ince bir levha sarılır keklik, sürülür. Sonra bir saat kuşlar soğuk koymak hazırladı. Bu tarifi çok yumuşak bir keklik marine sunmaktadır.

Biz onlara ince bir yağ tabakası ile ekmek pişirme dilimleri üzerine koydu - keklik. Biz sıcak bir fırına koyun. On beş dakika sonra, ne zaman hlebushek yavru, bu kaldırılır ve oyun fırında bırakılır. Bu bir altın hale geldiğinde, ekmek üzerine geri koymak sos dökün ve tabloya herkesin sormak.

av sırrı

Madenciler tür zorluklar pişirmeden fırında bir keklik pişirmeyi öneriyoruz. Lezzetli hızlı ve basit: Testin karkas yuvarlak sopa (ve mantı veya yağsız dükkan, en basit uyum) - ve fırında. Hamur değil kuru yapar ve ızgaranın altında bir bardak su ile fırına oyunu, tamamlayacaktır. kabartma bir fırın tepsisine gerçekleştiriliyorsa, karkas altında standı (örneğin, içine ahşap plakalar).

"Torba" seçeneği

Bir kol bir keklik pişirmek konusunda iyi bir fikir var hâlâ. Ve bağırsaklarının kuş tüyleri ovuşturdu tuz soyulmuş. Prosalivatsya onlar on dakika olacak. Bu süre zarfında, hardal, biber ve mayonez karıştırın. zevkinize göre - bileşenlerin oranları. Karkas yarım saat karışımı ve marinate ile ovulur. Hazır baharat yapmayız - değil tadı, çoğu herhangi koruyucular içerirler.

Sarımsak karanfil majör boyunca kesilir, temizlemek ve yıkamak. orta boy dilim halinde kesilmiş Ekşi-tatlı elma. Her turşu keklik sarımsak ve elma dilim karanfil bir çift koymak. Kürdan karkas kesikleri tespit ve kuşlar yiyecek dalında konulur. elma kalıntıları da orada yerleştirilebilir.

Kesme ucu bağlıdır. Kol dikiş yukarı tava üzerine yerleştirilir ve 180 ° C'de derece pişmiş yarım saat Partridge. Aksi kuş, daha doğrusu, haşlanmış veya haşlanmış olacak - 5-10 dakika bitmeden o dikiş ortaya çıkarmak için gereklidir. Sonuç çarpıcı!

hayal kırıklığı Multivarka!

Eğer multivarka doğru bir keklik pişirmeyi biliyor Hayır daha az lezzetli bakılırsa. Daha ürünleri değiştirmek için ana şey gerekmez - teknolojiyi bozmazlar.

Yaklaşık altı ile sekiz - Keklikler diğer tarifleri biraz daha almak zorunda. Bunların toplam ağırlığı bir buçuk kilogram yakın olmalı. Başka bir ihtiyaç sarımsak, bal (2 çorba kaşığı. L.), kırmızı biber, soya sosu (50 mL) ve iyi bir yayı.

Eğer multivarka keklik pişirmek önce, hafifçe kaynamaya gerekecektir. Daha sonra her bir karkas biber sürdü. multivarku yılında bitkisel yağ dökülür, keklik ve onu koydu. Soğan sanatsal karkasların arasına yerleştirilir. yemek pişirme, "kıç" kesmek için daha iyi değil iken Yani onlar ayrı düşmez. (Genellikle tuzlu, yani sadece pişirme sonundan önce olmalıdır "tuz" dene) bal, sarımsak (bütün veya diş veya iri kıyılmış) ve soya sosunu ekleyin.

tamamen kayboldu kuşlar altından böylece fincan su dökülmelidir. modunu açık ve zaman saati ayarlayın Yangın söndürme. Keklik çok azdır, bu nedenle 60 dakika genellikle yeterlidir. Et yumuşak Ama eğer zaman artırabilir.

Amerikan tarifi

Bu tarifi o dinlenmek ve diğer lezzet çeşitleri ile karşılaştırıldığında çok sıradışı olsun kuşu pişirmek için izin verir çünkü bıldırcın iyidir.

Karkas yıkandı ve "tütün tavuk" olarak, mide içinde kesilir. Aynı şekilde, bunlar püskürtüldü, ama çok dikkatli bir şekilde ve büyük bölümleri vardır. Kuş biber ve solyatsya her iki tarafında, bir tencere katlanmış ve şarap, beyaz sirke marine döküldü (ikinci 10'da biraz zaman şaraplar daha az olmalıdır). nane, kekik ve fesleğen - kompozisyonu ve otlar eklenebilir. Turşusu keklik en az bir saat sahiptir. Mümkün ve daha fazlası - zarar veremezler.

Sonra kuşlar obsushivayut ve her tarafta eritilmiş tereyağı ile yağlanır (o 1 çorba kaşığı alacak. L.). ızgara sadece ve sadece yük altında üzerinde Partridge barbekü kızartma. Önerilen tarifi yaparken - outdoor romantik, elektromangale üzerinde, evde olabilir üzerinde pişirin. Her iki taraf kavurma 6 dakika sürer. Daha iyi ateşin teslim edene dek karkas taşımak için değil - obderet ihale cilt ve tat ve görünüş değildir.

barbekü bıldırcın sarımsak sosu, biber, şarap (yemek kaşığı bir çift), sirke için çok uygundur ve bitkisel yağ (büyük bir kaşık) (o bir çay kaşığı yeter).

Merhaba İspanya'dan

Olağandışı tat ve portakal ile keklik pişirme ilgi. öncesi dekapaj gerektirmez, böylece oldukça hızlı bir şekilde hazırlanması. Karkas yarıya ve hızlı bir şekilde tereyağı 20 g (bu önemli!) Yağda kızartılır. Ruddy yarıları derin tencerede kadar ekleyin. İki portakal kabuğu ile kaldırıldı. Orijinal tarifi ise, çok ince kesilmiş olmalı ve daha sonra çizgili kesti. Ancak, ampirik olarak bunun sadece nazikçe mala silin eğer ki çıkıyor daha kötü kurdu.

dilimler halinde Soyulmuş portakal anlamak ve tohumların kurtulmak. bir demet ve portakal dilimleri üzerinde üzüm koydu keklikler üzerinde Bir tencerede. içerikleri, onların kavurma sırasında etinden izole bir kapakla kapatıldı ve beş ile yedi dakika için orada olacak bir sıcak fırın, yerleştirilen portakal kabuğu, tava serpilir suyu, dökülür. Ortaya çıkan yiyeceğin tadı şeyle karşılaştırılamaz!

Anlaşılır, bu keklik hazırlanabilir hepsi bu değil. o güveç ve turta yapmak ... ama bu yabani av tarifleri önerilebilir keşfetmeye başlamak dan O, salatalar gider.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.