OtomobilKamyonlar

Uluslararası 9800: teknik özellikler

Rus taşıyıcılar Amerikan arabalarının çok sever. Her şeyden önce onlar cazip fiyat ve güvenilirlik bulunmaktadır. Geniş bir kabin - Ama "Avrupalıları" yok başka belirgin avantajı vardır. Uluslararası 9800 burunsuz düzeni tekerlekli bir gerçek ev olmak varken o kamyon biridir. Bu makinelerin Serisi üretimi 1993 yılında başladı. Son kamyon bir Amerikan Uluslararası 9800 nedir 1998 yılında piyasaya sürüldü? Fotoğraflar, şartnameler ve bu kamyonun incelemesi - Bu makalenin sonraki.

dizayn

Arabanın Görünüm şeyle karşılaştırılamaz. Tipik müthiş "Amerikan." "Interneshnal 9800" - Son klasik traktörlerin ABD biridir. Araç 9700-inci modeli üzerine inşa edilmiştir. Bu daha modern bir kabin hatlarını vardır. Bu arada, kabin kendisi galvaniz yapılır. Bir tabaka perçin monte edilir. Tasarım neredeyse sonsuzdur - çürümeye hiçbir şey yoktur. Hatta ölü numuneler pas ufak ipucu olmayacaktır. Bu kamyonun "interneshnal 9800" ana avantajdır. Model 9800 - burunsuz düzenine sahip birkaç biridir. Ama bu araba "Avrupalılar" daha yakın olduğu anlamına gelmez. Bu hala "Piterbilta" daha az kapasiteye sahip uzun ve geniş traktör olduğunu. Araba bir krom ön ızgara ve iki katlı basit dikdörtgen farlar bulunuyor. onlara yakın Orada plastik flaşör. çeşitli sabitleyiciler ve metal taşınabilir iniş kolaylığı için temin edilmiştir. Ayrıca kokpitte tarafında şeyler için bir kesme var. Yakıt tankları güvenli bir "etek" altında gizlidir. Bu arada, Uluslararası Kamyon 9800 hatta üst süslerini bir başlık yoktu. Ama onsuz araba çok etkileyici görünüyor.

salon

sürücü, iki parçaya ayrılmıştır. Burun - Büyük dvuhspitsevy tekerlek ve yuvarlak enstrüman kadranları. Sağ - soba kontrolleri, kilitler ve diğer mekanizmalar. (- çay halindeyken dökülmemesi yeterince derin olan) bir park freni kolu ve pnömatik kesme bardak altlıkları da vardır. Öte yandan, ön panelin böyle bir bölünme fazla yer gizler - değerlendirmeleri söylüyorlar. Uluslararası 9800 burunsuz düzene sahip, bu yüzden motor kısmı kokpitte yerleştirilir. Bu nedenle, düz zemin yapmak mümkün değildir. kokpit gezinin oldukça uygundur. Özel olarak, bu yüksek tavanlı bir değerdir. Ancak bazı versiyonlarda bir Spoyleri üstüne yüklenir. Bu kabin çok küçük hale getirir. 9800 Uluslararası traktörlerin çoğu yararı yüksek kabinli geldi. Sürücü gerekli tüm ekipman ulaşabilmesi için işyeri değil arkasından bakarak, organize edilmektedir. Makine iyi ergonomi düşünülmüş. Aynalar - çok geniş ve bilgilendirici.

Makine aynı zamanda bir geri çekilebilir penceresi var uyku tulumu vardır. Ek yatak perdeleri kapattı. avtonomka sağlanan arabada kışın daha iyi ısıtması için. TV, masa, dolap - konfor için her şey vardır. Bazı uygulamalarda, hatta bir mikrodalga vardır. Rusya'da araba taşıyan feribotlara Ama genellikle çıkarılır. Döşeme - deri veya deri. Koltuklar - Kadife, çok dayanıklı. sürücü, bir katlama kol dayama yeri sağlamıştır. Ayrıca, sürücü koltuğu 180 derece döndürülebilir.

Uluslararası 9800: teknik özellikler

Bu traktör turbo ünlü «Cummins» ISM-370 modeli monte edilmiştir. 385 beygir gücü ile bu altı silindirli dizel motor. güç ünitesinin çalışma hacmi - 10.8 litre. Düşük güç olsa da, motor torku inanılmaz vardır. 1200 rpm'de neredeyse tysyachi 2 Nm. Bu motorla paralel olarak 13 vitesli şanzıman bulunmaktadır. Buna ek olarak, araç motor freni ve yakıt ısıtma sistemine (bu nedenle, makine kolayca Rus donlarından başediyor) ile donatılmıştır. düzenlenmemiş yüzlerce Dağılın. Ancak saatte 120 kilometrelik bir hız. Avrupa çekici araçtaki olarak yazılım tarafından sınırlı değildir (genellikle elektronik saatte 85-90 kilometreye motor gücü kapanır). yakıt tüketimi gelince, yüz makinesi yaklaşık 30 litre harcıyor. Çok ekonomik, ancak özlem hatta "Volvo FM" daha zayıftır.

şasi

Makine bir yay ön süspansiyon vardır. Arka hava silindirleri monte edilir. Frenler - davul, pnömatik aktüatör üzerinde. Buna ek olarak, araç ABS ile donatılmıştır. İki arka akslar ile tahrik edilmektedir. Onlar kabin dışına kilitlenebilir. Bu özellik, özellikle bir otomobil kar sürüklenir durması sonucunda, kışın yardımcı olur. Ama uzun kilitli sürücü olamaz - hasarlı köprü. Süspansiyon kendisi çok güvenilir ve ihtiyaç minimum bakım gerektirmez. Kompresör "9800 interneshnal" stabil bir şekilde hava silindiri zaman "zehirli" değildir üretir. Ve ön yayları çökmek değildir. Ama arıza durumunda çok zor bir şey bulmaya.

sürüş performansı

"Amerikalılar" çok iyi olsalardı, kesinlikle bütün Rus taşıyıcılar (bunlar yasama düzeyinde yasaklı oto olarak Avrupa, dikkate almayın) gitti olacaktı. Ama sokaklarda, sık sık "mana", "Dafy" ve diğer Avrupa teknolojisini karşılaşabilir. yakalamak nedir? Amerikan kamyon ana dezavantajı - sürüş performansı. Evet, onlar geniş kabin (neredeyse motorum) var. Ancak bu makinelerin seyri açısından oldukça sıkı. Amerikalıların rulyatsya sert, dayanıklı şalter kutusu. Evet ve tümseklerinde tavana neredeyse atlayabilir. Bu bağlamda, Avrupa parça Amerikan çok daha fazladır. Öyle ki sürücüler küçük kabin tahammül hazırız.

Makul satın alıyor?

Şimdi Uluslararası 9800 500-800 bin ruble için satın alınabilir. Ancak, daha az bir milyon kilometre yol yapmış bir araba bulmak çok zordur. Evet, "Cummins" - Çok cesur motoru. Ama tamir şimdi çok az sayıda uzmanlar meşgul yerine getireceklerdir. Uygulamada görüldüğü gibi, kaynak 11 litrelik motor iki milyon kilometre. Aynı zamanda işletme aşınma ve lounge olarak, olduğunu hatırlamakta yarar var. Ve sökme şey bulmak mümkün değildir. Bu makineler çok zor satın 1998 Basmakalıp sarf içinde üreten durduruldu. Ve overpriced şey varsa. Bu nedenle Uluslararası 9800 nadiren şimdi bizim yollarda meydana gelir. Makine, son bacakları yıl üzerindedir.

Sonuç

Yani, bu bir Amerikan kamyon olduğunu gördük. Bu makine yıllar boyunca test edilir ve güvenilir ve düşük bakım makine haline gelmiştir. Ama nedeniyle yedek parçaların olmaması nedeniyle böyle bir makine karsız hale gelir işletmek. Bu nedenle, yakında sadece resimlerde görülecektir. Bu arada, son zamanlarda Şimdi her sürücü oyun için bu değişikliği indirerek, mümkün olacak bir efsane gibi hissediyorum Euro Truck Simulator 2'de 9800 Uluslararası moda çıktı. Bu mod ücretsizdir ve herhangi özel bir sitede indirebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.