Haber ve ToplumDoğa

Deniz yaşamı ile ilgili en ilginç aslında. deniz hayvanları ile ilgili şaşırtıcı gerçekler

Deniz - her zaman bir sır. Yüzyıllar çözer ve çözemez Sonsuz ve derin insanlık. Kalıba dökücüler, Bermuda üçgeni ve fırtına doğası - bütün bunlar, tabii ki, bir sır. Ama daha fazla insan ilgi ve deniz yaşamı ile ilgilenen olmaya devam - küçük balık büyük balinaya. sualtı dünyasının sakinlerinin türlerinin her biri - bu, aslında, ayrı bir halk, kendi geleneklerini professing ve tüm olası yollarla Kabilesini korurlar.

hatta en onlardan deneyimli değil deniz yaşamı hakkında ilginç gerçeği ezberler ve deniz derinliklerinde inanılmaz sahne açıklayan saatler geçirebilirsiniz: Bir dalgıçlar hikayelerini dinlemek için sadece sahiptir.

canlı mercanlar, renkli balık, bebek,: İnsanlar sualtı dünya girerek veya özel donanımlı görüntüleme akvaryum herşeyi dokunur deniz kestanesi bile kısır köpekbalığı (onlardan uzak kalmak varsa) ve - bazıları, bu ortaya çıktı, bu kana susamış değildir. Ama yıllar, zeki yunuslar kalması için insan sempati vardır vurur.

Intelligent hoşsohbet, empati yeteneğine sahip

deniz yaratıkları hakkında çok şey biliyorum okyanusbilimciler, uzun sonuca ki yunuslar - en gelişmiş ve benzersiz olanları. Birincisi, denizaltının devletin vatandaşlara yakın bir kişinin kimseye gerekmez. Sadece bu değil - yunuslar bize çok benzer: eğlenmek ve (eğlenceli onun blowhole aracı olarak kullanarak, sualtı hava kabarcıklarını ve yüzük izin verdiği örneğin) boş denizaltı ve yüzey çeşitlendirmek için yollar ile gelip seviyorum; silkinme yaşlı ya da yaralı yunus atmak asla gevşek veya sıkıntı yakınları sorumlu hissetmek, doğum sürecini karmaşık bir kadın, her zaman vardır. onlar sadece mevcut değildir ve bütün bu durumlarda yardımcı ve destek.

Yunus: Bir doktor ya da ilaç?

Yunuslar - En samimi deniz yaşamı, onlar olmak ve havuzda yüzme antrenörler ve dadılar olabilir çocuklar için ve zihinsel bozukluklar için bir çare ve pis hastalıkların bir dizi: serebral palsi, otizm, depresyon. Bu arada, şimdi yetişkin yunus tedavisine tabi çekinmeyin: keyifli ve verimli hem.

memeliler Dolphins arasındaki zihinsel yeteneklerine göre üçüncü sıradayız.

Bu sevimli memelilerin entelektüel yetenekleri lehine av örneğin, araçlar doğaçlama yaparken onların alışkanlığı sünger yardımıyla dikenli balık burnunu korumak için kullanmak söylüyor.

minik dişleri yüzlerce, tamamen kendi amacı için hiç kullanılmamış - - Dişlerin Yunuslar avını yakalamak, ancak çiğnemek asla bir yunusun ağzındaki.

305 m ye kadar, ancak peşi - su üzerinde yunus atlama yüksekliği kadar 6 metre ve en çok daldırılma derinliği olabilir. Yunuslar genellikle 2-10 m derinliklerde yaşar.

Mucize Yudo balık balina

Hiçbir az dikkat çekici ve en büyük deniz yaşamı - balina. Bu devlerin sadece söz deniz yaşamı hakkında çok ilginç gerçekleri ortaya "Maxi" boyutu.

Ne büyük balina, o hantal olduğu anlamına gelmez. Dalgalar balinalar oynamak ve zarif (en zarif) atlamadan gösteren çocuklar gibi eğlence.

büyük derinlik sahip dalış balina -., 1000 m ye kadar ve basınç Deniz tabanı yüzeyi üzerinde basınç çarpıcı biçimde farklıdır. İşte balinalar ve adapte: onların nabız sadece kalp ve beyinde kan akışını sağlayarak, dakikada on atım yavaşlar dalış yaparken. Cilt, yüzgeçleri ve kuyruk güç kaynağı "bağlantısı kesildi" vardır.

Bir balina kuyruğu üzerinde Çizim insanlarda parmak izleri ile aynı bireydir.

Dünyada söyleyebilir memelilerin sadece iki türü vardır. Bu bir erkeğin ... ve bir balina. Yarım saat - en kısa balina şarkı yaklaşık altı dakika, ve en uzun sürer. erkek ve kadınlarda hem de söyle. Aynı zamanda daha sık şan kity- "kadınlar" müsamaha gözlenmiştir anda, şarkılar onların çocukları. Ve en şaşırtıcı nedir - balinalar tamamen yok ses telleri vardır.

saymıyorum olamaz deniz yaşamı, balinalar, başka bir önemli yönü: bu devler sürekli deniz yoluyla üretilen seslerin analizi yapan. Onlar mükemmel işitme geliştirdik ama koku ve görme hiçbir anlamı körelmiş.

"Biz - komik denizanası"

Birçok temsilcileri denizanası türleri gerçekten çok "neşeli" boyama, sadece aynı karnavalı. Parlak bir görünüm ile, bu yüzden zehirli, kendilerini savunmak olamaz.

Belki şu gerçeği - bu deniz yaşamı hakkında gerçekten ilginç, ama çok öğretici değil: egzotik enlemlerde alma, deniz arısı Flecker denilen denizanası korkmak gerekmektedir. O - katili. O bir ölü, her yıl vardır. Onun zehri güçlü kalp ve paralitik ajan olarak görev yapar. naylon tayt - tek etkili yolu ölümcül malzeme kaçmak için. Kadınların gardırop konu balıkçılar Queensland arasında çok popüler.

Karayipler'de, çiftçiler büyük bir avantajla denizanası zehir kullanmayı öğrenmişlerdir - onun yardımı ile onların ekonomisine zarar verir sıçan ve diğer zararlı kemirgenler zehirledi.

Asıl - karapaksta çizim

en iyi deniz yaşamı ile ilgili inanılmaz gerçekler İnsan yardımı olmadan oluşmaz. Ve o onları yazıyor değil - o bile onları provoke. Kelimenin iyi anlamda.

Burada, örneğin, Japon Kıyılarında yaşayan yengeçler heykegani, atlattı ve sırf kabuk üzerindeki desen onların nüfusunu geliştirdi. Çok kızgın samuray sert yüzünü andırıyor.

desenli yengeç balıkçı ağlarına bulmuş, o saygıyla içtenlikle vazgeçilebilir samuray ruhu yerleşmiş olup mümin, serbest bırakıldı.

reenkarnasyon Japon balıkçılar yapay seleksiyon mekanizması tarafından başlatılan inanç olarak, heykegani yok olmaktan kurtardı.

Karides da yaşamak istiyor!

Nedense, herhangi deniz yaşamı hakkında ilginç aslında, ağırlık, miligram protein miktarı, vücut için yararları: Alınan pişirme özelliklerine bağlı lezzetli durum, paralel.

büyük, hatta bir çocuk bilir - kaplan karides gerçeği. Ama burada ne kadar büyük? 650 gram - samochki uzunluğu 36 cm ve ağırlığıdır. kaplan arasında gerçekleşmesi ve kiloluk örnekleri.

Bu deniz kabukluları bazıları sesin vasıtasıyla balık öldürebilir. Onlar bu ateşleme karides ve balık yakın yelken için ölümcül bir sesle tıklama, yayabilir cihazı pençe gerekiyor.

Karides da avı da atıştırmalık olarak hayatına son istemiyor gerçekten korunmuş ve kapanır.

I - Bir yıldız!

En güzel deniz canlıları - bir yıldız. bu parlak yaratıklar ile kaplı dibi, kim gördü, savunuyor bu şaşırtıcı görme önce sadece soluk deniz yaşamı hakkında en ilginç gerçekler o kadar.

Onun için dalgıç dünyaya deniz derinliklerinde gerçek yıldızları göstermeye su kameralar altında iner.

yüzme biliyor ve inatçı vantuzlar tarafından yatay ve dikey düzlemleri boyunca hareket etmiyor, çünkü değil balık - onlar: deniz yıldızlı benzersizliğini tespit etmek güvenlidir.

Onlar renk ve şekil olarak değişebilir, ancak hepsi aynı 'şekle' var - bir beş köşeli yıldız. Ama beş-ışınları - değil sınırı. Maksimum - 50.

Star - sadece deniz yaratığı, ellerini denir uzuvlar olan. iki şekilde yayılır: su içine oosit ve sperm kaldırarak ya da kısım başına bir balık bölünmesiyle.

Nerede "mercan boncuklar?" Dir

deniz yaşamının tüm diğer türlü olduğu gibi, mercan çıkar denizler, okyanuslar, aynı zamanda araştırmacı moda butikler araştırmacılara sadece kendi "lezzet" var.

Minik ve görünmeyen varlıklar atolls organize ve çok güzel ve yararlı onların "ebedi" iskeletlerin, geride bırakarak ünlü olmak için bir yol bulduk: onlardan, sadece süslemeleri yapamaz. ilaçlama için kullanılan derin deniz mercanları sakinleri - mercan şube, onlar parazitlerden kurtulmak potershis.

Mercanlar termofilik, bu nedenle resiflerin neredeyse kesintisiz çizgi ekvator gezegenin neredeyse tüm çevresi boyunca yer.

Canavar deniz. deniz yaşamının İlginç isimler

Deniz nazik gözlemlemek ve deniz yaşamının farklı türde incelemek için bir kişi sağlar. Ama açıkçası korkutucu ve hoş olmayan çalışma olanlar aralarında vardır.

çirkin okyanus derinliklerinde çoğu sakinleri maymunbalığı veya anglerfish tanıdı. meraklı gözler ve onların unattractiveness hayata gizlemek ister gibi Onlar en derin yaşıyor.

Bu türün benzersizliği erkek Maymunbalığı sadece jigolo olmadığıdır - onlar dişinin vücudunda yaşayan parazitlerdir.

şişirilmiş bir balon gibi - İğrenç ve balık-toplayıcı, yemek sonra standart bir yılan gibi görünüyor ve.

korkutucu yaratıklar sayısı balık ejderha kılıç dişli balık, largemouth ve Atlantik dev kalamar dahildir.

deniz yaşamı hakkında ilginç bir gerçeği - dehşetle batık gemilerden kurtulan denizcilerin yoldaşları derinliğini sürüklenen büyük canavar hakkında söyledim korku hikayeleri, İkinci Dünya Savaşı sırasında geldi.

Gerçekten insanlara benzemesini Mezozoik ve okyanus karanlık girinti içinde yaşamak, bu yüzden bu "balık" konulu toplantı - nadir, onların varlığından haberdar gerekli olsa. Her ihtimale karşı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.