Haber ve ToplumDoğa

Ne kuşu geceleri ve neden söylüyor?

Zaten erken ilkbaharda şafak vakti dışında kuş sesleri başlar. İlk olarak, ses bir veya iki Pichugov tarafından duyuldu. bir sanatçı tarafından dünya aniden dönüşür sanki Onlar diğer kuşlar şarkıcılar tarafından yakalandı ve bulundu. Mat sessiz gece hayatı hayat buluyor ve renkleri ve sesleri etrafa saldırmak başlar.

O size tanıdık

Hiç sabaha kadar geceleri söylüyor neyi kuş merak ettiniz mi? Tabii ki, tanıdık bülbül. Bu gece kuşu şarkı seviyor. En sevdiği yerler - yabani kiraz çalılıkları, nehir veya bataklık yanındaki böyle olmaya. yeşillik derinliklerine Hide yeniden başlar: "Fyut, fyut". diye ısınıyordunuz ve şarkı böyle duygusal olacağını düşünüyor sanki. Ve sonra gerçekten onun bülbül şarkı alır, ama böyle bir tatlı ve nazik o chill bile sıkı erkekleri dokunacak. Erken sabah erken Özellikle iyi bir şarkıcı, her şey etrafında hala uykuda bir gece uykusu uyanmış değildi. Ama şimdi çalılar, alanları, çayır, ağaç ve nehirler, hayvanlar uyanmaya başladı. Dinleyin ...

Uzun bir gaga ve yuvarlak kuyruk ile

Ve kuş bülbül dışında geceleri söylüyor? En ünlü gece şarkıcı biri - warbler. Onun şarkıları böcekleri yayımlamak seslere bazen benzer hacim ve çatırtı tür değişir. çakmak - Kuşlar kahverengimsi zencefil üst vücut tüyleri ve alt var. Gaga - Uzun ve yuvarlak gibi bir kuyruk. Ötleğen - severler sulak yerleştirir taşkın yatağı göller. Nerede orada terkedilmiş ve çiğ bahçeleri veya dikenli yabani ısırgan arasında gül - ötleğen için uygun yerlere. o orta Mayıs ayı sonlarında etrafında gelir ve en son biri olarak kabul edilir olsa da göçmen kuşların.

Neden geceleri?

Ve yine, neden kuşlar gündüz gece şarkı söyleyip olmasın? Bu çoğu sabah veya akşam ve sessiz gündüzleri ya şarkı çıkıyor. Örneğin, kozodoi severler gece konser yapmak, alacakaranlık karanlıkta sesleri ve Mockingbirds yanı sıra Bülbülleri olun.

Erkekler kendi kendine şarkı kadın, hem de onların toprakları ilan etme hakkına sahip olduğuna inanılmaktadır. Bazen erkek genellikle kendi şarkı tekrarlamak ve ikamet aralığını belirten sanki daldan dala atlamak zorunda. üreme öncesinde çiftleşme dönemi sırasında, erkek tokuyut. Bir kez bu dönem tamamlandı ve onların ses titremesi ile bitiyor.

Gece solist

Ve kuş geceleri söylüyor ve çok koyu olduğu zaman? Bir Robin - böyle bir yoktur. o da, dinledi ve onun vokal sanatını takdir böylece Erkek, onun tüylü arkadaşı için intikam istiyor.

Kuşlar için Trouble

Onların şehirlerin ışıkları cezbediyorsa gibi geceleri şarkı kuşlar, günün bu saatinde söylemeye mecbur olduğuna inanılmaktadır. karşıt görüş de bulunmaktadır. Nedeniyle ulaşım ve diğer metropol gürültü tüylü şarkıcıların kükreme sabah veya öğleden sonra gece zamanlı olarak söylemek zorunda değil,. Bu kentleşme ile kuşlar kendi mücadelesi vardır. insanlar uyuyamıyorum - Almanya'nın bazı bölgelerde, geceleri şarkı kuşlar feci boyutlara ulaştığını bilinen bir gerçektir. Onlar ıslık, Trills ve kuşların diğer melodileri duymak değil, sıkıca kapalı kapılar ve pencereler bulunmaktadır.

Biz medeniyet kuşlar için sorunların başlıca kaynağı olduğunu itiraf etmeliyim. Onlar gece şarkı için yüksek sesle çığlık ve ıslık veya anahtarı koydu. Ve işte, geceleri söylüyor hangi kuş önemi yoktur ki - öğleden. Biz bize insanlarda düşünmek gerekir. biz onların eski alışkanlıklarından vazgeçmek doğayı zorlayarak harekete musunuz?!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.