BilgisayarlarVeritabanları

Klavyede özel tuşlar. klavyede özel tuşların adı

Klavye bilgisayar araçlarına birincil kullanıcı girişidir. İngilizcede klavye kelimesi belirlenir - "buton tahtası" Klasik düzenleme, klavye 101 veya düğme 102 kullanmaktadır. bilgisayar çevre birimleri Üreticileri sürekli keybordy geliştiriyoruz. Bu nedenle, bilgisayar klavyesi düzeni, kısayollar, simgeler, işaretler farklı şekillerde yer bu cihazların çeşitli modellerdir.

Klavye veri girişi yetenekleri kolaylık sağlamak için tüm tuşlar belirli işlevlerden sorumlu her biri kesimleri, ayrılabilir.

Anahtar dijital ve harf seti

Klavye ve içindeki anahtarlar, metin ve bu periferik büyük bir bölümünü işgal komutları girmek için kullanılır. Düğmelerin çoğu görüntü sayılar, harfler, noktalama işaretleri ve özel sembollerin kendi ön tarafında sağlanır. Varsayılan olarak, tüm harfleri yazdığınız - küçük harf, yani küçük boyutlu ... Rus alfabesinin mektup - Her anahtar İngiliz alfabesinin bir görüntü harfler, bir dizi içerir. Bazen üç karakter örneğin, Ukrayna dilinde metin girmek için daha kolay olduğunu, örneğin, orada, harfiyle bir düğme S anlamına gelir ve Rus harf "s" ve Ukrayna "i", seçilen giriş diline bağlı.

Üstten ikinci sıra numaralarını girmek için düğmelerini tutmak için. sayılardan daha birbirinin yüzünde harf tuşları gibi çeşitli metinlerde ortak bazı semboller vardır. Bu karakterleri yazdırmak için geçiş yapmak için servis tuşları kullanmalısınız.

Dijital ve alfabetik tuşlar seti temel olarak kabul edilir. Onlar herhangi bir doğrudan tsifirno-alfa veri girişi sorumlu değildir ve bilgilerle çalışmak için kullanıcıya yardımcı - klavyede özel tuşlar oldukça basit olabilir öğrenin.

Yardımcı özel tuşlar

klavyede özel tuşların adı temel fonksiyonlarına karşılık gelir. tuşların her türlü çeşitli kategorilere ayrılabilir.

  • tuşları takımlarını gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır.
  • Düzenleme için anahtarları.
  • Özel tuşları.
  • Çeşitli faaliyetler için sorumlu olan tuşlar.
  • Eğer imleci kontrol edebilirsiniz içinde bulunduğu ana.
  • Ek (yardımcı) düğmesine basın.

Kamu klavye kısayolları

Klavye beş Office tuşları: Shift, Kilit, Ctrl Num Lock, Alt Caps. klavyede Bu özel tuşlar genellikle onlar değiştirici tuşları denir böylece diğer düğmeleri tayin eder.

Varsayılan Shift tuşu girmek için tasarlanmıştır harf. Caps Lock lamba durumdayken Shift tuşuna basarsanız, harfler hat sürümünde basılacaktır. Shift tuşu da düğmesine basarak imleci kontrol için tasarlanmıştır, ve imleç oklar, sen monitörde taşıyabilirsiniz.

Caps tersi kalıcı büyük harfe küçük harfe harf değiştirmek için tasarlanmıştır ve (başkentler tam adını kilit) düğmesine kilitleyin. büyük harflerle büyük metin tanıtmak için bir ihtiyaç varsa, Caps Lock düğmesini kullanabilirsiniz. Bu düğmeye bir kez basılırsa, metinde sağ gösterge ışıkları ve tüm harfleri büyük harflerle yazılmış edilecek. Ne zaman çift tıklayın gösterge söner ve büyük harflerle yazılacaktır yazdırılır.

Ctrl tuşu (Kontrol) fonksiyonları elle yazılmış ve kullanıcı tarafından seçilen programa bağlı olarak farklı olabilir, bir düğme reconstitutive önceden tespit edilmiş bir parametre değerindedir.

Num Lock tuşu dijital giriş parametrelerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. İngilizce'den sabitleme basamağı olarak çeviri. Basıldığında, ilgili LED yanar ve klavyenin sağ tarafındaki sayı tuşlarına hazır. kapatıldığı zaman, sağ tarafta Num Lock anahtarının değerini gerçekleştirmek kontrol işlevi işaretçi.

Böylece, gösterge klavyede özel tuşlar ve operasyonda Caps Lock ve Num Lock olmadığını güçlendiriliyor belirlemek için yardımcı olur.

Alt tuşuna (alternatif) yanı sıra yukarıda tuşu Ctrl, diğer anahtarların seçeneklerini değiştirmek. Kural olarak, diğer klavye tuşları yeteneklerini genişletir, dar değerleri de programdan programa değişiklik gösterebilir. İngilizce'den edebi çeviri - münavebe, değişim. Buna ek olarak, bazı programlar sol ve sağ Alt farklı görevler için sorumludur ve birbirlerine yinelenen yoktur.

Print Screen tuşuna ekranda resim çekmek ve bir resim olarak kaydeder.

Pause sonu anahtar dosyaları ve uygulamaları OS yüklerken veya indirirken durdurulması için kullanılan

Düzenleme için Tuşlar

klavyede özel tuşların Atama - programlar ve metin editörleri kullanıcının işini kolaylaştırmak için.

Uzay düğmesi (boşluk) - Uzun Key, klavyenin alt satırında bulunan. anahtar adı kendisi için - birbirinden kelimeler, sembollerin ve sayıların ayrılması için tasarlanmış bir boşluk.

Geri düğmesi sola işaret ve sembollerin kaldırılması sorumludur. Ayrıca programda önceki ekrana daha önce açılmış sayfaya veya tarayıcıya geri dönmek için kullanılır.

Sil düğmesi imlecin sağındaki karakterleri kaldırarak sorumludur, sepet metin, tablo veya resim seçili alanları temizler.

tuşunu ekle - modunu değiştirmek için klavyeyi geçer. Bu düğme metin girişi için tasarlanmıştır. Başlangıç düzenleme yerleştirilmesi ve kopyalanan önceden girilmiş metin değiştirilmesi kararlaştırılmış noktaya göre belirlenir. İstenilen yere alanı yapıştırmak için + Insert Shift, tablodan istediğiniz Örneğin, bölgeyi seçip başka veritabanına ekleyin, tablonun bir bölümünü vurgulamak için klavye kısayolu Ekle + Ctrl kullanın.

Fonksiyon tuşları

İşlevsellik - bu en üst satırda bulunan klavyenin, özel anahtarları. Onlar F1 F12 tuşları sayısı olarak belirlenir. Her bir düğme belirli bir programda özel seçenekleri gerçekleştirmek için kullanılır. Her bir düğmenin işlevi, reçete edilir. Word belgeleri ile çalışırken Örneğin, F7 tuş kontrolleri bir sözlük kullanarak yazım, F5 - "bul ve değiştir" hizmet eder ve F12 belgeyi kaydetmek için bir yol sunar.

istisna -Ne zaman preslenmiş F1 tuşu, programa veya işletim sistemi ile çalışmayı kolaylaştırmak için monitörde arka plan bilgidir.

Özel tuşlar

Esc tuşu kullanıcının Son eylemi iptal eder. Anahtar adı olarak çevirir "çalıştırmak için, bir kaçış yapmak." Birincil anahtar seçenek - önceki durumuna dönüş programı veya çalışan uygulamanın dışına kadar. Program kullanıcı çağrısına yanıt vermezse Bazen olur.

Enter tuşu (giriş), takımı onun girişini onaylamak yüklü programları ve uygulamaları çalıştırmaktır. Bir metin düzenleyicisinde, bir tuşa basarak yeni bir satıra imleci hareket ettirir.

Sekme düğmesi (sekme) tablolar ile çalışırken, sütun sütun taşımak için yararlıdır. metin editörü girinti oluşturmak için kullanılır. Anahtar çeşitli işlevlere çeşitli programlar ve oyunlar atanabilir.

İmleç tuşları

İmleç tuşları kısaltılmış alfabetik ve sayısal tuş takımı arasında yer almaktadır. İlk olarak - çizilmiş oklar üzerinde anahtarıdır. İmleç tuşuna basılması, ok ile gösterilen yöne göre bir kayar.

Ana anahtar metin veya sayfanın başına imleci döndürür.

Anahtar hamle sayfanın veya metnin sonuna imleci sonlandırın.

Düğmeler Page Up ve Page Down tuşları sırasıyla sonraki veya önceki sayfaya imleci.

yardımcı tuşlar

işletim sistemi ile çalışacak şekilde kullanıcı kolaylaştırır klavyede, Özel anahtarlar, yardımcısı aradı.

Windows Tuşu - Windows'un "Başlat" ikonuna basarak aynı. diğer tuşlarla bu anahtarın birleşimi, kullanıcı deneyimini kolaylaştırır. Windows tuşu üzerinde genellikle -logotip tasvir edilmiştir.

Bağlam düğmesi getirir bağlam menüsünü. Onun eylem sağ fare düğmesine basarak benzer.

Böylece, bilgisayar klavyesi üzerinde özel tuşlar işletim sisteminin kullanımı için çok daha kolay bir kullanıcı deneyimi ve açık yeni fırsatlar olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.