BilgisayarlarVeritabanları

Nasıl Access'te bir veritabanı oluşturmak için. Bir Access veritabanı ile çalışma

Yerel halkın çoğu hangisinin zaman alarm de MS Office 2007 değiştirilmiş arabiriminden gül bilinmektedir ve ne onun geliştirici sulanan yok! "Guru" Yeni ofis paketi "garip ve tuhaf" olduğu gerçeğini yakındı, ama o güvenle ölümünü ve toplam unutuluş kullanıcıları tahmin çünkü.

Hiçbir şey! hiçbir şey olmadı yana, tam tersine, çok yakında yeni "Office" versiyonunun kullanılması çok daha kolay ve daha uygun hale gelmiştir ortaya çıktı.

"Office 2007" oluşturulan önkoşul olan değişiklikleri, (beklendiği gibi) Ve çünkü sadece başarıyla yeni geçim taşındı, ama aynı zamanda onun mantıksal bir gelişmeyi aldı. 2010 versiyonu profesyonel kullanıcıları arasında son derece popüler hale gelmiştir nedeni budur.

Erişim yeni sürümünde değişiklikler

Çok önemli değişiklikler yapılmış ve veri tabanlarının meydana meşhur uygulama bulundu. Yeni Sparklines bileşeni sayesinde, oluşturmak ve büyük miktarda bilgi düzenleyebilirsiniz. Ve bir araç Dilimleme sayesinde bile büyük veritabanlarında bir hızlı fırsat ve kolay navigasyon var. Ve yüksek kalite ve düşünceli ayarlı sistem filtrasyon sayesinde.

Buna ek olarak, geliştiricilerin büyük miktarda bilgi alabilirsiniz doğrudan hangi, Excel ile daha iyi entegrasyon ekledik. Ancak, acemi kullanıcıların daha sık Access'te veritabanı oluşturma hakkında merak ediyorum.

Bu nedir

Düzgün üsler kurmak için öncelikle kendi özünü anlamak gerekir. Veritabanı depolamak ve bilgileri organize şekilde tasarlanmış kesinlikle organize yapı aradı. Çok farklı nesneleri içerebilir, ancak mantıksal birim tablodur.

tablo düzenleyici benzer yapılardan Onların temel fark onlar birbiriyle olmasıdır. herhangi bir elementin bir varyasyon üreten, otomatik bağlantılı yapılarla birbirine bütün değiştirilmesini başlatacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, artık kocaman bilgi tablolarını düzenlenmesi hakkında elle endişelenmenize gerek yoktur.

Ne MS Access yardımıyla yapabilirsiniz?

Uygulama mantıksal devamı »Excel" bir tür olduğunu düşünmeyin. Söz konusu programın olasılığı çok daha geniştir. Özellikle, herhangi bir veri tabanlarının oluşturulması MS Access dikkatli, ama yine belirli bir belgenin bilgi yapısını gerektirir orijinal verilerin bütünlüğünü kontrol etmek ve sorgular, formlar ve raporlar simüle için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

oluşturarak örneğin

Yani Access'te bir veritabanı oluşturmak için ve "Sihirbazı" kolay acemi kullanıcılar için yapar nasıl kullanabileceğinizi, özellikle karmaşıklık süreç farklı değil. Ama biz tüm süreçlerin verimli olmasını anlaşılmalıdır beri, bu şekilde gitmek için tavsiye etmem.

İlk uygulamayı çalıştırmak. diyalog yeni bir belge oluşturmak için ekranda belirecektir. İçinde "Yeni Veritabanı" yanıtı vermelidir. "Dosya adı" In anlamlı tanıtıldı. Hiçbir şey tekrarlayan ve anlamsız isimleri kaçının: herhangi bir hata veya kendi dikkatsizlik sonucu, kolayca önemli bilgiler kaybedebilir olarak.

Bu düğmeye basıldıktan sonra "Oluştur". Bundan hemen sonra monitör görünür iletişim kutusunu sizin ve proje yaratacak olan yeni bir bilgi tablosu oluşturmak için.

Nasıl modunu seçmek için?

Bir tablo çok farklı şekillerde monte edilebilir, ancak belgenin tüm iç yapısını anlamak tüm süreci kontrol etmek ve daha iyi daha kolaydır çünkü biz "Designer" tavsiye ediyorum.

Ona gitmek için geçiş "Tür-Designer" kullanın. Bundan sonra, gerekli olan özel bir tablo adı verilir. Onlar birden fazla gerekebilir yana, bazı anlamlı adlar kullanmayı tekrar öneriyoruz.

Şimdi, aslında, sürecin kendisi. Nasıl Access'te bir veritabanı oluşturmak için? İlk adım seçin ve alanların adlarını doldurun tanımlamaktır , veri türleri doğru anahtar alanını ayarlamak yanı sıra. Ancak o Tablodaki verilere doldurarak başlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, komut "görünüm modu tablo." kullanın Dikkat! o "Sayacı" gereklidir sizin durumunuzda alan "nesne kodu", ardından belirli bir alanını doldurun Eğer gerekli değildir. Eğer bilgi giriş çalışmalarını tamamladıktan sonra, bu kapatılabilir. belirli bir veritabanı ikinci bir tablo gerekiyorsa, bir ekip oluşturduk "Bir tasarım tablosunun Yaratılış".

bazların örnekleri arasında

Yukarıdakilerin hepsi size kullanışlı Access veritabanında gel "saha deneyimi", ayrıntılarını vermeden ölü mektup olacaktır. neredeyse sonsuz bu alanda örnekler tartışabilirsiniz, ama biz ciddiye öğrenme sürecinin akışını kolaylaştırabilir formda, üzerinde durulacak.

Kısaca üzerine belgenin oluşturulmasını açıklar müfredat. Ne dahil etmek gerekiyor? özel kodu, grup numarası ve konu öğretmenleri: Bu aşağıdaki alanları içermelidir. Lütfen dikkat: alanlar "Konu" ve "öğretmen" programı uygun bilgileri çekecek olan ek tablolar ile ilişkilendirilmesi gerekir.

Nasıl yapılır?

İlk olarak, yukarıdaki talimatlara göre tüm eylemleri gerçekleştirmek. "Tasarım" git, sen alanları doldurmak başlar. koduyla doğrultusunda belirli veriler "sayaç, anahtar alanı" olarak işaretlenmiş olmalıdır yazın.

"Grup" ve saha tipte benzer çizgiler olarak adlandırılır "metin". Ama alanlar "Konu" ve "öğretmen" in "Arama Sihirbazı" seçmelisiniz. Endişelenmeyin: en kısa sürede bu değeri seçmek gibi program bir iletişim kutusu gösterecektir. Onun talimatları ardından, diğer tablolara bir bağlantı oluşturabilir. Bildiğiniz gibi, önceden oluşturulmalıdır.

"Son" butonuna tıkladıktan sonra, bir uyarı tabloyu kaydetmek için bir bağlantı oluşturmak için gereken önünüze görüntülenir. Bu eylemi onaylayın.

tablolar arasındaki ilişkileri oluşturma

Biz zaten bir Access veritabanı ile çalışıyorsanız doğrudan çoklu-tablolar arasında bağlantıların varlığını gerektirir gerçeği bahsettik. Peki bunları oluşturmak için?

Bunu yapmak için, istenen belgeyi açın ve ardından "- Veri Scheme Veritabanları çalışma", yolda gidin. belirlemek ve ilişkinin doğasını ayarlamak için, iletişim kutusunda farenin sol tuşuna çift tıklayın gerekir "Değişim Derneği." Bundan sonra "Tamam" butonuna tıklamalısınız. Sonuç olarak, varsayılan seçenek, "birçok birini" olarak ayarlayın.

Bu yüzden Access'te bir veritabanı oluşturmak için nasıl sorusuna baktı. Biz bilgi sizin için yararlı olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.