BilgisayarlarVeritabanları

Nasıl komut satırı üzerinden bir USB flash sürücü biçimlendirmek ve yolları nelerdir nasıl?

USB taşınabilir flaş sürücüler oldukça sık biçimlendirmek zorunda ve sadece mevcut bilgilerin tam temizlik için değil, aynı zamanda önyüklenebilir ortamı oluşturmak için veya dosya sisteminin bozulması durumunda nedeniyle herhangi bir arıza için. Ve daima işi işleyebilir Windows sistemler araçlarının inşa edilmedi. Bu nedenle, erken veya daha geç, Windows 7 komut satırı üzerinden bir USB flash sürücü biçimlendirme hakkındaki soru, bu çok önemli hale gelir. Bu durumda, kullanıcılara birbirine çok benzer ikisi üç temel seçenek sunabilir.

asıl sorun USB sürücü Windows araçlarını biçimlendirirken

Çıkarılabilir medyayı biçimlendirmek çalışırken Windows kullanıcıları tarafından karşılaşılan en yaygın sorun, süreç ilk başta gibi çalışır, ancak tamamlanması ulaşmaz.

Eğer standart parametrelerin herhangi birini bile, sistem, Windows üretmek veya biçimlendirmeyi bitemez ki bildirir. Neden böyle oluyor? Evet, çünkü sürücü yazılımı veya fiziksel zarar görmüş. nasıl Windows sistem iyi olursa olsun, düzenli yöntemlerle durumu düzeltmek olamaz etmek.

Sonraki komut satırı üzerinden bir USB flash sürücüyü biçimlendirmek için nasıl sorunudur (Windows 10 veya XP kesinlikle önemli değil, kullanılan - Önerilen yöntemler bu türdeki tüm işletim sistemlerinde çalışır). Ama önce birkaç ana noktaları göz önünde bulundurmalıdır.

Bazı biçimi tercih?

Eğer komut satırı üzerinden bir USB flash sürücü biçimlendirme konusunda karar vermeden önce Yani, sürecin sonunda üzerinde kurulacak dosya sisteminin türünü belirlemek gerekir. Biz Windows'un konuştuğumuzdan beri, Linux ve Android için sistem dikkate alınmayacaktır.

Ya FAT32 veya NTFS: Bu sadece iki seçenek bırakır. Ne seçilir? Birincisi, bellek çubuğuna dikkat edin. daha az 4 GB ise, FAT32 kullanabilirsiniz. Daha büyük boyutta olması durumunda büyük miktarlarda birinci tür bir dosya sistemi belirtmez olarak, NTFS seçmek zorunda. Aksine, cihazlar kendileri belirlemek ama sadece 4 GB seviyesinde herhangi sürücünün maksimum boyutunu ayarlar.

yerine BIOS yaşlanmanın yeni sistemi UEFI yüklenmiş olduğu bilgisayarlar için önyüklenebilir ortamı oluşturmak İkinci olarak, bu tür sistemler doğal olarak bu biçimi tanımaz çünkü NTFS, mümkün olmayacaktır kullanın.

Sonra komut satırı üzerinden NTFS flash sürücüyü biçimlendirmek veya FAT32 seçeneğine benzer bir eylemi nasıl kullanılacağı bahsedeceğiz. Hemen ben ek özelliklerin kullanımı olmadan standart komut biçimini kullanma eğiliminde basit yöntemlerle, tüm hayranlarını hayal kırıklığına istiyorum: Böyle bir yaklaşım etkisiz olacaktır.

Nasıl tamamen biçim komutu ve ana özellikleri kullanarak komut satırından flaş kartı biçimlendirmek için?

Şimdi doğrudan biçimlendirme üzerinde. En basit durumda biçim komutu sistemde kayıtlı olduğu çıkarılabilir medya harflerle ile sadece kullanılan, aynı zamanda ek özellikler eklemek gerekir.

Örneğin, kullanıcı, FAT32'de komut hattı üzerinden flaş kart biçimlendirmek için gerekli olan ve sistem içerisinde taşıyıcının kendisi Bu durumda mektup F ile gösterilir, toplam komut biçiminde olacaktır: format / FS: fat32 F: / q (yukarıdaki resimde - sürücü harfi I).

Bu satırda semboller ne? İlk biçimlendirme işlemini başlatmak için komutu içeren ikinci (bu durumda, FAT32) dosya sistemi seçimi sorumludur, F - devre tahrik niteliği «/ q» harfidir gösterir bir birim etiketi (sistemde görüntülenecektir taşıyıcı gelecekteki adı) biçimlendirme , kutu oluşturmak ve biçimlendirmek için böylece gerek acele, caizse. Eğer NTFS dosya sistemi gerekiyorsa durumda, dize kendisi yerine FAT32 belirtilmiştir. girdikten sonra komutu, sistem bağlantı noktasına cihazı takmanızı ister ve Enter ve sürecin sonunu beklemek basın gerekecektir.

Nasıl bir birim etiketi hızla eklenmesiyle komut satırı üzerinden bir USB flash sürücüyü biçimlendirmek için

İkinci yöntem, hemen biçimlendirme işleminin sonunda ek komutlar kullanmadan bir birim etiketi eklemek için yardımcı göz için önerilen.

Bu durumda, bu şekilde komut satırı üzerinden bir USB flash sürücü biçimlendirmek için nasıl bir sorun, iki nokta üst üste kullanım nitelik «/ hacim» yerine «/ q» özelliğinin (kısaltma Cilt), istenilen ortam adını belirtir gerçeği ile sağlanır. Biçimlendirme komutun kendisi de bir miktar modifiye edilir.

(-; operatör «/ q» gidebilirsin Bu kullanıcı tarafından verilen addır bu durumda, NAME) ADI: formatlı F: / FS: fat32 / v Örneğin, son komutun sopa aşağıdaki gibidir. Sonraki - Birinci örnekte olduğu gibi aynı adım.

Uygulama Diskpart sekansı

Son olarak, en uzun yöntem komut satırı üzerinden bir USB flash sürücü biçimlendirmek için nasıl sorunu çözmek için. Eğer daha sonra ele alınacaktır hataları neden olabilir ilk iki yöntem kullanabilirsiniz eğer, bu yöntem neredeyse yüzde yüz garanti başarılı bir şekilde uygulanması sürecini sağlamaktadır.

İlk olarak, reçete Konsol Diskpart komutu ve sonra (Doğru boyutunu belirlemek, böylece tüm bölümleri numaralandırılmıştır) List disk çubuğunu girip istenen cihazı seçmek gerekir. Sonra satırı disk N seçmek (N - Haneli Forum) flash sürücü seçilir.

Şimdi ana sahne. Bazı durumlarda, zaman taşıyıcı eylem onlarla ilişkili olarak kullanılan terimlerin hataları veya belirtilen sınırlamalar içerebilir ilk niteliği temizlik yapmak gerekebilir komut diski açık ReadOnlyyanlış nitelikleri "Salt Okunur". Bu, gelecekte hataları önlemek olacaktır. Sonra tüm içeriklerin taşıyıcıyı temizlemek gerekir. Temiz takımı kullanır.

Ayrıca, taşıyıcı direk biçimlendirme komut biçimi fs = fat32 (veya ntfs) tanıtmak için ancak o zaman birincil bölüm (komut Bölüm birincil oluşturun) ve olmalıdır. Bu tam bir biçim olacaktır. Hızlı bir biçimde yapmak istiyorsanız, reçete edilir aralıktan ek bir hat hızlı bağlıyor. Komut işlemi tamamlandıktan sonra çıkış (çıkış) uygulanır. ara aşamada önyüklenebilir bir ortam oluştururken daha komutları girip aktif bölümü birincil seçin.

biçimlendirme hatası yayınlanan ederlerse?

Ama hata ve biçimlendirme tarafından verilebilir. Özellikle, bu Windows tarafından tanınmayan bazı yazılım hatası, nedeniyle ortaya tahrik sistemi RAW formatı olduğu durumlarda, için de geçerlidir.

palmiye HDD LLF (Düşük Seviye Format gibi yazılım paketleri aittir aralarında özel araçları, / x / f / r, ancak tercih vermek mümkündür, ve - Biçimlendirme: öncelikle bunu bir dize chkdsk F yazarak komut konsolundan cihazı kontrol edebilirsiniz Bu sorunu gidermek için alt katman) ve R.Saver.

kısa özet

Kısaca özetlemek gerekirse, ilk iki yöntem çok basit, ancak medya yazılım arızaları ve fiziksel hasar olduğunu sadece tam güvenle kullanılması gerektiğini not edilebilir. Ama üçüncü yöntem tektir ve biçimlendirme sonra (hatta bunun için tasarlanmış en güçlü uygulamalar kullanarak) önyüklenebilir ortamı oluşturmak için varsa standart biçimlendirme imkansız olduğunda kullanımı yanı sıra bu durumlar için zorunlu olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.