BilgisayarlarVeritabanları

Kayıp veri kurtarma: eylemlerin bir algoritma

Sabit disk, flash sürücü veya bir telefonda veri kaybı - muhtemelen herkes karşılaştığı çok ciddi bir sorundur. Bu nedenle, veri kurtarma sonra diski biçimlendirme - bu, neyse, çözmek için birçok yol vardır çok acil bir görevdir.

Neden veri kaybolmuş olabilir?

Veri aşağıdaki ana nedenlerle eksik:

 • kullanıcı veya herhangi bir program tarafından yanlışlıkla silinmesi, onlar başlattı.
 • Nedeniyle virüsün daha basit zararlı yazılım etkisiyle ya, hiç.
 • Diskin kendisi fiziksel arızası.
 • Ayrıca diskte dosya sistemine zarar yol açar Yanlış kapatma.

İlk iki vaka - verileri olağan silinmesi ve burada sorunun çözümü biridir. Eğer, bununla birlikte, disk ile ilgili bir sorun, örneğin, kendi fiziksel yapısı veya mantıksal tablonun bir ihlali, verileri kurtarmak için daha zor olacaktır.

Diskte fiziksel arıza tanımak çok kolaydır. Genellikle bütün bir bölümünün ortadan kaybolması ile ifade edilir. USB flash sürücü bilgisayar tarafından belirlenecek olmayabilir ve sistemle hasarlı disk, ardından sonunda makine önyükleme etmezse, bir siyah ekran gösteren hiçbir bölümü, aralarında kendisinin önyükleme olabilir. Bu durumda, kaybedilen verilerin geri kazanımı özel programlar ve yararları ve hatta profesyonel ekipman kullanımını gerektirecektir.

Veri kaybolursa Ne yasaktır yapmak

Geri yüklemek başlamadan önce kaybolan verileri biraz zaman alabilir. Bu süre boyunca, sırayla toplam veri kaybını önlemek için, olmamalıdır:

 • kullanmak için bir şey olarak veya genel olarak sabit disk veya harici bir depolama aygıtına yazılı herhangi bir şey.
 • Hasar sisteme sürücü ispat edilirse, bir kez daha bilgisayarı yeniden başlatmak için değil, ya da açmak için kalkmayın iyidir.
 • Sistem biçimlendirme hataları veya disk birleştirme düzeltilmesi üzerinde herhangi bir öneriniz reddedilmelidir.
 • O ana kadar kullanılmayacaktır bilgisayara diski veya flash sürücü bağlamak için en iyisidir depolama ortamı.

Nerede bilgisayar silindi veri depolayan

Hatta silindikten sonra ve bilgisayarınızdaki verileri biçimlendirme tamamen yok etmez. Aslında, uzun diskte fiziksel olarak mevcut olan bu sadece tam olarak sürece burası şey yazmak gerekmez gibi Hatta sepet temizlendikten sonra orada kalır 0. statüsünün dosya tablosunda olsun. Eğer herhangi bir bilgi kaybettiyseniz, sabit sürücünüze bir şey indirmek için çok önemli olmasının nedeni budur. kayıp veri Ancak o zaman kurtarma mümkündür. Aksi halde sonsuza kaybolur.

kayıp veya silinen verilerin kurtarılması olamaz zaman

ne zaman çalışmıyor zaten kayıp verileri geri böyle hoş olmayan durumlar da söz konusudur. Bunlar arasında:

 • Bir bilgisayar sabit disk biçimlendirme sistemi sıfırlanması. İşte biçimlendirme tamamen yapılır.
 • bilgi çıkarıldıktan sonra diğer sabit disk veri Dolum.
 • yazılım veya ikisinden biri elimine edilemez Ciddi fiziksel hasar donanım. Örneğin, bu bir sabit disk kafa arızası olabilir.

Ne yazık ki, bu durumda, kayıp verilerinizi kurtarmak için, büyük olasılıkla, hatta servis merkezinde başarılı olmayacaktır.

Bir program kayıp veri kurtarmak için

En kolay yolu silinmiş veya veri kurtarma kayıp - bu evde özel programlar yararlanmak etmektir. Bunlar farklı, ama temelde iki yönde çalışır - fiziksel ve mantıksal disk hataları ortadan kaldırmak veya yanlışlıkla silinen veya biçimlendirilmiş verileri geri. programlarının işlevselliği farklıdır ve yüzden farklı durumlarda, farklı yazılım kullanmak olur.

"Victoria"

Bu ücretsiz program mükemmel test, sabit disk performansını takdir ve küçük tamiratlar gerçekleştirir. Başlıca özelliği - doğrudan bağlantı noktaları üzerinden doğrudan disk kontrol,. Bu nedeniyle, bu program yardımı ile bile kesinlikle görünüşte umutsuz HDD canlandırmak için başarısız olur. Pek çok avantajı vardır:

 • ücretsiz Dağıtılmış.
 • Etkili kayıp veya silinen verilerin kurtarma gerçekleştirir.
 • Çok hızlı.
 • Bu yükleme olmadan çalışır.
 • Bu küçük bir boyuta sahiptir.
 • ayarlar BIOS değiştirmek gerekmez böylece, AHCI modunda çalıştırılır.
 • Farklı testlerin çeşitli destekler.

WD

Western Digital şirketten Bu yardımcı program ilk olarak firmanın sabit diski geri yüklemek için sadece görev yaptı. Şimdi kullanılabilir HDD teşhis diğer şirketlerden. programı yapmanızı sağlar , yedekleme tek bulut tabanlı sunucu üzerinde bilgi depolamak bile sabit diskler geri ve. Bunun bir sabit disk büyük hacimler biraz daha yavaş olmasıdır.

Regenerator

Bu küçük basit araç kullanımı çok kolaydır. Hatta, kırık sektörlerin sayıda ortadan kaldırmak fiziksel hasar yani sağlar. Program mıknatıslanma ters ve seri sinyaller, yeni bir algoritma kullanır, bu tür bir ciddi iyileşme mümkündür. sabit sürücüye çalışırken güzel ne, bu yarar bilgisayardaki diğer bilgileri dokunmadan değil, çok dikkatli kayıp verileri kurtarır.

HDD Usta

Bu küçük ücretsiz yarar kurmak için özel olarak gerekli değildir. Bu sabit disk sorunlarının en ortadan kaldırmak ve test harcamak kaybetti sabit disk veri kurtarma, izin verir. Küçük boyutuna rağmen, programın birçok fonksiyonu vardır - örneğin, durdurmak veya HDD mil başlatmak yapabiliyor.

Acronis

"Acronis" - Bu farklı eylemlerle sabit diskler için izin çok büyük bir kompleks programlarıdır. Orada bozuldu ve programları sürücü ve anlamı vardır yedekleme, ama biz size tarama ve sabit diskleri geri yüklemenize olanak tanır yardımcı ilgileniyor. Acronis öğrenmesi kolay ve erişilebilir, pek çok kullanıcı artık kullanıyoruz.

şirket Seagate programından

Seagate sabit disk, testi kullanmak ve özel programlar yardımı ile alabilmesi edin. Onlar oldukça çok, ama iyi Seagate Dosya Recovey olduğunu. Basit bir arayüze sahiptir ve birçok farklı hafıza testlerini destekler. Seagate, hala daha etkili teslim ediyor ile her ne kadar arada, o da, diğer taşıyıcı sabit diskler ile çalışır.

Seagate Dosya Recovey programı kullanarak, sabit sürücü tarama hataları ortadan kaldırabilir ve hatta bilgilerini kurtarabilirsiniz. Buna ek olarak, program, hafıza kartları ve flash sürücüler ve veri kurtarma ile çalışmayı destekler önizlemesini yapabilirsiniz. Önemli bir avantaj şifreli bilgi saymak ve hatta kurtarmak için yeteneğidir.

Aşağıda listelenen programlar, fiziksel disk arızaları ile başa çıkamaz - onlar sadece yanlışlıkla veya bilerek sildiğiniz verileri geri yüklemek için yardımcı olur.

Recuva

Bu uygulama kaldırıldıktan sonra veri kurtarma sağlar ve kullanıcıları arasında büyük ilgi görüyor. Recuva özgür olabilir indirin ve biraz ağırlığındadır. Program sadece HDD ile çalışmak değil, aynı zamanda kartları ve hafıza kartlarını flaş kolaydır. Veri kurtarır, program neredeyse tam otomatik, ancak kullanıcı geri hangi dosyaların seçmek için fırsat verilir. Fotoğraflarınızı kaybederse Örneğin, bunu onların işaretlemek ve daha önce diğer dosyaları restore edilecek silindi olabilir.

Recuva o ve birkaç dezavantajları çok hızlı veri kurtarır, ama orada. medya dosyalarının kaybından sonra kullanılmamıştır eğer Genellikle, iyi işin üstesinden gelebilen. Yani o zaman yeni verilerin yazarsanız sonsuza dosyalarınızı kaybedersiniz olasılığı vardır vardır. Recuva da biçimlendirilmiş medyadan verileri kurtarmaz.

UndeletePlus

UndeletePlus - hızlı ve verimli kayıp veri kurtarır basit bir programdır. O bir HDD ve harici sürücüler olarak çalışmaktadır. Size kolaylık sağlamak için, programın şey kaçırmamak sağlayacak bir sihirbaz vardır. Aynı zamanda belirli türdeki verileri kurtarmak ve hatta biçimlendirme nedeniyle kaybetti bilgilerle başa çıkabilir.

R-stüdyo

R-studio - Bu hızlı ve verimli bir şekilde veri kaybı restorasyonu yürütmek için izin veren bir çok etkili bir programdır. dezavantajı ise bunun için ödeme ve fonksiyonel programda çok geniştir. O yapabiliyor:

 • Tamamen HDD'den verileri, flaş sürücüler ve hatta DVD-ROM sürücü ve bir disketi kurtarır.
 • RAID-6 olmak üzere, RAID-diziler çalışmaya dönün.
 • hayat hasarlı sürücüler ve mantıksal hatalara geri dönün.
 • yürütülen biçimlendirmesi sonra bölümleri geri yükleyin.
 • Mac OS, Linux ve Windows, FAT ile hem ve NTFS ile bölümleri ile çalışma.

R-studio - profesyoneller için bir program olduğunu ve hatta sistem bir mesaj "Disk biçimlendirilmemiş" görüntüler vakalarla baş edebiliyor. Aynı zamanda onun için bir sorun biçimlendirilmiş veri kurtarma değil. iyidir Ne aniden sistemini kendisi başlamaz, eğer, bir disk veya önyüklenebilir USB sürücüden çalıştırılabilir. Bununla birlikte, bu tür bir kompleks programında deneyimsiz kullanıcı kafa karıştırıcı olabilir.

Hangi program daha iyidir

biri yardım etmezse, ikinci de baş edebilir çünkü - Uzmanlar farklı yazılım kullanarak verileri kurtarmak için denemenizi öneririz. Genel olarak yazılımın seçimi, durumunuza göre değişir:

 • nedeniyle uygun Recuva'da çıkarılması için veri kaybı ışık durumlarda.
 • Orada sabit disk sürücüsüne herhangi bir hata vardır ve hiç okunamaz ise iyi bir seçenek "Victoria" olacaktır.
 • İster profesyonel veri kurtarma ve disk düzeni gerekiyorsa, Acronis kalmalıdır.
 • Düzenli olarak verileri geri ve ya bazı çok önemli bilgiler kaybetmiş diskler ile çok çalışmak iseniz, R-studio başvurmaları gerekmektedir.

Genel olarak diğer programları da çok iyi ve görünüşte umutsuz durumlarda size yardımcı olabilir.

Veri Kurtarma önyüklenebilir diskleri kullanılarak

Herhangi bir sorun varsa ve sistem açılmayacaktır ve sistem diski veri varsa, bunların hasar görmemesine dikkat çok muhtemeldir. Diğer cihazda diski yerleştirin Ancak, yalnızca bunları kaldırabilirsiniz. Ne bilmiyorsanız veya gereksiz yaygara istemiyor musunuz? Sen önyükleme diskleri veya flash sürücüler kullanmayı deneyebilirsiniz.

Önyüklenebilir medya - işletim sistemi kurabileceğiniz itibaren bir. işletim sistemlerinin bazıları, örneğin, Linux Ubuntu, bu ortam da sınırlı fonksiyonları ile OS yük, ancak sabit sürücüye erişimi olan izin verir. Sonuç olarak, sadece başka bir diske veya USB flash sürücüye tüm önemli verileri kopyalayabilirsiniz.

Android cihazlarda Veri Kurtarma

Eğer Android işletim sistemi çalıştıran cihazdaki verileri kaybetmiş (ve bu bir flash sürücü üzerinde, bellekte ise) varsa, gerekli özel programlar geri yükleyebilirsiniz. Bunlardan en:

 • Wondershare Dr. Fone, notlarınızı ve kişileri geri getirmek de izin;
 • 7-Data Android Kurtarma, Recuva programına benzer arayüz.

İkisi de sezgiseldir - sadece bunları bilgisayarınıza yüklemek ve USB üzerinden telefonunuzu bağlayın.

Evde Fiziksel rehabilitasyon

Bazen kaybedilen verilerin kurtarma kurtarma programı size yardımcı olsa bile, evde yapılabilir çubuklar.

Bazen bir bilgisayar veya telefon olur USB flash sürücüyü görmüyor kirli temas haline gelmiştir çünkü. durumda nazikçe alkol veya votka ile ovmak için yeterli olacaktır. Bazen bu yöntem oldukça etkilidir. Önemli olarak, yabancı madde ile bu amaçla alkol tentürler, parfümler ve diğer sıvılar için kullanmayın. Hatta kolonya iyi seçenek olmayacaktır.

profesyonel bir ziyaret

Yukarıdaki araç ve yöntemlerin hepsi size yardımcı olmadıysa, o zaman tek seçenek profesyonel veri kurtarma olduğunu.

özel bir veri kurtarma laboratuvar bile ağır hasar ortamdan kayıp dosyaları kurtarmak yardımcı olabilir. Ve bu bazı özel programlar ve fiziksel yollarla değil yapılır. flaş bellek kartları, örneğin, lehimini bellek çipi ve veri bunun doğrudan alınır. Ve sabit diskler, hasarlı parçaları yerine örneğin okuma kafaları veya ayrıca bant doğrudan bilgi ayıklamak için çalışıyoruz.

Hemen hemen tüm bu yöntemlerin tam bir dökümünü en USB flash sürücüler veya sabit disk sürücüsü dahil, ancak garantili veri iade edilecek, bazen de çok daha önemli herhangi bir medya daha vardır.

Veri kaybını önlemek için nasıl

Aksine bir bilgisayarda veri kurtarma yürütmek daha onların kaybını önlemek için denemek için çok daha kolaydır. Bunu yapmak için, birkaç faaliyetlerini sürdürebilir:

 • Bilgisayarın gücü kapalı değil keskin deneyin - hep kapatarak "Başlat" üzerinden kapatılması gerekiyordu.
 • bilgisayarınızın sabit sürücü veya bellek çubuğu tutun. kolayca bir çökmesine yol için bunlar fiziksel stres ve darbeye maruz edilemez.
 • İnternete bağlı bilgisayarda, antivirüs kullanmaya dikkat edin.
 • Birçok araç ve bulut depolama en önemli verilerin yedek kopyalarını saklayın - sabit disk arızası sizin için çok korkunç olmayacaktır bile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.