BilgisayarlarVeritabanları

MySQL - Windows konsol komutu

bilgi teknolojilerinin geliştirilmesi - insan faaliyetinin lider bölgelerinden biri. Bu nedenle, bu bölgede para büyük miktarda yatırım yapıyor. başında ve ciddi sayıda insanın günlük yaşamlarını kolaylaştıracak bugüne kadar karar verilmiş farklı görevler, bir sürü beri. Bununla birlikte, teknolojideki ilerlemeler ile birlikte, bir takım sorunlar, bir - bir bilgi aşırı miktarda depolanacak. Veritabanları durumu çözmek için tasarlanmıştır.

veritabanı yönetim sistemlerine genel bakış

büyük miktarlarda bilgiyi depolamak sorunu bugün için ilgili olduğundan, çözmek için çeşitli yollar vardır. Her biri bir görev belirli bir yöne odaklanmış. Ancak, birlikte depolama sorunu kolaylaştıran tam bir kompleks oluşturur.

Belirli bir veri tabanı ve DBMS (veritabanı yönetim sistemi) ihtiyacını belirleyen kesin bir sınıflandırma vardır. En yaygın şu anda bir müşteri-sunucu depolama teknolojisi olarak kabul edilir. Bunlar aşağıdakileri içerir: Firebird, Interbase, IBM DB2, MS SQL Server, Sybase, Oracle, PostgreSQL, linter, MySQL. Biz ikinci seçenek ilginizi çekiyorsa - MySQL, hangi tamamen SQL standardına ekibi. Bu teknoloji, küçük ölçekli en popüler ve yaygın mücadele için kullanılan yerel uygulama ve üretim sorunları biridir.

İstemci-sunucu teknolojisi öncüleri nedeniyle ihtiyaç artmış zaman alıcı sonuçlanan her bilgisayar ve yerel alan ağı üzerinde önemli yük yayılma DBMS çekirdek tahsis aralarında mevcut sakıncaları bir dizi için konumlarını kaybetmiş dosya sunucusu veritabanı vardır. Bu grup içerir Microsoft Access, Borland Paradox.

Yeni teknolojiler popülerlik kazanmaktadır

Ancak, birkaç yıl önce popülerlik ve küçük yerel sorunların çözümü için talep kazanıyor gelişmiş bir teknoloji yoktu. Biz gömülü veritabanı yönetim sistemleri bahsediyoruz. Bu veritabanının ana özelliği - hayır sunucu tarafı. Sistemin kendisi yerel bilgisayarda barındırılan büyük miktarda bilgi işlemek için düzenli bir yönteme sağlayan bir kütüphanedir. Bu yöntem dezavantajları sunucu kaynaklar ve istemci-sunucu teknolojisi hızına çok üstün dosya ortadan kaldırır.

örnekler OpenEdge, SQLite'ı, BerkeleyDB, Zikzak Sav, bir Firebird seçeneklerden birini görülebileceği gibi Microsoft SQL Server Compact Linterde yanı sıra takım hiçbir istemci-sunucu veritabanında kullanılanlardan farklı olduğu MySQL seçeneklerden birini. Sorun yerel olmaktan çıkacak Ancak, gömülü sistemler kolayca alaka kaybedebilir.

MySQL veritabanı başlıca avantajları

o görevlerin çok sayıda adrese aktif hale getirilebilir çünkü yönetim sistemi MySQL veritabanı, en popüler teknoloji biridir. modern meslektaşları ile karşılaştırmak, önemli bir çok avantaj tanımlamak mümkündür.

çoğu durumda ücretsizdir beri Rus pazarında önemli avantajı, kullanılabilirlik olarak kabul edilir. İkinci özellik hızıdır. En popüler sistemlerinden biri MySQL olduğunu. Takım o minimum tepki süresi ile, hızlı. işleme hızına etkisi yok hızlı işlemler için InnoDB'nin destek mekanizmasını kullanarak çok iş parçacıklı modda sunucu birden fazla müşteri bağlanmaya emreder.

ODBC sürücüsü varlığı geliştiriciler birçok sorunun çözümünü kolaylaştırmak için izin verir. faydaları da sabit ve değişken uzunlukta kayıtları fırsatların sağlanmasını içermelidir. dil C ve PHP ile bir arayüz - Ama asıl işlevi çok programcılar arasında takdir edilmektedir. MySQL tarafından sağlanan fırsatlar, web barındırma hizmetleri sağlayıcılarının çok sayıda bu veritabanını kullanmak için izin verdi.

Ve basit bir rahip olmayan kimse için, bilgi depolama, modern teknolojilere ilgi gelişmekte, MySQL, incelemek gerekir SQL komutlarını bu alanda uzman büyük talep vardır ve çok dünyanın her yerinde ödenen çünkü ve sözdizimi. Bu nedenle, gecikme maliyet olmadan bu yönde ilgi içlerinden birisi. Şimdi çalışma taşımanız gerekir.

Eğitim almak ihtiyacın var

İlk bakışta bu alanda kendi kendine çalışma zordur ve uzman ile sürekli iletişim gerektirdiğini görünebilir. Ancak, bu kadar değil. Çalışma mimarisi ve MySQL özellikleri, ana ekip sorgu dili onunla bağlantılı ve her şey, bir danışman yardımı başvurmadan, sahip olabilirler. Bu arzu ve hareket çabalarını sahip olmak yeterlidir. Sadece kendini geliştirme ve bu alanda çalışma kariyer inşa etmek ve bu yönde hareket etmeye başlar, belki de edinilen becerileri pekiştirmek ve yeni bilgi elde sağlayacaktır.

her şeyden önce temel komutları, incelemek için, yandan MySQL konsol yazılımını da ücretsiz sürümü olması gerekir. Bu öğrenme süreci onunla başlar. Sen resmi MySQL sitesinden indirebilirsiniz. Kolayca çok uygun olan tek bir bilgisayarda, bir sunucu ve istemci oluşturan herhangi bir işletim sisteminde yüklenir.

Sonra MySQL ortam hakkındaki temel bilgileri içeren bir eğitim kılavuzu bulma başvurmak gerekir. Konsol komutları kural olarak, onlar da bulunan, temel araştırmalar için. Bu oldukça çok hakkında bilgiler. Ancak, ciddi bir seçim gelmek gerekir. Bilgi tutarlı sunulan ve açıkça yapılandırılmalıdır.

Eğer İngilizce dil temel bilgilere varsa, yerleşik konsol desteğini kullanabilirsiniz. Bu amaçla MySQL araçların kullanımını anlamaya yardımcı olan bir özel yardım komut vardır.

Ana konsol komutları

temel özellikleri, yetenekleri ve faydaları A yumuşak bir geçiş, biz temel komutların listesine aldı. MySQL yarar başlangıçta sadece çalışma için kullanılan yalnızca bir kullanıcı içerir. kimin şifre kök adında Bu kullanıcı adıyla aynıdır.

Konsol MySQL kullanıcının ilk ve müteakip başlattı DBMS MySQL ile daha ileri çalışmalar için kök şifreyi girmeniz gerekecektir zaman. CLI komutları sadece başarılı kimlik doğrulamasından sonra kullanılabilir.

kolaylık için başarılı testin ardından, yardım komutunu kullanarak varolan komutları görüntüleyebilir. Bundan sonra, konsol mevcut tüm komutların ve bunların kısa bir açıklama sunulacaktır.

ve ekran kontrol komutları

Artık, bir sonraki adıma geçmek gerekir. Bunu yapmak için, mevcut bir seçin ya da yeni veritabanı oluşturmak gerekir. use komutunu kullanmalısınız varolan veritabanını seçin. Ve aralıktan veritabanı adını girmek için. adı testi ile - Başlangıçta, fayda sadece bir tane olmasıdır. Kullanım: Bu nedenle, sorgu aşağıdaki gibi görünecektir testi.

Için veritabanı oluşturmak onun kelime veritabanına işaret ve uygun bir isim belirterek, oluşturmak komutunu kullanmak gerekir. yapı aşağıdaki biçimdedir: veritabanı Name_of_database oluşturun. Yeni oluşturulan veritabanı ile çalışmak için o use komutunu kullanarak uygulamak gereklidir.

orta MySQL konsolunda onlar hakkında mevcut bilgileri varolan veritabanları, tablolar, birincil anahtarlar veya harici bağlantıları gösteren ve çıkarılmasını sağlayan bir işlevi vardır. önerileri göstermek ile bu durumda Takımlar her zaman başlamalıdır. Örneğin, geçerli kullanıcı için kullanılabilir veritabanlarının bir listesini görüntülemek için, basitçe aşağıdaki sorguyu girin: gösterisi veritabanları. Anahtar kelime tabloları yazarak görüntüleme nesnesini değiştirdikten sonra tablo yeterince görüntülemek için.

Tablolar Yönetim Ekibi

Daha fazla ilerlemeden önce, SQL standardı ile uyum bakılmaksızın veritabanı ve işletim sistemlerinin, geliştiriciler için fırsatlar sağladığını hatırlamak kez daha gereklidir. MySQL ortamda (veritabanı mevcuttur ve tablolar olduğunda), SQL standardını destekleyen herhangi bir ortamda geliştirilen talepler, başarıyla çalışacaktır. Windows konsol komutları başka işletim sistemlerinde kullanılanlardan farklıdır.

Çizelge orada, biz İngilizce çevirmek eğer, belirli komutların bir dizi kendilerini ifade ediyor. Yukarıda belirtilen oluşturmak Komutumla. Ayrıca, önceden oluşturulan veritabanına tablolar eklemek için aktif hale getirilebilir. tablolar gibi veritabanı nesneleri kaldırmak ve bu tahrip objenin adı eklendiği, damla komutu kullanılır için. Örnek: damla _ Senin _ masanın _ ait isim.

Veritabanı sunucusuna sözdizimi istekleri her zaman genel yapıya sahiptir. Bu nedenle, bir istek, Windows üzerinde tasarlanmıştır ve MySQL Linux konsolda iyi çalışacaktır. bir işletim sisteminde hatasız sunucuyu tedavi Takımlar başkaları hatalara neden olamaz.

seç ekibi

Ama en önemli tablo komut sözdizimi, yeterince basittir - bir ekip seçin. Veritabanından veri seçmek için kullanılır. şöyle orijinal sözdizimi: dan seçmek * tablo _ isim. veritabanı sunucusuna bir istek göndererek, müşteri tabloda saklanan tüm kayıtları almak gerekir.

Birçok kişi düşünüyorum asla ama gezen İnternet kaynakları sürekli kullanıldığında MySQL komutları. PHP sorguları sosyal ağlarda çevrimiçi mağazalar veya haberin bir dizinin içeriğini görüntülemek için SQL dili sözdizimini kullanın. Bunun yerine belirli tekliflerle sonra "*" nin, bir kural, tablo veya veri birkaç tablo ana alanların bir listesi olarak işlenecek. birden fazla tablodan örnekleme durumunda, özel bir paket kullanılabilir dış bağlantıları bağlamak için hizmet eden, katılma. Bununla birlikte, bu durum, bağımsız bir şekilde, bağlantı yapılmalıdır hangi alanlara gösteren değiştirilebilir.

Örnekleme kısıtlamaları ayarlama

Bazen veritabanı sunucusundan alınan yanıt yinelenen verileri içeren bir durum yoktur. Amacıyla kullanıcı farklı bir teklif kullanarak, görünür yalnızca tekil girdileri olmak için. Bu talep alanların listesinin önüne yerleştirilir ve çiftleri gizlemek için bir yardım olarak hizmet vermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.