BilgisayarlarEkipman

Modem nedir? Çalışma esası. modemler türleri

Eğer bir kural olarak, kötü usta kullanıcılardan internete bir dizüstü veya PC bağlamak ilk kez soru ortaya çıkıyor: "modem nedir ve ihtiyaç duyulan neden" bu makalenin bölümü modem sınıflandırma yanı, onların kurulum ve yapılandırma için bir algoritma olacak gerçekleştirmek olarak verilecektir gibi hangi kolayca acemi bilgisayar uzmanı seçin ve böyle bir cihaz çalışmaya alabiliriz.

Bu nedir?

Başlamak için, en modemler gerçeği ile başa edelim. Bu bağlantı için tasarlanmış bilgisayar, özel bir bileşenidir bir bilgisayar ağı. kelime "Modem" iki dönem birleştirilmesiyle oluşturulur. Bunlardan birincisi - Bir modülatör. Yani elektronik bunun sinyalini kodlar özel bir şemayı, aradı. Ve ikincisi - Bir demodülatör. Yani, ters modülatör eylemini yapan bir cihazdır. Bunlardan biri kodlar ve sinyali iletir ve ikinci alır ve dönüştürür. Böylece, yakın zamana kadar, internete kişisel bilgisayar çoğu telefon telleri vasıtasıyla bağlanmıştır. Şimdi durum değişti ve giderek ağ kartlarının pazar segmentinin dışında sıktı. Onlar ve hız yüksektir ve anakart çok onlarla donatılmıştır. Ama henüz gerçek bir alternatif yok kablosuz modemler hala vardır.

Ne zaman gerekli?

Şimdi ihtiyaç duyulan edildiği durumlarda halledeyim. Esas olarak, bu noktalar üç olabilir. Bunlardan ilki şimdi yavaş yavaş yok oluyor. O, bu cihaz yardımı ve telefon hattı ile bir kişisel bilgisayar internete bağlı olmasıdır. Şimdi NIC itti. Ve maliyeti düşük ve oran birkaç kat daha yüksektir. Ve büyüklükte bir düzen daha iyi bu durumda bağlantısı. Ama sistem "Client-Banka" Böyle bir cihaz mutlaka (ikinci harf) için. Pomoschm o finans kurumu sunucusunun muhasebeci bağlandığında. ofis bırakmadan, o bir para transferini gerçekleştirebilir veya hesabındaki fonların durumunu kontrol. Bu durumda Yüksek hızlı gerekli değildir. Ama koruma bağlantısı uygun seviyede gereklidir. bankalarla bu biçimde ve çalışmalarında Şimdi birçok kuruluş. İkinci vaka, ne zaman talep modemler, tek çok seyahat halinde. O bir kablosuz internet bağlantısı gerekir. Bu durumda, soru: "ihtiyaç duyulan neden modem ve ne" - tek başına ortaya çıkar. diğer teknik olanakların da yardımıyla, bu soru sadece çözülemez.

yürütme yönteminde

İç (yani, bilgisayar sistemi biriminin içine monte) ve dış (cihaz, bilgisayar genişleme yuvası bağlantı parçaları kullanıldığı zaman, dizüstü veya tablet): yürütme yöntemde, bu cihazların iki tipe ayrılır. İkincisi için uygun pozisyona donanım anahtarını (varsa) yüklemeniz gerekir. - telefon hattı sinyali ile belirlenir Bunlar dijital ya da analog olan "Modem modu nedir": Ve soru olmalıdır. Kablosuz modemler sadece bunlardan ilkidir. Bütün hücresel ağlar bu standartta sadece çalışır. Bu nedenle böyle bir anahtar kablosuz cihazlar için kullanılamaz. Başka bir nokta not edilmelidir. Eski anakartlar entegre Açık benzer cihazlar (yani lehimlenmiş). Ama şimdi onlar artık yeni PC'lerde görülür.

bağlama hakkında talimatlar için

Bağlantı yöntemine dayalı, çok büyük dağıtım ile oldu ikinci sınıflandırma. kablolu ve kablosuz ayrılmıştır, bu veri Çorbası göre. İlk durumda telefon kablosu yüklü özel bir konektör vardır. Daha eski cihazlar internette telefon ya da iş herhangi söz edilemez. Şimdi bu tür cihazların özel bir değişiklik yoktur. Bu aynı anda internette sörf ve telefon ile iletişim kurmasına olanak sağlar. Bu ADSL modem olduğunu. Bu nedir? konuşma ve farklı frekanslarda iletilen sinyali böler Özel dönüştürücü. kabloya iletilen aynı iki veri akımlarının bir sonucu olarak. İkinci durumda, veri iletim kablolar olmadan elektromanyetik radyasyon tarafından sağlanır.

Desteklenen ağların türüne göre

Bu seçenek sadece kablosuz cihazları sınıflandırır. Ona göre, aşağıdaki türleri şunlardır: GSM (onlar da bazen 2G denir), 3G ve LTE (4G başka adıdır). Hepsi birbiriyle geriye dönük olarak uyumludur. Yani 3G kolayca GSM şebekesinde çalışabilmelidir. Ayrıca, kullanıcılar USB-modem gördüğümüzde soru ise. Bu form faktörü bu tür cihazların en iyi şekilde bulunmaktadır. Görünüşte kablosuz veri sağlayan bir flash sürücüdür. başarısız olmadan SIM kart için bir yarık ile donatılmıştır. Dikdörtgen konektör YUSB PC bağlayın.

üreticileri

Geleneksel olarak, bu tür ekipmanın üreticileri iki sınıfa ayrılabilir. Bunlardan birincisi - Sierra (fiyat 180 ruble başlar) ve Sprint (örneğin cihazların maliyeti 120-150 ruble olan) içerir ekonomik ve az bilinen markalar vardır. Ama ikinci sınıf - popüler ve yüksek kaliteli cihazlar. Onlar markaların Pantech ve Huawei altında satılmaktadır. fiyatı şimdiden 600 ruble ve daha fazlasıdır. Ama bu kablosuz aygıtlar için geçerlidir. Bu 3G modem ne olduğu sorusu ortaya çıkar genellikle. mobil operatörün SIM kartta yüklü, (çok sopa görünüşte benzer) ve bunu kullanarak bu minyatür cihazın internette ile iletişimi sağlar. Buna karşılık, kablolu cihazlar arasında "D-Link" ve "A-Corp" hakimdir. Böyle bir cihaz satın alırken dikkat etmek onlar için önerilir. bu segmentteki bazı modellerin fiyatı 120 ruble başlar. Onların kusursuz kalitesi.

ayarlama

prosedürünü düşünün İnternet modemi ayarı. İnternet modemi nedir? kablolu ve kablosuz hem: Bu, istisnasız bütün bu sınıfın cihazlardır. Peki, nasıl yapılandırılacağı:

  • Bağlantı. Harici İçin - bilgi işlem cihazının genleşme yuvasına bunları yüklemektir. Böyle iç aygıtları yüklerken Ancak, kişisel bilgisayar sistemi biriminin yan kapağını da genişleme yuvasına kartı takmak, bunu düzeltmek ve hepsini geri monte gerekir.
  • sürücülerinin kurulması. Çoğu durumda otomatik olarak gerçekleşir ve bu süreçte kullanıcının katılımı en aza indirilir. Sonunda yazılımın başarılı yüklemesinde bir mesaj görmeniz gerekir. (Eğer yoksa, o zaman CD'den veya web sitesinden elle yüklenmesi gerekir.)
  • Daha sonra, İnternete bağlanmak.
  • Bir tarayıcı başlatılması ve bağlantının performansını kontrol nihai aşamada.

Bazı durumlarda (dijitale işe alım analog yöntemini değiştirmek için, örneğin) ayarları devaysa işi ayarlamak için gereklidir. Bu bilgiler sağlayıcı ve telefon operatörü ile kontrol edilir.

özet

Bu makale neyi modemler sorusuna cevap olmuştur ve onlar niçin ihtiyaç vardır. Bu tür cihazların olası yürütme. çalışma ve diğer teknik özellikleri onların modları belirtti. Ayrıca kolayca ağa bağlamak için bir cihaz yapılandırmak mümkün olduğu şu kurulum algoritması, göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.