BilgisayarlarYazılım

Linux metin editörleri arasındaki fark nedir

Linux ile ilgili bazı çatışmalar için hatırlatma, farklı uzun vadeli rekabeti akla getirebilir yazılım türleri. Tabii ki, hala birbirlerine GNOME, Firefox ve en yeni Chrome vs klasik KDE yüzleşmek, ancak bu savaşlar VI ve Emacs arasındaki rekabete karşılaştırıldığında soluk. Aralarında Kim kazanan olurdu?

Linux metin editörü daha iyi kafaları binden fazla kullanıcıları itti ne hakkında Uyuşmazlıkları. Her iki temsilcileri, güçlü, modern ve güçlü rakipler. Sonunda, hiç kimse bu anlaşmazlıkta kazandı. Aslında, bu direnci, çoğunlukla, Linux için daha modern ve gelişmiş çözümleri lehine sakinleştikten sonra. Ama bu farklılıklar kayboldu anlamına gelmez. Birlikte yeni önerilerle - Aslında, her rakip yine savaş alanında bulunabilir. Ve kazananlar anlamlı Linux metin editörleri geliştirilmiş yüklü kullanıcılardır.

körü körüne moda trendleri takip etmezseniz, oldukça kolay mümkün olduğunca en iyi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir editör bulmak için. Ama araçlar kendilerini bir tartışmaya geçmeden önce, ilk anlamamız gerekiyor neyi metin düzenleyicileri ve ne gerekir.

Birçok Linux uygulamalarının yapılandırma metin dosyaları işlenir. aşağıdaki gibi bu dosyaların bazı örnekler şunlardır - samba.conf, apache2.conf, resolve.conf vs ...

Bu bileşenler genellikle olarak anılır "metin dosyaları." Bu da herhangi bir biçimlendirme var, ama düz metin olarak ve daha vardır anlamına gelir. Biri standart önerebilir kelime işlemci (örneğin, OpenOffice.org) ayrıca bu dosyaları düzenlemek için kullanılabilir, ancak bu anlaşılabilir bir kaçınılmalıdır.

Genel olarak konuşmak gerekirse, kelime işlemciler metne ek biçimlendirme eklemek için tasarlanmıştır. Yapılandırma dosyası ekinde bulunan okunacak. o uygulamayı okumazsa, o işe yaramaz. anlamak zor bile fazla ek biçimlendirme kullanıcıya şeffaf oluşabilir olmasıdır. Böylece, sen bile dosyada şey değişti bilmeyecektir. yapılandırma dosyaları her zaman metin editörleri kullanılır için, Bunu önlemek için.

GUI karşı Konsol Linux metin editörü

konsolun ve arasındaki fark nedir grafik editörleri? Konsol (örneğin, Nano VI) bir grafik bileşeni vardır. Bu metin düzenleyicileri bile Linux'un bazı sürümleri için onları vazgeçilmez kılan konsolu ile kullanılabilir. GUI gerektirdiği herhangi bir ek yüklemeler olmadan, konsol editörler, kullanımı son derece kolay olan hız ve neredeyse anında tepki gerektiren kullanıcılar için onları ideal aday yapıyor.

GUI metin düzenleyicileri, (örneğin, Gedit) diğer taraftan, her bir masaüstü odaklı insanlar görsel olarak çekici hale özellikler ekleyen bir bileşen var. Ancak, grafiksel masaüstü onların kullanımı için ayarlanmalıdır. Artıları GUI-düzenleme kullanım kolaylığıdır. Herkes bu araçları ile rahat çalışma olacak, böylece bu araçlar, standart kelime işlemciler çok benzer şekilde çalışır. Ancak, ek bir "ağırlık» GUI konsol editörler kullanımından daha karmaşık uzaktan yararlanır. sizin için en iyi olacak Linux metin editörü karar vermek - Tabii ki, bu size kalmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.