Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Kışın yaban domuzu için Avcılık

Domuz veya yabani domuz, uzun coveted kupa avcılarından biri olarak kabul edilmiştir. Eskiden bu ciddi ve zeki hayvan bir domuzu çağrıldı. O zaman çok tehlikeli aynı zamanda vakit, hayatın için ayağa kalkmaya hazır.

yaban domuzu avına kışın hep avcılar büyük ilgi olmuştur. Ne sevgilisi onun dişlere gelen bir kupa olsun istemez ki? Bütün bitki örtüsü derin kar altında kaldı, çünkü kış aylarında yeterli bir yaban domuzu yem verilmez. Genellikle, bu dönemde av soğuk sezonunda gelecekteki kurban gıda sıkıntısı yaşanıyor ve bu nedenle onun tüm davranışları yiyecek ararken düşürülür gerçeği ile karakterizedir. Bu nedenle, özellikle mevsimsel avcılık bölümü yiyecek aramaya hayvanların doğal alışkanlıkları üzerinde "oynamak" etmektir.

Kışın yaban domuzu av tabidir çeşitli yolları vardır. İlk - üretim domuzu kalem. Bu durumda, Beaters canlı zincirinde düzenlenmiş ve bazı yerlerde saklandığını atıcılar için canavar sürücü çalışıyoruz. İnsanlar genelde rut kolaylaştırmak için bunları kullanmak için özel eğitimli köpekler onlarla alır.

Ancak, kış aylarında böyle bir domuzu avı tehlikeleri oldukça olarak öfkeli yaralı balta doludur - bu çok ciddi bir rakip. Yaralı bir hayvan yaranın üzerine güçlü olarak, çok hassas olmalıdır domuzu nişan. Ve hatta bu kadar ciddi bir yaralanma, kalbinde yaralı olarak, 50-100 metre çalışan etmesine engel olmayacaktır. Bu nedenle, büyük bir dikkat çevredeki tüm çalılar inceleyerek, çok dikkatli bir av kovalamak gerekir: yaban domuzu çoğu zaman gizler ve sonra aniden suçlunun koşar ve dişleriyle onu vurdu.

Özel bir gübreleme sitesinde inşa edilmiştir kulenin, kışın bir domuzu avı ve sonra atıcı içinde saklandığını - İkinci yöntem de aynı sıklıkta kullanılır. fanged hayvanlar düzenli kule patates veya tahıl yanında cezbetmek için, akşamları sürüler kendileri beslenme yere geldiniz. Ve avcı bir yaban domuzu gelmesiyle en kısa sürede sabırla beklemek çaresi yok.

Tipik olarak, kule birkaç atıcılar yükselir. Yalnızca jestler veya sinyaller aracılığıyla ellerinden kendi aralarında iletişim kurun. konuşmak ya duman olamaz hiçbir durumda, canavar korkutup edebilirsiniz. Sadece beslemek için domuzu gibi sadece geceleri düzenlenen kuleden kışın yaban domuzu avına geceleri geliyor. Ancak, avcılar genellikle alacakaranlıkta, ondan önce yere gelmek zorundadır.

avcılık başka, nadiren kullanılan türü yoktur - bu domuzu bağlıdır. ve anlayışlı bu o tür için biraz tecrübe gerekir. Öncelikle bu kadar tüm, domuzu beslemeye sık sulama giden yolunu izlemek gider yollar, ve araştırmak gerekir. Kar açıkça nal izlerini baskılı edildiğinde D. kışın kolaylaştırın. Bir döngü ile bir yaban domuzu için avcılık genellikle kış aylarında ilk kar oluşur nedeni budur.

yaban domuzu için döngü oldukça büyük bir yaban domuzu leşini dayanacak şekilde çok güçlü olmalıdır. yaklaşık bir metre yerden: O merkezinde ve çok yüksek değil, domuzu kafası hızı ile ve ona uçtu böylece domuz yolunda asmak gerekiyor.

Eğer hayvan loop ile birlikte topraktan dışarı gözyaşı ve gövde etrafına sarmak için birkaç kez bitirmek olmazdı acıdan deli böylece güvenilir yakındaki ağaca bağlamak istediğiniz döngünün sonu.

Önemli bir faktördür avcının giysi. Sıcak, sessiz rüzgar ve su geçirmez olması ve ekstra cepler çok şey var olmalıdır. Av için ayakkabı kışın da akıllıca seçilmelidir: örneğin, ayakkabı giymek daha iyi değil, ayakları donacak günden beri. ayakkabı hariç Birçok hırslı avcılar, daha, ve botlar satın alın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.