Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Av tilki

Habitat tilki büyük: hatta tundradan, Kuril Adaları ve Sahalin, ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yaygındır. Bu varoluş hiçbir şart olan artan uyum kaynaklanmaktadır.

Av tilki belki de en popüler olmak, pek çekiyor. Üretiminin Yöntemleri çok şudur: Bütün hayal gücü ve avcı fırsatlarına bağlıdır. Bu yem bir kalem ve binicilik ve balıkçılık bir kartal ile, ve fare gıcırtı üzerinde podmanivanie ve podkaraulivanie olacak ve bayrakların yardımıyla yapabilirsiniz.

en dikkatli ve hassas hayvanlardan biri olarak kabul edilir çünkü Nadir fan, tilki avına rahatsız etmez.

avcı bilinen yerler tilki dens ise avı maaş doğrudan mümkündür. parkurları ve Glades, yani tutarak bir daire içinde taramasını istediğiniz hayvanın en olası konumu, en açık yerler, onu korkutmak için değil ilerlemek için. Bir tilki çizmek için, yem hazırlamak gerekir. Genellikle öyle - tilki dostu yerlere yakın, açık ve cazip konumunda yerleştirilir ev karkas ölü hayvanlar, - ormanlar, çalılar, vb

hayvan leşi tespit etmek için yardımcı yem karga ve saksağan, uçmak için Genellikle erken. Avcılar uzun tilki bakir herkesten daha yem bu kuşların ısırmak için çok daha muhtemel olduğunu fark etmiş.

Doymak, tilki, genellikle yakın kalır.

yem ile tilki Avcılık - biri en sık. maskeleme ve skradka - alıcı hayvanın bu tip en önemli şey. Ise buna rüzgarın yönüne gider bilmek önemlidir, korkmuş tilki cezbetmek için imkansızdır, bu nedenle de hep gizlenmesi ve rüzgara karşı hareket, arka kısmında ona olmak gerekir. Aksi takdirde, tilki avcısı hissetmek ve genellikle fare gıcırtı taklit edilir yem, gidemez.

Karda tilki av açık bir alan yoksa, kılık dikkatle takip edilmelidir: Beyaz bir ceket bir başlık, beyaz eldiven ve çizme vardır gerekiyordu.

tilki hala beslenmesi durumunda tilki avı bir anda, şafak ile başlar. Seyahat sırasında avcı dikkatle dürbün kullanarak, bölgeyi incelemek gerekir. av bulma, onun ilerlemenin yönünü belirleyen ve ya doğal barınak ile gizler, ya önden gider ve onun yaklaşımı için orada beklemek çalışıyor.

Kışın, özellikle Şubat ayında, bu kızıl saçlı yırtıcı rut başlar. bu kez özellikle başarılı anda tilki avı olduğunu. Canavar genellikle günde yürür ve genellikle avcılar "tilki düğün" dediğimiz gruplar buluştu - üç ya da beş bireyler.

Avcının davranışından onun gelecekteki kurbanı aralarında bir dişi tespit etmeye çalışır görünce, o zaman altı kilometreye kadar sürüş, onu takip etmeye başlar, gerisini dağıldı. Bundan sonra, dikkatle dişi sol izleri de gizlenmiş, o erkek dönüşünü bekliyor.

Genellikle yaklaşımla dalgalanma birleştiren bir fare avı tilki üzerinde iki kişi. Bunlardan biri önde kırmızı hileleri izi çalışmasına kadar öne çıkmayan mümkün olduğunca çalışıyor ve diğer yavaşça onun arkadaşı onu yönlendirir.

Zaten deneyimli avcıların başarıyla topuklar bir tilki izleme yeterince üretebiliriz. Karakteristik miras onlar yemi bitmiş ve olgunlaşmasına gönderilen kurban tanımlar. Genellikle tilki vyvorochennye kök altındaki bir ağaç, kök veya höyüğün gövde etrafına takılacak ve alandaki - çalılar, kanyonlar veya yabani otların içinde.

Fed hayvan sıkıca yeterli uyur ve bazen avcı ateş için ona yakın olsun başarısız olur.

Bir köpek ile tilki Av özellikle av köpeğiyle, özellikle heyecan verici. Her zaman pürüzsüz rut, özellikle sonbahar ormanda, kalıcı bir izlenim bırakır.

Genellikle, tilki avı gözetim, amansız takibin ve öldürme av dahil bir spor olarak kabul edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.