SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Larenjit tedavisi

Larenjit, larinks mukoza zarı iltihabıdır. Larenjit tedavisinde immünomodülatör ve anti-inflamatuar ilaçlar kullanılır. Hastalıkların nedenlerini ve semptomlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyorlar.

Larenjit semptomları

Hastalığın tezahürü ciddiyet derecesine bağlıdır. Kronik veya akut olabilir (geniş lokal larinjit).

Akut larenjitte, yutma, ağrı, boğazda kızarıklık, ses kısıklığı ve ses kaybı, şiddetli öksürük, ateş, nefes darlığı, baş ağrısı, ter ve kuruluk boğazda ağrı var.

Kronik larenjitin özellikleri şunlardır : Sesin hızlı yorgunluğu , ses kısıklığı, kuru öksürük.

Çocuklarda larenjit tedavisi

Hastalığa katkıda bulunan başlıca faktörler: soğuk hava inhalasyonu, hipotermi, sık soğuk algınlığı, azalmış bağışıklık, solunum yollarındaki iltihaplanma süreci, bulaşan influenza ve kızamık.

Her şeyden önce bebeği sakinleştirin, ılık su ve çay içmeniz gerekir, sıcaklığı düşürmeye çalışın ve derhal bir doktor çağırın. Bu hastalık ciddi hastalıklara aittir ve kural olarak çocukların larinjiti antibiyotiklerle tedavi edilir.

Bir doktora sonsuza dek muamele edilmesi, komplikasyonlara ve laringotrakeit gelişimine yol açabilir.

Larenjitin yetişkinlerde tedavisi

Hastalığın nedenleri şunlar olabilir: kimyasal etkiler, soğuk algınlığı. Hastanın dinlenmeye ihtiyacı var ve bağlarda asgari yük var. Soğukta olmanın, sigara içmenin, alkollü içeceklerin ve baharatlı yiyeceklerin hariç tutulması önerilir. Mümkün olduğunca sıcak sıvı içmek gereklidir: çay, süt, kompostolar. Enfeksiyonu ortadan kaldırmak için boğaz bitkisel açkılarla (adaçayı, papatya) yıkanır, boynuna sıcak bir bandaj konur ve teneffüs yapılır. Öksürürken, bir doktor tarafından reçetelenen ilaçları alın. Temel görevi, bağışıklık sistemini yeniden kurmak ve hastalıklı organı canlandırmaktır.

Hastalığın ilk işaretleri bulunursa, larenjit halk ilaçlarıyla tedavi edilebilir:

  1. Taze bir soğanı sürdürün ve 0,5 litre sıcak süt dökün. Karışım kaynatılır (kaynamayın). Bırakın 30 dakika demlenip yumuşalım. Sütü iki eşit parçaya bölün. Sabahları yatmadan önce bir içki.
  2. 100 gram taze havuç ekleyin ve yarım litre süt ekleyin. Pisirin ve serinletin. Küçük yudumlarda içelim. Tedavi dört gün sürer.
  3. Bir kova kaynar suda demlemek için 500 gram eczane papatyası. Kapakla kaplandıktan sonra, yarım saat kadar demleme bırakın. Daha sonra gazlı bezle süzün ve sıcak bir banyoyun içine dökün. Orada 20 dakika boyunca yatarken buharını teneffüs ediyorum. Bundan sonra havluyla silin. Ayaklarınızı ısınan kremle silin ve daha önce votka batırılmış çorapları koyun. Polietilen ile üstü terry çorapları koyun. Ahududu veya ballı nane çayı , sıcak pijama koyun ve yatağa yatın.
  4. Bir parça horseradish kökü ezin ve kaynar suyun üçüncü bir fincanı dökün. Havlu ile örtün ve 20 dakika bekletin. Alınan bir kaşık dolusu bal veya şekerle karıştırın. Bir çay kaşığı içinde üç saat boyunca streç ve içecek.
  5. Tencereye bir bardak su koyun ve yarım bardak anason tohum ekleyin. Tencere kutusunu soba üzerine koyun ve 15 dakika boyunca düşük sıcaklıkta pişirin. Tülbütün içine doğru çekin ve bir kaşık kireç balını, iki çorba kaşığı konyak ve kaynatın. Her yarım saatte bir çorba kaşığı al. Kronik ve akut larinjit için kullanılır. Ses bir gün içinde geri yüklenir.

Larenjitin tedavisi, uzmanların müdahalesini gerektiren oldukça karmaşık ve uzun bir süreçtir. Hastalar için özellikle ağrılı olan, yüksek sıcaklıktır, bu da mücadele etmek zordur. Başarılı bir tedavi için, hastaya dinlenme ve ev modu gerekir. Bütün doktorların talimatlarına uyun ve size başarılı bir iyileşme garantisi verin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.