TeknolojininElektronik

Japon robot: son gelişmeler ve başarılar

Japonya budur - Japonya Hayranları sıkıca ülkeler dünya ve ekipmanları herhangi bir parametre üzerinde erkeklerden aşağı olmadığı bir devlet varsa biliyoruz. Robot üretimi 1986 yılında burada başladı ve şimdi başarıyla geliştirilmesi ve pazar yakalayan dek durmaz.

Androidlerin

Japon robot gerçek bir sanat eseri. Tasarımcılar bu yüzden yaşayan bir kişiden bir robot ayırt etmek son yıllarda giderek daha zor o, onların yaratılış ile götürdü. Bunlar mekanik insanlar dans, gülme, konuşma, anlamlı diyaloglara destek ve hatta taklitçiliği usta!

Ancak, bu alanda Rising Sun Land, ciddi rakipleri var - Koreliler. Onların androidler daha yavaş hareket, ancak çok daha ergonomik ve yetenekli bulunmaktadır. Bu birkaç yıl önce, Japon derece gerçekçi kız robotu oluşturulduğu olmasından yol açtı. O bir diyalog ve jestler üzerine taşır, fakat o zaman vücudunun sadece üst kısmı taşımak için geldi olabilir.

Bugüne kadar, durum değişti. toplum çok benzer onaylar modernizasyon çünkü bu androidler giderek, canlı görevlileri değiştirin. mağaza kozmetik bir Tokyo merkezli televizyon kanalı ya da satış asistanı ile mekanik haber spikeri örnek olarak.

Bu kız robot dahası, çalışır gerçekten yeni müşteriler ve müşteri çeker ve sadece, canlı bir insan ayırt edilmesi neredeyse imkansız olduğunu. Geçen yıldan bu yana, iddialı robot üzerinde bir çalışanın yerine istediği herhangi bir büyük şirket teklif edilen Ağı en iyi modeli seçerek çevrimiçi satın alabilirsiniz.

basit hayvan

Japonya kendi androidler için sadece bilinen - robotlar bütün hayvanlar her zamanki gibi yapılan gibi popüler arkadaşları değiller. Onlar Kendine ona bakmak için bir hayvan bulmak mümkün değildir yalnız yaşayan çocuklar ve yaşlılar için tasarlanmıştır.

Köpek ve kedi ek olarak dört ayaklı arkadaşı davranışını simüle, (çok gerçekçi gerçekleştirilen), çok daha ilginç mekanik evcil vardır. Örneğin, yaşlıların sosyal rehabilitasyonu için tasarlanmış, Paro tyulenonok. Bu Japon robot çocuğun oyuncak gibi görünüyor ve bir dizi işlem gerçekleştirebilir olduğunu ve dokunmaya tepki sensörler ile donatılmıştır. Paro Tamagotchi ile karşılaştırılabilir - bu da bakım ve sürekli bakıma ihtiyacı. onun kullanımıyla ilgili deneyim yaşlı insanların olumlu eğilim durumunu gösterdi.

hizmetçi

Japonya büyüklere saygı geçen bir yer değil ki onun gelenek, tanınır. Bu sayede dahil gadget'larla kütlesinin ve robotların çeşitli tarafından icat edilmiştir. Örneğin, kahya - görsel olarak bir erkek gibi görünmüyor, ancak tam olarak onun hareketlerini taklit ediyor ve benzeri basit işlevleri yerine yapabiliyor "-Bring almak uzakta" istenen nesneyi düşürmeden.

Ama özel onur Japon robotik elektrikli süpürgeler vardır - onlar tam anlamıyla dünyada alıyor. Öyle ki, Avrupalılar hayvanları için eşitleyerek, mühendislik insan adlarını söyledi. Ancak, anlaşılır ekipman operasyon teknolojisidir - insanlar sırayla, boykot enkaz içinde, bir elektrik süpürgesi, buna dikkat durdurunca.

Bu Japon robot yalnızca Avrupa'da popüler. Uzun zamandır teshitsya android Whakamaru için yükselen güneş ülkesi. O ev çalıştırmak için değil, aynı zamanda kesmek için girişimlerinin uyarıda ev tutmak için kişilerin sahipleri arasında ayrım ve robot sözlüğü yaklaşık 15.000 kelime içerdiğinden bile, noktayı anımsatmak sadece edebilmektedir.

hastaların bakımına

Japonya'da yaşlı nüfusun oranı giderek artmaktadır. Bu insanlar işin tarafından emilen akrabaları sağlarız ve tıbbi gelişmelerin çoğunluğu yönettiği bu olamaz, hangi bakıma ihtiyacı.

(- ellerinin meselesi tyulenonok Paro) ve robot hemşire Riba Honda'nın ait dış iskelet: Özellikle yararlı birkaç tanesi olarak adlandırılabilir. Honda Gelişimi yürüyüş için aksesuar. Acı olmadan kol optimum yük sağlanması yaralanma ve ciddi kırıklar, topallama tehdit ile rehabilitasyon dönemini kolaylaştırmak için hizmet vermektedir.

Japon robot hemşire bu zor işi insanı yerini alması düşünülen. Onun asıl işi - tekerlekli sandalye kullanan diğer mobilyanın üzerinde koltuk değiştirmek için yardımcı olur. Bu sensörler ve aktüatörler, davranışını düzenleyen ve kazalar (çarpışma veya damla) önlenmesi için çok sayıda bulunur.

Japon robotların Uluslararası Sergi

Tokyo'da her yıl robotik alanında başarılarının bir gösteri düzenlemek. Kalıcı - Böyle sergiler multi seyirci ziyaretçilerin parçasıdır toplamak. Genellikle değil çeşitli şirketlerin sadece temsilcileri, aynı zamanda sıradan insanlar, Japonların espri ve hayal gücünü büyüledi.

Bu yıl birçok eğlenceli cihazları sunulmuştur tıbbi bakım için robotların bir sergi.

teknoloji patlaması

Temel yararlı fikirler üzerinde söyledim, ama böyle bir atılım nedeni nedir edilmiştir? Çok basit: Ülkenin demografik içinde yaşam kalitesine bağlıdır. büyük, koşullar kötü ihtiyacı yok olmaktan onların ırkını korumak, yavrular bırakmak için bu kısmen, içgüdüler bağlıdır.

Japonya aynıdır - bir çok gelişmiş devlet, bu yüzden de doğum oranı oldukça düşüktür ve yaşlanan nüfus sayısı gençler arasında kendini geliştirme için hem de ihtiyaç her yıl artıyor. Daha fazla insan hizmet sektöründe işçi sıkıntısı yüzden onların entelektüel ve yaratıcı potansiyelini, kullanmak istiyorum. Aslında, Japon robot robot sahipsiz pozisyonlarına kişiyi değiştirmek için tasarlanmış.

Uzun en medeni ülkelerde böyle olmuştur söylenebilir, ama bu işler sadece kendi vahşi çıkmak, fıstık çalışmayı kabul göçmenler tarafından işgal edilmiştir. o tarihi ve geleneği onur ve insanlarda bellek diğer eyaletlerde daha birkaç kez daha uzundur çünkü Japonya, aralarında değil. Uzun süre yükselen güneşin kara kapalı kapılar bir politikası vardı çünkü fazla iki yüz yıl önce sessizce bir yabancı değil, halkı disdaining, yolda azaltmak için. Tabii ki, bugün , Japonya'nın nüfusu çok daha kolay "gsijin" (yabancılar) için, ancak birkaç kabul ve tek aday seçkin durumunda çalışmak için onları işe almak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.