Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Biyografi Rus kayakçı Evgeniya Dementeva

Rus kayakçılar düzenli Olimpiyatları dahil iyi sonuçlar göstermektedir. Örneğin, Olimpiyat Oyunları 2006 Turin iki madalya kazandı turnuva zaferi Evgeniya Dementeva oldu.

Erken kariyer

Evgeniy Aleksandrovich Dementev Tayga Hanti-Mansiysk Özerk Okrugu köyünde 17 Ocak 1983 doğdu. Okulda okurken, spor bölümünü, nerede kayak ilgilenen ve yön Valeriya Uhova altında eğitimli katılmak başladı. Anda 17 yaşında genç Jack altın madalya kazandı Rusya, şampiyonluğu katılmaya davet edildi, bu yüzden bu yaklaşan lansmanları için milli takım oldu.

Kayak biyografi Evgeniya Dementeva ilk üç yıl nerede genç Rus olsa gençlik yarışmalarda düzenlenen ve podyuma alamadım, ama çoğu zaman ilk on içinde buldu. Profesyonel deneyim antrenörler için sporcusu ve uluslararası yarış Rus sahne davet etti. Dünya Gençler Şampiyonası Eugene 2003 yılında ilk kez birinci, üçüncü ve daha sonra 10 kilometrelik mesafe zaferi kutlamak bitirerek podyuma oldu.

Olimpiyat başarısı

zor olduğu için Evgeniya Dementeva olmadan dünya şampiyonasında Rus milli takımı hayal etmek. Şubat 2004 yılında Fransa'da bir aşamada, Rus o 15 km'lik yarışta "gümüş" alarak kazandı ve kişisel ödül, İsveç'te, bir süre sonra röle kazandı "bronz" sahip üst düzey şampiyonasından kumbara ilk madalya eklendi ve.

2002 yılında Olimpiyat takımının girmeden, bir sonraki olimpiyatlara ve büyük bir tavırla Eugene manzaraları bu oyunlara katılmak için kendi ihtiyacını ispat etmeye başladı. Sonuç olarak, Aralık 2004'te, kişisel kumbara Evgeniya Dementeva birinci olurken altın madalya 30 km - kısa bir süre sonra ortaya 15 km uzaklıktaki yarışta, ikincisi.

Olimpiyat 2006 yılında Torino'da Games, en yüksek puanı için yarışmacının biri ve sonucunda Evgeny Dementiev oldu. o eşi vardı duathlon 15 + 15 km, ve o takım altın madalya getirdi - İlk yarışta Rusya'dan kayakçı onun ciddi niyetlerini teyit etti. gerçekleştirmek için röle Takımda iyi yapamadım - Rus dörtlüsü sadece altı, ama maraton 50 km içinde Eugene ikinci olma, geri podyuma oldu.

doping skandalı

Turin başarı sonrasında Rus kayakçı dünya şampiyonasında başarılı performansını sürdüren ve önümüzdeki üç yıl içinde o programların bireysel türlerinde podyumun ilk adım üç kez dört katına. Ama 2009 yılında, medya hayranları için üzücü haberi yayınlandı - Yevgeny Dementyev, Torino Olimpiyat şampiyonu doping şüpheleniliyor. Onun örnek "A" daha sonra Ruslar olayda suçlu reddederek bıraktığını açıkladı, olumlu bir sonuç gösterdi.

spora dönüş

Ama Hak Mahrumiyeti Cezası süresinden sonra, Eugene Soçi'de yapılacak Olimpiyat Oyunlarına almak umuduyla spora dönmeye karar verdi. Bir Rus kayakçı sadece ulusal şampiyonaları ve Avrupa şampiyonaları yapılan, ancak milli takım dönmek için ilk kez Olimpiyatları'na ev ve hatta Dünya Kupası'nda ek olarak, eksik bir sonucu olarak, mümkün olmamıştır.

Ruslar hala sürekli Avrupa ve küresel turnuvaya hem takımın madalya fetih, kariyerini sürdürmektedir - Fakat bu terslikler Evgeniya Dementeva kırmadı. Hesap Dementieva bu noktada - 14 altın ve gümüş ve çeşitli düzeylerde yarışmalarda 10 bronz madalya. Eugene Dünya Kupası İtalyan aşamasında son ödülünü kazandı - 11 km yarışında, bu ikincisidir.

Kişisel yaşam

Kısa bir süre 2009 yılında spordan çekilmeden önce Yevgeny Dementiev evlendim ve şimdi 2010 yılında doğdu oğlu Daniel, bir kurumda çalışmaktadır. Eugene düşünmüyor, ama emin değilim, ve mutlaka kayak ile ilişkilidir kariyerini ilerletmek kadar spordan emekli olduktan sonra onun planları ele alındı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.