Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kış için mikrodalgada elma kuru nasıl Ayrıntılar

Nasıl mikrodalgada elma kuru ve geç ilkbahara kadar bunları saklamak için? Bu soru genellikle ağaçlarda yaz sezonu sonunda meyvelerin çok sayıda olgunlaşmış olanlar tarafından istenir. Onlara yazık atın ve buna değer değildir. Kendi bahçesinden taze elma Sonuçta, şiddetli kış sezonunda kekler için lezzetli kompostoları ve dolguların hazırlanması için faydalı olacaktır kurutulmuş ürünü yapabilirsiniz.

elma kurumaya Nasıl bir mikrodalga fırın kullanılarak evde

Gerekli malzemeler ve ekipmanlar:

  • taze meyve - herhangi bir sayıda alınabilir;
  • bez torba;
  • düz cam, ve büyük bir plaka;
  • bıçak, kesme tahtası ;
  • pamuk ya da keten kumaş.

Meyve seçimi

Mikrodalgada elma kurutma önce, meyve gerekli miktarı toplamak için gereklidir. Farklı türleri, boyut, renk ve asidite olabilir. Önemli olan, aksi takdirde daha uzun süre kuru olacak, ana bileşeni çok sulu değildi olmasıdır.

meyve İşleme

kışın elma ne kadar kuru anlamak için, ürünün parçalanmış halde münhasıran hazır olduğunu hatırlamak gerekecektir. Bunu yapmak için, (daireler olabilir) meyve yıkamak ve ardından tohum kutusunu kaldırmak ve kalın olmayan dilimler üzerinde meyve kesmek istiyorum. eğer çok sert ve (mağaza ürünü durumunda) balmumu ile kaplı değilse Böylece yerinde sol soyabilirsiniz arzu edilir.

adım süreci bir adım: mikrodalgada elma kurumaya nasıl

Kış için kurutulmuş meyveler üzerinde stok için, kolayca mutfak gadget yer alacak bu boyutta, bir bardak düz plaka almalıdır. Bundan başka yemekler keten ya ile kapak, bir kat rendelenmiş elma dilimleri hazırlamak gerektiren pamuklu kumaş, daha yayılmış ve meyve t ve daha sonra. D. Bu katmanlar fazla 5. Daha sonra, kap 200 W'lık bir güçte, bir mikrodalga fırın içine yerleştirilmiş ve kurutulmalıdır olmamalıdır yaklaşık olarak 3 dakika boyunca karıştırınız.

Bu düzenli elma kurutma çevirmek için arzu edilir ise unutulmamalıdır. Yani hepsi yararlı unsurları tutarak, mümkün olduğunca nem kaybeder. kış için ürünün pişirme süresi tamamen bunun için kullandığınız ürünün ne tür bağlıdır. elma çok sulu ise, mikrodalga fırına, onlar sonları ile 7-9 dakika boyunca kurutulabilir. Eğer meyve (kuru) farklı bir çeşitlilik satın almışsanız, bunun üretimi yeterli sadece 3-5 dakikadır.

hazır ürünler nasıl kullanılır

Şimdi onlar yanmış ve tüm besin koruyarak eşit, nem kaybolmaz böylece, mikrodalga fırında elma kurumaya biliyorum. farklı olabilir kışın bu meyveleri kullanın. kurutulmuş üründen yapılır en popüler içecek, sıradan bir meyve kompostosu olup. elma ilave olarak, bundan başka, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru kayısı ve diğer kurutulmuş meyve ilave edilmesi mümkündür. Buna ek olarak, hasat edilen meyve kekler için bir lezzetli ve lezzetli dolgu olarak kullanılır. Buna kurutulmuş elma bir blender içinde öğütülmesi gerekir, şeker ve toz haline getirilmiş, tarçın ve hamur tatbik sonra netolstym tabaka ile karıştırılır.

Bu tür ürünler, kuru ve sıcak bir ortamda bir kumaş torba veya kavanozda saklanmalıdır dikkati çekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.