Haber ve ToplumDoğa

Narin çiçekler sonbahar bahçe: anemon, dalya, Vaccaro ve Helon

anemon - Göz narin pembe çiçeklere asla hoş olarak sonbahar bahçesinde. Ayrıca büyük asters açan. Az bilinen bitkiler - Vaccaro (Vaccaria) ve Helon. Onların narin çiçekleri bahçenizi süslüyor ve özel bakım gerektirmez.

anemon

sonbahar çeşitleri arasında en parlak - simli pembe çiçekler ile Variety Eylül Charme. Bu Anemone (aynı zamanda Anemone) verimli toprak ve ağaçların altında kısmi gölge sever. Blooms Eylül ayında veya daha sonra. tohum ve vejetatif anemonların ile yayılır. İlk durumda, çimlenme oranı düşük ve, bunu göz önüne alarak, tohum ve gevşek toprağa ekilen sınıflandırmaktı gereklidir. Geç sonbaharda ekmek anemonlar ise erken bahar zaten ilk lahanası yumurtadan edilir. Sonbaharda Eğer onların alan pembe-gümüş narin çiçek gördükleriniz sizi memnun edecek. fide öldürebilir o su basması unutmayın. Vejetatif anemon yaymak için daha kolaydır. Örneğin, rizom ya da yumrular bölünmesi.

asters

çeşitleri, renk, şekil ve boyutlarda Böyle inanılmaz bir çeşitlilik birkaç bahçe bitkileri övünebilir. mor pembe Kırmızı, mor - sonbahar asters her tonu sadece listede yok. Bunlar hassas çiçekler kuşlar oldukça dayanıklıdır. bahçede yaşayan diğer tüm bitkiler zaten barış hazırlanıyor zaman onlar yatak üzerinde görünür. Ve sonbahar içine de onların güzelliği korumak ve Aralık ayı başında bazen önce. zengin döllenmiş zengin topraklarda büyüyen asters ve sulama olmadan kalmadı uzun zamandır emin olun. Her şey, bu narin bir çiçek DIY.

Vaccaro

Bu otsu yıllık bitki aile karanfil doğal olarak hemen her kıtada yaşar. Rusya'da o Uzakdoğu'da bulunan ve nadiren Avrupa tarafında güneyindeki edilir. o bir süs bitkisi, renk çeşitleri ile çeşitli konakçı olarak ekilecek geldiğinden beri. Renk paleti çok zengin Vaccaro: bembeyaz parlak mor için. Bu yıllık yabani ot oldukça uzun sap (60 santimetre), mızrak şeklinde yaprakları ve parçacık halindeki inflorescences olup. Sitenizde bu hassas çiçekleri koyarak, onlar zehirli olduğunu unutma: onlar saponinler içerir. Bu maddeler, kanama neden olur. Halk hekimliğinde, Vaccaro egzama ve diş ağrısı tedavisinde kullanılan ayıklar. Bahçede, bu bitki iyi aydınlatılmış bir yerde, asitsiz tınlı toprak seçmek gereklidir. Ekim ilkbaharın başında gerçekleştirilir. Vaccaro da iyi kuru buketleri için uygundur: paniculate inflorescences mükemmel şekillerini koruyan ve birbirinden düşmemesi.

Helon

aile figwort Bu çiçekli yıllık. Rusya'da, bu az bilinen ve nadiren görülür. Çiçeğin adı Yunanca kelime "kaplumbağa» (kelone) geliyor. Helon Kaskını şeklindeki salkımına aldık. Bu dekoratif yaprakları ve pembe, beyaz veya mor çiçekleri ile gür, dik çok sayıda oluşan uzun boylu (iki metre) kalınlığında çalı kaynaklanıyor. Helon çiçek açar Ağustos ve Ekim ayları arasında, don korkmuyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.