FormasyonBilim

Beyin - Doğanın Başyapıtı

Beyin, her şey insan vücudu, evrimsel değişiklik milyonlarca sonucu gibi. Kişilik, yetenek, zeka, mantık, karakter, tüm bu ve insan doğasının diğer birçok özellik sıkıca onun derinliklerinde saklanan yanı sıra, bununla birlikte, bilgi insanların hatırlayacağı ve hangi çalışır. Bu bağlamda, bu beyin yapılandırılmış veri depolamak için yapabiliyor da nasıl olduğu, sabit disk denilen, çok sık beyin bilgisayarın sabit diskine karşılaştırılır olduğunu. Ama bu doğru değildir. Beyinde somutlaşan Biyolojik kavram, teknik meslektaşı çok farklıdır. sinaps, bir elektrik sinyali geçtiği - İçinde bilgi en bileşikleri vasıtasıyla birbirleriyle iletişim halinde nöronlar adı verilen hücrelerin iç içe geçmiş birden fazla üzerinden geçirilir. Bu formdaki bilgiler yargı ve akıl kavramlarının bir sonucudur ve birleştirilebilirlik bir arasına bağlanan görüntülerin şeklinde depolanır. profesyonel, bilimsel, eğlence bilgi veya insan hayatının sürecinde hafızasına gelen anıları Bu görüntüler, onlara elektriksel sinyaller ileterek nöronlardan oluşur parçaları, kendi önemini kanıtlamak zorundadırlar. Bir öğrenci çalışılmış ders tekrarları, ya da sadece kafamda yaşam anıları kaydırırken Bu, örneğin, ortaya çıkar. Ayrıca bellekte bilgiler sadece bu izler nedeniyle kaydedilir, aynı zamanda bir beceri yarattı. hareketi gerçekleştirmek için, örneğin, el ile, elin kas beyinden elektrik darbeleri gönderilir. sinyalleri kolda alınan ve bu tam yol desen oluşturmak geri beyne gönderilir. Tekrarlanan hareket sinyalleri altında her tekrarlanan hareketi ile bu yol almaya daha tanıdık ve çok daha kolay hale gelir. Aynı, bir müzik aleti çalmaya akrobatik hareketler gerçekleştirerek ve hatta şiirler ezberlemekle söylenebilir. Yetenek Belirli bir tesir sadece çok tekrarları oluşur.

Böylece, tüm vücut beynin faaliyet elektronik darbeler bağlıdır ve oldukça rasyonel yapar. Vücut içine aldığında Özel durum o ulaşır aşırı bir durum, beyin hayatta kalmak için çalışmak zorundadır. tehlike anında bir kişi (örneğin, ani orman yangını ve diğerleri.) o tüm vücudun verimliliği artırır geçici kas performansını artırır Bu şekilde, içinde olduğu, böbrek üstü bezlerinin beyin dürtüleri adrenalin salgılar verir kaçmak istediği zaman. Sonuç olarak, kalp daha fazla çalışması başlar, kan örneğin, sindirim, kurtarmak için bu zamanda gerekli olmayan süreçler beslemek olmaktan çıkar ve daha böylece organizmanın yaşaması için en uygun yakın koşullar yaratarak, oksijen ile onları doyurarak, kaslara gider. Beyin Eğer gerekirse sanki bile gelebilir gibi fantastik, zaman yavaşlatmak yapabiliyor. aslında, ortalama insan saniyede en fazla 30 çerçeve görebilir olmasıdır. Acil durumlarda, beyin zaman genişlemesi yanılsaması bir tür olduğu sonucu ile, daha kısa sürede daha fazla veri elde etmek rakamı arttırır.

Beyin da karar - yediklerimizi. hem fizyolojik hala ihtiyaç Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde başta olmak gıda ihtiyacı, aynı zamanda beyinde doğumlu. Böyle bir ihtiyaç varsa, beyin vücudun "tarama" ve gıda alınmalıdır vb bazı besin, vitamin, eksikliği, gösterdi. Uzun zamandır kendi vücut alınmazsa, o zaman hayatta kalma içgüdüsü tetiklenir. Beyin orexin, bir hormon uyandırma salgılamaya başlar. Gıda üretimi için harcanan süre vücut sağlığını korumak için gereklidir. Uzun bir süre, kişi hala bunu elde etmek mümkün değilse, vücut içinde sanki hamle "çevrimdışı modda." Beyin kendi sağlığını korumak için, diğer organlara atık enerjiyi "üzülüyorum" başlar. Böylece, güvenli beyin vücuttaki en önemli organdır ve bütün vücudun enerji dörtte tüketir söyleyebiliriz.

İnsan beyni neredeyse sürekli böylece ısınmaya yeteneğine sahiptir çalışır. Normal durumda içinde ortalama beyin her 5 dakika için 1 derece ısıtıldı. Yüz ve alından terin buharlaşmasını meydana sonra deri yüzeyine ısı transfer eden kan, soğutulmuştur.

Bir kişinin uyurken beyin de çalışır. rüya bilmece hala bilimde bir sorudur. Melatonin, sinir sistemi üzerine etki eden, bir uyuşukluğa yol açmaktadır - beyindeki küçük demir gece boyunca çıkışıyla doğal soporific salınmasını teşvik eder. beyin hücreleri bütün gün çalışıyorlardı, ama geceleri onlar restorasyon çalışması gerekir. Vücut kapatıldığında, her beyin hücresi anlamıyla sonuçla, yaşama gelir beyin programları açma mantığı ile etkileşim içinde değil önceden çözülmüş problemler kararına gözlü erkekleri açabilir farklı vizyonlar ve durumları. Örneğin, Einstein o ile bir kızak sürdü bir rüya sayesinde ışık hızının, izafiyet teorisini keşfetti, Niels Bohr, sürme düşü sayesinde anladım o atomun, birini oluşturan öğelerin Salvador Dali, bazı resimlerinde hayallerindeki içeriği tasvir öne sürdü.

Beyin - Bu 1.5 kg, insanlık henüz öğrenmeye başlıyor hangi sırlarını ağırlığında bir bütün evren.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.