MaliBankalar

Banka üst oranı nedir? Rusya Federasyonu Merkez Bankası kilit oranı

Anahtar oranı, bu kavram Rusya'da para politikasının yeni enstrüman nispeten olduğuna dikkat mantıklı olacaktır ne olduğu sorusunu göz önüne alındığında. tabii para üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir olarak Batı'da bu enstrümanı uygulama uygulama çok yaygındır. dikkate Rus ekonomisinin özelliklerini ve anahtar oranını ülkedeki durumla ilgili tuhaf bir etki almak.

tarih ve fiili durumun Biraz

Anahtar oranı ne olduğu sorusunu atıldığında şunu ticari finans kurumlarına Merkez Bankasına mali destek sağlanmasında kullanılan fiyat olduğunu belirtti edilmelidir. Daha küçük finansal kurumların Bankası tarafından sağlanan kredinin hesaplanır yüzdesi olarak ifade edilir. Rusya topraklarında kavramı sadece 2013 yılında ortaya çıktı. Bu aracın tanıtımı temel amacı - bu enflasyon süreci üzerinde kontrol egzersiz yapıyor. 2013 yılına kadar bu amaçla yeniden finansman oranı için kullanılmasına karar verildi. mali politika modernizasyonu yeniden finansman oranı artık kaynak piyasada gerçek durumu yansıtması gerçeği ile bağlantılı olarak yürütülmüştür. merkez bankası performansı anahtar karşılık nasıl belirler oran. oranı yeniden finansman, farklılıklar da Merkez Bankası kurdu COP önemlidir. COP Yeniden değerlemeler (piyasada fiili duruma göre) aylık bazda gerçekleştirilmektedir.

oran zamanla değişti gibi?

Geçen yıl ayarında sırasında birçok kez değiştirildi. Başlangıçta rakam 5.5% geldi. % 7,% 7,5 ve% 8: Haziran 2014 Mart döneminde, o defalarca değişti. Ekim sonunda 2014 COP boyutu% 9.5 olmuştur. Zaten 12 Aralık 2014 nedeniyle doların ani artışa Yönetim Kurulumuz Rusya% 10.5 kayıtlarında birleşti. Nedeniyle oranı değişikliği aynı ayın 16'sında yoktu piyasada beklenen hacminin beklenen sonuçları ve etkisini getirmedi gerçeğine, oran% 17 olmuştur. 2 Şubat 2015% 15 düşürülmüştür. 16 Mart tarihinde bu yıl düzenlenen son toplantıda, bu% 14 oranını ayarlamak için karar verildi.

Hangisi önce geldi?

Anahtar oranıdır Rusya Bankası - yeniden finansman oranının bir analog olduğunu. Bugün, CP için kullanılan para cezaları, hesaplanması ceza ve vergi. Uzun% 8,25 kalmıştır. Daha önce o kredilerin faiz belirlemek için bir başlangıç noktası olarak görev yaptı, bugün bu işlevi gerçekleştirmez. 13 Eylül kadar 2013 CP önemli kabul ediliyor ekonomik gösterge, Rusya'da ekonomik süreçleri yansıtmaktadır. CP ikincil hedefi bugün kalır. Bu enflasyon oranının analizi ve genel piyasa için bir rakam olarak kullanılır. Rusya Federasyonu Merkez Bankası kilit oranı - neredeyse tamamen ekonomik durumun bir göstergesi olarak CP supplanted bir araçtır.

ülkedeki durumun yapılan COP etkisi

COP değiştirilmesi, Rus hükümeti enflasyonu kontrol edebilirsiniz. ticari finansal kurumların kaynaklarının fiyatındaki artış olmadığı gerçeğini anahtarı oran yol Raising, mevduat ve kredi faiz keskin bir artış var. Yüksek faiz oranları çoğu için bireylere kredi satın alınacak olun. satın alma gücü keskin bir düşüş giden fonların azaltılması. Ruble'den üzerinde basınç önemli ölçüde azalır şişirme süspansiyon haline getirilmiştir. Bir ülkenin ekonomisi nedeniyle üretimde düşüşe yavaşlama ise, deflasyon fenomen görünür. Rusya'nın Konseyi Bankası anahtar oranını artırmak ve bunu düşürmek için karar verir. Krediler daha uygun hale gelmektedir, ekonominin reel sektöre kredi başlatın. durum dengelenir.

aracın özellikleri

Anahtar oranı ne olduğu sorusunu incelenmesi, bu Rusya'nın mevzuatta enstrümanın yokluğu hakkında söylemek gerek. rolünün aslında oldukça önemsiz olsa Onun yer hala, yeniden finansman oranı tutar. Tüm yaptırımlar, cezalar ve vergi hesaplanması ile sınırlı. 2015 yılı sonu itibarıyla, COP tamamen Slovak Cumhuriyeti değiştirmektir. Bu aracı kullanmanın temel avantajı enflasyonu ayarlamak için kullanılabilir olmasıdır, bu nedenle, devlet ekonominin toparlanma üzerinde çok olumlu bir etkisi vardır. Dünya çapında Traders yakından COP büyük pazarı oyuncuları izliyor (ABD, İsviçre, Japonya, Kanada vb.). Piyasada reklam ücretlerine arifesinde daha oynaklığı görülebilir. oran değişirse, o zaman önemli bir sıçrama var. Rusya Federasyonu Merkez Bankası kilit oranı - kusurları olmaksızın olmayan bir finansal araçtır. Bu kriz koşullarında bunun atıllığına ve düşük verimlilik ile ilgili olması gerektiğini söyledi. ekonomik durum keskin bir bozulma ile, devletin etkisi dış etkenlere olduğunu, özellikle oran değişikliği durumu uyumlu hale getirmek yönetmek etmez ve olumsuz etkileri ortaya çıkar.

Alternatifler ve beklentileri

Anahtar oranı ne olduğu sorusunu dikkate alındığında, kriz zamanlarında komuta ve kontrol önlemleri yerine daha iyi olduğunu söyleyerek değer. Piyasadaki fiyatların oranı veya hükümet yönetmeliği donma olabilir. Onlar da finansal piyasalarda standartlarını sıkılır olabilir. Rusya'da durumunda durumu ele alacak, bu% 17 bir oran artışı çünkü sadece yaklaşan arasında beklenen sonucu getirmedi ortaya çıkıyor , rublenin devalüasyonu değil, aynı zamanda çünkü Batı'dan yaptırımlar. çünkü çok düşük etkinlik endeksinde Radikal değişim yakında% 14 daha sonra% 15'e birinci ve düşürülmüştür. Mevcut anda, Merkez Bankası ayrıca oranlarını yükseltmek için hiçbir neden yoktur. Bu karar sadece halen ulaşılmaz ve nüfusun çok olduğu bankacılık ürünleri için daha yüksek fiyatlara yol açabilir. Biz Rusya artık gerçek ekonominin finansmanını sağlamak için elinden geleni yaptığını düşünürsek, daha ayrıntılı COP düşürücü bahsedebiliriz.

Son CA Haberler ve vergi mevzuatında değişiklikler

Rusya oranı Anahtar Bankası - şeffaflığını geliştirmek amacıyla para politikasında tanıtıldı Merkez Bankası, bir "gizli silahı". % 17'ye Son kritik oranı artışı 2015 yılının başlarında kaydedildi. Sonuç olarak, ticari finans kuruluşları aktif krediler için değil, aynı zamanda mevduat sadece oranlarını yükseltmek başladı. Bu nedenle, mevzuata uygun olarak, daha yüksek bir CP 5 puan ise cinsinden mevduat yüzdesi (PIT) vergilendirilmelidir. Biz COP CP artan sonra daha yataklarının bir verim 13.25% ile aynı kaldığını düşünürsek (ki çoğu olduğu ortaya çıktı) vergisine tabi hale geldi. Daha önce, birden fazla 13.25% verim ile mevduat programlarının sayısı az oldu, bugün çoğunluğu oluşturuyor. mevduat var Hemen hemen tüm insanlar, kişisel gelir vergisi altında düştü.

Geçici çözüm uyuşmazlığı

yasama tutarsızlıklar sonucunda yatırımcıların aşırı kazançlar vergisi yaklaşık% 35'ini ödemek zorunda kaldı. Bu gelişmelerin bir sonucu olarak, vergi kanunlarında değişiklik yapmaya karar verildi. 5 puan arasında ek tutar + 10 puana değiştirilmiştir. 18.25% verim ile moloz yatakları vergiye tabi değildir. Benimsenen ayrıcalık - bu görev süresi 31 Aralık 2015 sonlanan geçici bir çözümdür. Düzey ve yeniden finansman oranı ve tek bir değer anahtarı oranını azaltmak için planlanmıştır.

Ne COP söyleyebilir?

Yukarıda belirtildiği gibi, Anayasa Mahkemesi - Rus ekonomisinin durumunun bir göstergesi. Ve böyle bir anahtar banka oranı, boyut ve ülkedeki işlerinin devlet arasındaki yazışma varlığına dikkat etmek gerektiğini düşünün. Düşük faiz oranı ile, ruble çok zayıf olduğunu ve ulusal para birimi oranı çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek faiz oranı yakın gelecekte devletin ekonomik gelişme hızı azalma olduğu görülüyor. Dolaşımdaki para miktarı, düşmeye başlar ve ulusal para birimi oranı arttı. Rusya'da bir kış zam ruble onun düşüş hızını yavaşlattı sonra şimdi olduğunu düşünürsek rasyonel bir sonraki COP azaltma durumun istikrar kazanması ve daha ucuz dolar neden olabileceğini söylüyorlar. ev ekonomisi hızla gelişir ve devlet ülke için bankanın önemli oran ne olduğu sorusuna cevap buldum olduğu tüm sorunlar çözüm olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.