KanunYasal Uygunluk

PTE o setleri? Demiryolları teknik operasyon

demiryolu trafik altyapısı karmaşık teknik-endüstriyel kompleks olduğunu. İçeriği, dikkatli izleme ve bakım gerektirmez sağlanması mekanik yollarla çeşitli kullanmaktadır. en ufak ihlali bir kaza ya da hesaplanamaz sonuçlarıyla bir felakete yol açabilir. Bu nedenle, taşıma organizasyonu kesinlikle teknik operasyon (PTE) kurallarına uymak. Bu belge nedir ayarlar? şu anda demiryolu altyapı ve teknik tabanının kullanımının güvenilirliğini sağlamak, hem de bileşenlerinin ömrünü uzatmak için koruyucu tedbirlere odaklanmıştır Her şeyden önce. Elde Bu görevleri özel hizmet faaliyetlerini gerçekleştirme.

Ne demiryolu altyapısı dahildir?

demiryollarının bakım yer nesnelerin Bileşen listesi, taşıma hattında özel çalışma koşullarına ve yüke bağlı olarak değişebilir. Ama bu karmaşık hale temel unsur vardır. İlk yol istasyonlarda yayılan olduğunu, hoparlörler ulaşım devamını yönetirler. Ayrıca, altyapı mal veya insan taşımacılığı için kullanılabilecek farklı tipte arabalar içerir. Oldukça nesne sorumlu bir blok kısmıdır. arası bir ofis mesafe bu işlevsel bir parçası, bir iletişim ve sinyal düzenlemek, işlemlerin listesi.

Otomatik besleme sinyalleri en sıkı PTE düzenlenir nesnelere atıfta anlamına geldiğini not edilmelidir. Yani bu bölümünde bir dizi kural kurar? Bu destek, sinyalin düzgün çalışmasını sağlamak çalışma parametrelerini ve kalibrasyon işlemlerinin düzenli yürütülmesini kontrol eder. Modern tesislerde giderek, bir yandan gereksiz işten personel kaydeder elektronik kontrol bloğu siteleri kullanılır, ancak diğer yandan - Cihazın doğru şekilde çalışmasını sağlamak zorundadır çalışanlar üzerinde büyük bir sorumluluk yüklemektedir.

Personelin Genel görevleri

sözleşme kapsamında borçları hususunda alarak, demiryolu taşımacılığı, veya üçüncü taraf çalışanlarına örgütü doğrudan yetkili bir kişi tarafından gerçekleştirilen teknik ve operasyonel altyapı hizmetleri. Personelin görevleri bireysel demiryolu tesisleri için teknik manevra için güvenli bir ortam sağlamaktır. Bu kazayla tehlikeler ve tehditler önlenmesi, iyi bir teknik altyapı bileşenlerinin sürekli bakım anlamına gelir.

Normal modda, istasyon personeli korumak ve demiryolu taşıma gerekir. Yönetmelikler hataları düzeltmek için zamanında tedbirler almak onları gerektirir. Özellikle, en yaygın acil durumlar yolu tıkanıklığı ifade eder. Bu gibi durumlarda, işçiler uygun sinyaller hizmet kompozisyonlar sunmalıdır ve demiryolu hattını temizleyerek sorunu ortadan kaldırmak için çaba.

altyapı bileşenlerinin Rutin muayene

Kurallar üstlendiği riskleri kaydetmek için standart dışı arızaları ele alınız, aynı zamanda önceden etmek sadece hizmet personelini gerektirir. Çevre nesnelerle demiryolunun düzenli muayene ile bir dizi tedbir olduğunu fark etti. Örneğin, denetim teknolojik imkanları maruz demiryolu doğrudan otomatik ekipman, cihazlar ve ofis binaları, hem de birlikte kontrol noktaları herkese açık değildir. Bu anketin önemli bir özelliği PTE yapan personelin çeşitli kategorilerden erişim haklarının farklılaşması olduğunu. Ne bu bölümünde standart ayarlar? Yönetmelikler sahibi gelince incelenir komite üyelerini belirlemelidir altyapısını muhafaza olduğunu göstermektedir. nesneleri emanet durum özelliklerini gösteren elde edilen düzeltme verilerine göre derlenmiş kayıtlar.

Onarım çalışmaları koşulları organizasyonu

onarım işlemlerinin organizasyonunda önemli bir rol bunların uygulanması için bir planlama takvimi ve koşulları olduğunu. Özellikle, önceden başkanı ve Komisyon ürün işe yarayabilecek olan teknolojik pencereyi belirleyecektir. Bu süreler, 1-2 saatlik bir ortalama sürebilir. Bu durumda, bu tür her olay sitenizde neler olduğunu kontrol edecek alarm sistemleri için güçlendirilmiş destek gerektirir. demiryollarının teknik çalışma kurallarını reçete nasıl, çalışanlar bir radyo yayını veya işçiler, kontrol odası ve kafa arasındaki telefonla iletişim kurma gereklidir. Doğrudan inşaat işleri uzman ekipler, makine kompleksleri ve mekanize sütunları tarafından yürütülmektedir. Düzenli çalışma ürünün normal çalışması maruz yapay yapılar, demir yollarında sırasında kontak ağ cihazı kilit ve merkezileşme.

çıkarılan türlerin açılıp kapanma için gerekli koşulları oluşturma

daha büyük ölçekli acil onarımlar ve inşaat için ihtiyaç da kurallar uyumu gerektirir. ortak yollar kapatma belirli bir demiryolu altyapısının kafasından gelen bir sipariş gerektirir. Zamanla bu rejim zorunlu bildirim demiryolu Federal Ofisi ile 1-2 gün sürebilir. Ne zaman bu bildirim kapatma öncesinde 10 gün içinde gönderilmesi gerekir. Buna ek olarak, PTE gereksinimleri sinyal yollar sadece demiryolu Federal Ofisi gelebilir herkese açık değil kapatmak için olduğunu kaydetti. Buna karşılık, çıkarılan türlerin açılması idari düzenine uygun olarak sistemi ve merkezi, güç ve iletişim birbirine, sinyalizasyon cihazları geri getiriyor.

alt yapı bileşenlerinin çalışması için kabul

Sadece ayrıntılı bir muayene ve testlerden sonra yapılan teknik ekipman, mekanize kompleksi, otomatik ekipman veya ekipmanın her öğeyi girin. Bu eserler aynı zamanda özel bir komisyon ve ardından çalışanları istismar kabulü emanettir. Bu arada, ve porsiyon ekibinin katılımcılar tarafından belirli bir altyapı ile çalışmak erişimi olmalıdır. demiryolu trafiği ve yardımcı üretim operasyonları yürütülen kaynaklar üzerinde, Pratik ve ekipmanın korunması. bu tür çalışmaların için zaten belirli birimleri gerçekleştirmek için üreticileri gerektiren düzenlemeler uygulanır. Koruma süresi sona erdikten sonra da ekipman ve kullanım hedefleri için kendi uygunluk kapsamlı testler yapılır.

yollar arasındaki mesafeyi muhafaza

tren setinin istikrarlı ve güvenli çalışması için en önemli koşullardan biri optimum yolları konum parametrelerini korumaktır. Bu, ikinci ve üçüncü derece merkez çizgileri ile ilgili düşebilir chetyrehputnyh çizgiler gelirse Özellikle, düz bir çizgiye iki parça yayılma eksenleri arasındaki mesafe 410 cm. Bu oran artar olmalıdır. Bu durumda, mesafe 500 cm önce taşıyıcı kendisi kısa PTE kuralları taşıyıcının yeniden için hesaplanan eksenler arasındaki mesafe ayarlanır olabilir -. O 360 cm'dir.

Aydınlatma Sistemleri Organizasyonu

aydınlatma organizasyonu da demiryollarının bakım ve işletilmesi sürecinde önemlidir. Ürün yükleme ve boşaltma faaliyetleri sırasında, resepsiyon ve trenlerin kalkış çalışır ve böyle devam eder. D. Modern projektörler tür sistemlerin organizasyon için kullanılır için Işık gereklidir. elektrik tasarruf etmek için, birçok istasyon vagon ve hizmet noktaları da yüksek teknik kaynak ile karakterizedir LED cihazlar, aktarılır. Başka bir şey TOR Demiryolları olumsuz sinyal ışıklarının berraklığını etkileyebilir aydınlatma cihazlarının bazı modelleri, kullanılmasını yasaklar olmasıdır.

Altyapı kontrol sistemi çalışır

demiryolu altyapısının işlevsel tertibat büyük bir kısmı otomatik bileşenler ve montajları, aynı zamanda, yukarıda belirtilen aydınlatma sistemi oluşturmaktadır. sorumlu ofis alanı emrinde araçlar kompozisyonlar teknik durumunu izleme, çalışan Disconnectors uzaktan kumanda var demektir, sinyalizasyon ve telekomünikasyon araçları. Otomatik kontrollerin set TOR Demiryolları uyarınca kesinlikle dikkate alınmalıdır. hizmetinde yabancı cihazlar idare binası olmamalı ve iş sektöründe operatör pozisyonunun gereksinimleri karşılamayan bir düzenleyici aparat ile insanları izin verilmez.

yolcular için güvenlik önlemleri muhafaza

yolcular tarafından kullanım yerine binaları, terminaller, platform ve demiryolu kompleksinin geçiş imkanı bulunmaktadır. Hatta veri yapılarını ve yapılar uzmanları tasarlama aşamasında insanların güvenli hareketini sağlamak için gerekli özelliklere yatıyordu. Örneğin, aynı seviyede köprü ve tünel şeklinde geçiş korunması amaçlanan yolları özel yaya zemin kaplaması, işaretçiler ve PTE gelen uyarı sinyallerini içerecek şekilde. Ne kuralların modern sette bu standardı belirler? güvenliğini sağlamanın yanı sıra, standartları da yolcuların konforlu bir konaklama organizasyonunu reçete. Bu amaçla, aynı zamanda böyle devam dinlenme tesisleri, pavyonlar, otomatik servis noktaları ve düzenledi. D.

Sonuç

değil tüm bölgelerde yüksek teknoloji ekipman, donanım ve aynı sinyal cihazların sayısı gittikçe artmakta olmasına rağmen bir bütün olarak Rus devlet demiryolları, tatmin edici bir düzeydedir. Aynı zamanda sadece ileri çözümler ve mekanize hizmetlerinin bir parçası, benimsetme ve yenilikçi kontrol sistemlerinin açısından odaklı PTE demiryolları değiştirir. Örneğin, ayarlamalar farklı istasyonların üyeleri arasındaki etkileşimin organizasyona ilişkin düzenlemelere yapılır. iletişim mümkün araçlarının listesinde orada mobil cihazlar vardır, ama aynı zamanda sık sık güvenilirlik ve fonksiyonlarının performansı açısından daha ileri teknolojiye sahip meslektaşları yarar geleneksel çözümlerin, alaka korumak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.