Sanat ve EğlenceFilmler

Filmi "Sessiz Don" incelemeleri (2015)

filmi "Sessiz Don" - sadece daha fazladır bir başyapıt. Bu karakterler dünyayı değiştirecek sırasında bir ömür boyu, onların ilişkileri oluşturmak ve kaydetmek için arzu. yönetmen epik roman Mihaila Sholohova seviyesinin uyarlaması üzerinde alıyorsa, en azından özgünlük ve genel bir fikir tüm tutmak gerekir. roman okuduktan sonra doğmuş aşağı değil duygu etkileyici tarafından taranan film Güvenliyse film başarısız olduğunu söylemek. Yorumlar filmi basitçe karışık olamaz "Sessiz Don Akımları". Birçok insan ve görüşleri çok. Ama bir şey açık - bu bir çığır açan resmidir.

Ne tartışılacak

Anıtsal eser Birinci Dünya Savaşı, Ekim Devrimi ve İç Savaş etkinlikleri kapsar "Sessiz Don Akımları". Bu belki de en acımasız, kan yıkanan yıldır büyük bir değişim Don at. bir kardeşi başka kardeşi gittiğinde, sert ve korkunç bir zamandır. Bütün insan değerler unutulur. her zaman tek kalıcı değer - aşkı. Uzun, nazik, sonsuz aşkın Don Cossack Gregory ve Aksinya Melehova Astakhov.

Ürünün arsa Kazak ailesinin Melekhovo tarihini anlatmaktadır. Gregory Melehova, Aksinya için trajik aşk - romanda ortak nokta protagonistin dramını gösterir.

iç görünümü

komşusu olan sevgisini aşmak için kendisine verilen değilse ne o yardım edebilir? Evet, resim dışında kimseyi gösterebilir, ancak izleyici bir görüntü dalmak yapabiliyor "kafa". Sonuçta, en Gregory Melehova Kendisine saygısı adam olmalıdır. Ailesi bile savaşta, açlık bilmiyordum. en korkunç ve tehlikeli anlarda Melekhov desteklenen ve tüm teşvik etti. Evde, Kazak köyünde, o saygı duyulur. Karın bunu doyamıyorum, onu seviyor. Ne sakin bir yaşam için eksik olan ne?

Bu onun komşusu Gregory kalplerinden gelen silinemez. kahramanın atma ortaya oldukça ciddi bir çalışma - "Sessiz Don Akımları". O mermi başının üzerinde ıslık bile, bir kadının düşünür. Nasıl bir yaklaşım, herkes ona bu konuda öğrenmek ve duygularını itiraf edebilirler, çünkü? Güçlü Kazak Aksinya unutup ailesine geri dönecek mi?

Yılın en beklenen gala

Rus edebiyatında büyük eserlerden biri romandır "Ve Durgun Don Akışları" Mihaila Sholohova. Bu çalışma ona okuyucuların dünya çapında ün ve sevgi getirdi.

resim 50 Gerasimova hatırlayan durdurmak ve TV seri filmi (yönetmen "Sessiz Don Akışları" odaklanmak Sergei Ursulyak), aşırı duygusallık korkusu olmadan, geçen yıl en çok beklenen galası çağrılabilir.

Dördüncü kez bu yeni uyarlamaları. İlk 1930 yılında yapıldı - sessiz film Gerasimov 1957 yılında okuma onun versiyonunu çoğaltılabilir. Ve 1992 yılında, ürünün kendi bakış yaptığı son çalışmasında Sergei Bondarchuk gösterdi. Kurulum oğlunu yapıyor - Fyodor.

Bir kez on yıl içinde

Filmin Yönetmeni "Sessiz Don" Ursulyak böyle güçlü ve büyük ölçekli kesinlikle bir kez on yıl çekiyorsun çalışır ikna. Sonra sonraki her nesil tekrar kendiniz için keşfetmek mümkün olacak. Ve yeni bir biçimde sayfalarında yer alan bütün olayların anlaşılması. Bir 2015, romanda ilgi alevlendirmek tartışma açısından kitabı iade etmek oldukça yetenekli "Sessiz Don Akımları".

Vox görüş

Filmin Yorum "Sessiz Don" çoğunlukla olumlu. aktörlerin Oldukça iyi oyun tek nefeste hikaye seyretmek zorunda. Ama burada çok iyi seçilmediği ateş yerdir. Tabii ki, resim filmin ünlü ve sevilen kişilerle karşılaştırmak yardımcı olmayacaktır. Yine de, yaratıcıları başkaları, varyant aksine kendi kaldırmak başardık. izlemek ve oyunculuk çirkinlik iyidir en azından çünkü ihtiyaç olabilir 2015 filmi "Sessiz Don". Makovetskii telaffuz - hatta makyaj nedeniyle Belki Makovetskii küçük, takımdan göze çarpıyor.

Filmin Yorum "Sessiz Don" Genç aktörlerin destekleyici. Bu izlenim zor Gregory Melehova çalış ölümcül yakışıklı aktör aramaya olmasıdır bozar. Ama aktör Yevgeny Tkachuk işi oldukça iyi görünüyor.

Gerasimovsky okuma

1958 sürümünde büyük bir trajik durum özellikleri "Sessiz Don Akımları". Belki yönetmen çünkü biraz roman kendisi sapmış. Ama Sholokhov, onun inanılmaz yeteneği kullanarak, roman gerçek trajedi yapmayı başardı. karakterlerin her biri kendi kaderini, kendi acısını, onların hayalleri vardır.

Uyum doğru olduğunu kanıtladı. Ve resim çekim İç Savaşı'nın gerçek olaylar vardı o yerlerde gerçekleştirildi. Filmin Yorum "Sessiz Don" Gerasimov yazar kendisi ekip seçimi sürecine dahil olduğunu söyle. seyirci, o yılların gerçek kahramanları gerçek görünür - Neredeyse aktörleri inceleyen ilk dakikalarında gelen görülemez. Sergey Gerasimov, tabii ki, tüm planlar başarılı oldu. filmi "Sessiz Don" 1958 sorunu - bu kolayca Don Cossack hayatın atmosferini hissedebileceğiniz çok güçlü kalıptır.

Sergey Ursulyak. Yeni bir başyapıt doğum veya eskisini kopyalamak için bir girişim?

bu çok kolay oldu, erkekler bacaklarında ağrıya eyer ata binmek ve kadınlar inek sütü öğrendim: En doğru ve gerçeğe "Sessiz Don Akışları" dördüncü film uyarlaması kaldırmak için, aktörler herhangi kurbanlarıydı. sahte küpe kalmak istemiyordu çünkü Sergeyu Makovetskomu, hatta delinmiş kulak gerçekten üst düzey bir Melehova ekran görüntüsünde somutlaşan. Him dört saat boyunca her gün sofistike bir makyaj uygulamak. sanat uğruna ben katlanmak zorunda kaldı. Evet, ve o da ne olup bittiğini güvenilirliği için, gerçek için savaştı.

Çekim Rostov bölgesinde gerçekleşti. Aktörler sadece olumlu izlenimler doldurarak bıraktı. Onlar sürekli lezzetli bir şey ile mürettebat eğlendirmeye çalışıyoruz yerliler, ne kadar misafirperver hatırladım. Biz bir ortamda binicilik oldu ne güzel hatırladı. Bu arada, Gregory Melehova rolünü oynayan aktör Yevgeny Tkachuk, zaten üç atım var. O bir atlı tiyatro kurmak istiyor.

Burada ve "Sessiz Don" filme. Ursulyak, filmin yönetmeni Ben 1958 filmi Sergeya Gerasimova gönül verdi seyirci sırt, bir anda hem de filmini seveceksiniz eminim.

Nasıl gerçeğe yaklaşmak için?

Yeni 2015 yılında geçmişte müdürü kaleminden altından çıktı, her yaştaki izleyici ilginç olduğunu böylece vurmaya çalıştı "Sessiz Don Akımları". Sette tüm gerçekliğin karşılık için, yirminci yüzyılın başında burada mevcuttu atmosferini yeniden çalışıyor.

Rostov bölgesinde Veshenskaya köyü yakınlarında vuruldu. Ben Sholokhov romanında anlatılan olayların bu topraklarda gerçekleşti çünkü burası oldu seçti.

Hazırlık uzun bir zamanı alır. Sadece çekimi için sahne yaklaşık bir yıl inşa edilmiştir. cam, dökme demir tava, kutular, yüksükler, perdeleri - - imkansız onsuz her şey günlük yaşamı ve saatleri hayal etmek müzelerde toplanan kırıntısı, koleksiyoncular, halk yalvardı.

Yeni "Sessiz Don Akımları" Daha yarım asır önce çekilen resim, görkemini "aşmak" taklit edebilir. Sonuçta, hatta aktörler vaftiz ol, düzgün konuşma yürümek, gülmeye öğrendik. Seyirci bunu izliyor TV ekranında harcanan zamanı pişman olmadığını Yani, neredeyse onların karakterleri haline dönüştürmek vardı aktörlerin atmosferini yeniden. Grubun tüm üyeleri bir yandan olmadan, örneğin, sıradan insanlar gibi, Kazakların çünkü atsız, binicilik dersleri almak zorunda.

Mihail Koshevoy (aktör Alexander Yatsenko) köye ateş koyduğunda, çok tehlikeli yangın dahil vurmak için. Gerçek bir yangın filme. Binalar kez hemen yangında tutunmuştun, tahtadan yapılmış, bu nedenle birçok bu mümkün değildi alır ateş edildi.

O filmi "Sessiz Don Akışları" döndü budur. aktörler ve oynadıkları roller, çok inandırıcı dürüst ve içten idi. Sergei Ursulyak filmi hala tüm insanlar mücadele ve çekişme, ideoloji sürekli değişim çok yorgun olduğu halde, yapmak için daha fazla sahiptir. Bu Sergei Gerasimov bant kadar sevilen bir film olacağı olası değildir, ama kolayca ve film uyarlaması "Sessiz Don Akışları" diğer bütün seçenekleri aşabılen ne olduğu şüphe edilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.