ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Camp soba: türler açıklaması. elleriyle Camp soba

Ayrıca bir turist denir kamp soba, - ısıtma ekipmanlarının büyük çeşitliliği arasında. Bu tür cihazlar açık havada yemek pişirmek için kullanılan, bunlar arabada uzun süre kaldıklarında yanı sıra, ülke sitesi koşullarında çalışabilir. Bu birimlerin yakıt olarak kullanılır olabilir bütün bu elinizin altında: koniler, dallar ve dalları. Bu cihazın yardımıyla yiyecek hazırlamak ve sıcak tutmak mümkün olacak.

Açıklama Turistik fırınlar "Smokey"

Camp soba şimdi çok çeşitli mağazalarda temsil edilmektedir. Sen İlgili şartlara uygun farklı spesifik özellikleri ve karakteristikleri olacak en uygun modeli seçebilirsiniz. Bu fırın bu şekilde taşınması planlanmaktadır eğer onun büyüklüğü, araba çizme için mükemmel olacak karar vermek böyle bir cihaz satın almadan önce önemlidir.

440 x 285 x 320 mm, "Sigara" turistik fırın şu boyutlara sahiptir. hacim pot bütün aile öğle beslemek için yeterli olacağını dört litre olduğunu. Açıklandığı kamp soba sadece açık alanlarda kullanılması gerektiğini, sömürü kesinlikle tesislerinde yasaktır. Bir kıvılcım önleyici ve montaj ayakları ile birlikte yapıyı uygulamak önemlidir. kerosen veya benzin tipi yakıt uygun olmayan yağlama maddelerinin rolü. Yangın güvenliği yanmaz tabana yüklemeyi sağlayacaktır.

Operasyon İpuçları

fırın açıklığı fırından olarak yasaklanmış ve söndürülmemiş kömürleri dökün önce yakıt katlayın. Çalışma sırasında fırın yürüyüş 0.5 metreye yanma ürünlerinden çıkarılmalıdır. Üç metre veya daha fazla olan boş alan sağlamak için gerekli inşaat tepesinde. Kapının önce kullanıcı 1.5 metre mesafe bırakmalısınız. Kancalar kapağın otvoreniya kapı ya da kaldırılması gerekir. aniden, yani kum, su ve toprak el altında söndürün için kullanılabilir çevreleyen bir cisim yaktı edin. Eğer araba ile seyahat ediyorsanız, o zaman bir yangın söndürücü olmak zorunda olduğu, en verimli şekilde mümkün olacak ateşle başa çıkabilir.

yürüyen fırınlarının Çeşitler

Eğer bir yürüyüş mini fırın gerekiyorsa, türün, modern üreticileri tarafından sağlanan bu tür donanımları görmek mümkündür. Örneğin, nispeten küçük bir ücret ödemeden seyahat katlanabilir fırın markası "Vlad" satın alabilirsiniz. Cihaz ısıtma ve pişirme için tasarlanmıştır. yazlık, balıkçılık veya kamp gezisi de, ava olabilir inşaat Exploit. Fırın, bir metal kutuda, oluşur ve yükleme yakıt bir kapı ile bir açıklığa sahip olan standı. baca sabitlenmesi için - bir boru ile bir delik vardır.

Tedarikçi Firma ürünün içine konabilir katlanabilir tüp tasarımı, temin ettiği gibi Taşımalı fırın, oldukça basit. Bu katlama kamp sobalar kompakt.

Başka alternatif bir model - "kahya". Aynı yapıya atanması, ama büyük bir avantaj olarak, on saat yanma süresini çıkıntı yapar. Zaman kullanılan yakıta bağlı olacaktır. fırın çadır yapı çalışması vazgeçilmezdir kıvılcım tutucu, monte edilir. Isı borusunun doğrudan yayılan olmadığından verimliliğinde bir artış da sorumlu Alev tutucu. Buna ek olarak, kıvılcım deşarj hareket sertleştirici pişirme yüzeyi boyunca daha hızlı şekilde ısıtıldığında, böylece üst.

yapısının ömrünü arttıran gövde 0,8 mm paslanmaz çelik, temelini oluşturur. fırın sıcaklığı ve mekanik strese stabildir.

Ve doğada dinlenmek isteyenler için bir çadırda için vazgeçilmez kamp soba olacaktır. Bir örnek olarak, küçük bir fırın poshehonku düşünün. 22 x 22 x 33 cm: Bu aşağıdaki boyutlara sahiptir. Tasarım kolayca olabilir yürüyüş bile alacak, böylece 3.5 kilogram ağırlık eşdeğer ayarlayın. grubu beş düz boru, diz şeklinde boru beklemeye bacak, kalıplanmış muhafazayı, çadırın torbası kapak ve metal kesme yükleme içerir.

tasarım paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bir fırın hacmi seçmek istiyorsanız, beş kilogram ağırlığında poshehonku ortalamasını, tridtsatilitrovuyu dikkat değer. Boyutları biraz daha büyük: 25 x 25 x 50 cm. Bu cihaz sürekli yanan içindir ısıtma çadır, garajlar, seralar, yazlık evler ve arabalar. Sen sekiz saatlik çalışma çürüme modu güvenebilirsiniz. Aynı zamanda odun sadece bir kez sahip yatıyordu. Diğer bir avantaj da soğuk ve sıcak sigara ihtimaldir.

Açıklama roket soba "Robinson"

Camp soba "Robinson" balıkçılar, avcılar ve yürüyüşçüler arasında popüler bir cihazdır. daha düşük çevre sıcaklıklarında sadece yedi dakika boyunca su kaynatmak gibi fırınlarda kuru odun küçük bir miktar bulunmaktadır. Eğer balık, et kızartma ve gıda tekrar edebilir onunla gibi tasarım, çok işlevseldir. Fırın is ve duman önler, gaz brülörü aksine, alev, maruz kaldığında sönmüş değildir.

Kullanım kolaylığı

Yürüyen roket fırın (bu aynı zamanda bir "Robinson" olarak adlandırılır) kolayca monte ve yüksek sıcaklıklara karşı koruma sağlayan, ısıya dayanıklı bir boya ile kaplanmıştır kalite göre metal demonte edilebilir. Isıtma elemanı mahfaza içinde yer alan, tasarımı herhangi bir yüzey üzerine monte edilebilir, stabildir.

yürüyüş banyoları için fırın Açıklama: "Büyük kahya" modeli

Bazı yolcular için banyolar için Kampı soba gerçek bir nimet olduğunu. Mükemmel bir örnek "Grup İcat" dan "büyük kahya" olarak kabul edilebilir. Bu cihaz yukarıdaki analoglar biraz daha değerlidir. Pişirme ve ısıtma için aletleri için tasarlanmıştır. Set tasarım banyosunda olabilir. kullanıcı zor koşullar hızla aşağı fırından çekilme korkuyor olamaz. Üretici esas kalın paslanmaz çelik kullanılarak, bunu hallettim. Diğer şeyler arasında, plakanın köşeleri yoğunluğunu artırır sadece 45 derece arasında bir açı ile konumlandırılmış aynı zamanda yanma uzar.

Yanma işleminde kömürler ahşap fırın merkezine kaydırılır. Açıklanan ek alt kısmının yaptığı kuvvetli ısıtmayı önleyici, yiv yan duvarları ve alt çıkıntı yapar. Bu ateş güvenliği artırmak için yardımcı olur. ağırlık 13 kg, oysa boyutları 300 x 300 x 500 mm. Bu büyük bir çözüm böyle inşaat kamp olacak. Küvet, fırın yüzden bile evden kullanılacak ve doğada konfor ve sıcak bir atmosfer keyfine varacaksınız.

Açıklama yürüyen fırın schepochnitsy

Bu çok yakıtlı fırını ağırlığı yaklaşık 500 gram olan ve boyutları 150 x 122 22 x 1 mm. baz yapısı paslanmaz çelik, ve duvar kalınlığı 1 mm olan. Yürüyoruz schepochnitsa fırını hızla yiyecek veya su ısıtmak için kullanılabilir. Bu tasarım, 5 parçadan oluşur, kompaktlık liderdir ve paketlenmiş düz kalınlığı 5.2 mm olan. 59 x 58 mm: yakıt aşağıdaki boyutlara sahiptir geniş pencere olacaktır yerleştirin. Cihazın Yıkanması olabilir yakıt, kuru küçük çırpı, mumlar, hap, hem de yakıt granül ve kuru alkol, kuru dallar bulamıyorum cihazın kullanımını kolaylaştırmaktadır.

İmalat kamp sobalar

En basit seçenek kutularından turizm fırın uygulanması olacaktır. Bunun yerine, yeterince yüksek olması gereken bir kap demir, kullanabilir. alt çekiş için gerekli olan birkaç delik yapılmalıdır. Hava hareketinin iç geçişini maç için önemlidir. Alternatif bir çözüm olarak tabandaki bir büyük delik olurdu. Banka kenar ötesine olmamalıdır ahşap takozlarla, doldu. Merkez elemanı uzaklaştırılmalıdır sonra, ki bu havanın geçişi için bir kanal sağlayacak. sonra ateşlendi kağıt veya kuru ot, yüklemek için. elleri ile fırın yürüyen başka malzemelerden oluşturulabilir, ancak üretim için böyle bir yapı yeterince basit, hacmi yaklaşık 500 mililitre, ve yaklaşık yarım saat yakar. Bu bölgede battaniye olmayacaktır.

Kendi elleriyle Katlanabilir fırın

Eğer fırın üretimi için daha fazla zaman ve çaba harcamak korkmuyorlar, o zaman kesinlikle birden çok yıl için hizmet vermeye hazır olacak tasarım, gerçekleştirecektir. Bu aynı zamanda, bolgarka, dosyayı, bisiklet mm metal levha, bant, elektrikli matkap, pense çomak gerektirecektir piyano menteşeleri. katlama soba gerçekleştirmek amacıyla, gazı soğutucusu veya fayans muhafazasından ödünç demir levhalar kullanılabilmektedir. Yan duvarlar, eski bir bilgisayar sistemi birimi oluşturulabilir.

işin metodolojisi

Onlar kullanılarak kesilecek olan, bundan sonra gelecekte yapının sac metal elemanlar, üzerine işaretlenir açı öğütücüler. Gelecekte, deliğin dip yapılır ve sonra kenarları çapaklar kurtulmak için, bir dosya ile işlenir. O mükemmel uyum piyano perçinli menteşeleri için yan duvarlar sonunda kutunun bir tür olmalı, birbirine bağlanır. alt ve yan duvarlarının alt kenarlarına çevre boyunca aynı yönde bükülmüş özel şeritlerini sağlamak için gereklidir.

Altında, iki eleman her bir tarafında hizalanır ve bir tüp oluşturacak şekilde bu ispitler işaretçilerini ayarlanmalıdır alt kulakları hareket kanal kısmı eklenmiştir. Benzer bir hüner soba istikrarlı hale getirecek. ızgara üzerinde delik ortaya konan ek projeksiyonlar yapmak. yan kısmı yakıt yükleme için gerekli olan bir açılış daha gerçekleştirilir. Cut-çıkışları kutusunun üst çekiş artıracaktır, onlar şiş döşenmesi için kullanılabilir.

Basit çözüm: tavadan fırın

fırın uygulanması için fon harcamak istemiyorsanız O ustalar genellikle tavanın bir üs olarak kullanılır. Bu durumda, cihaz farklı boyutlarda kaplar hazırlamak için gereken iki tabakaya sahip olacaksa, birbirini bir üyesi olmalıdır. dış yan açıklığının duvar ve alt delikler kesilir. Dikdörtgen - açıklık alt kısmında, şekli olmalıdır. Bu konuda biz kampanya için bütçe fırın için hazır olduğunu varsayabiliriz. fırın kullanarak oluşturulan choby alanı kayalarda ayarlanması gerekir iken çekişi artırmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.