SağlıkAlternatif tıp

Omurga için qigong. Omurga için Çigong egzersizleri. Spor eğitimi Çigong

Oryantal sanat, son on yılda özellikle popüler beden ve insanın ruhsal organizasyonunu geliştirmek için tasarlanmış yüzyıllar boyunca hareket. Bu uygulamalardan biri omurganın rehabilitasyon amaçlı qigong'u egzersizleri vardır. Uzun sıkıca kas-iskelet sistemi ile sorunları var dünyada insanların yaşamlarında gömülü omurga için Çince Çigong bilinmektedir. Doğru nefes ve tüm vücudu rahatlatıcı dayalı benzersiz bir sistem, konsantre olma yeteneği, güçlü bir iyileştirici etkisi verir.

Karmaşık nedir?

Omurga - 35 omurun bir çubuk gövdesi. Fiziksel hareketsizlik, sertlik, isteksizlik ve yetersizlik düzgün sırt ağrısı ortaya çıkması için yararlı egzersiz kurşunla vücudu yüklemek için. Bu rahatsızlık kaçının ve sorunlar yardımcı olacak jimnastik iyileştirilmesi omurganın germe hedefleniyor Çigong.

Birçok kişi hastalık daha erken yüz yok, bu egzersiz ekipmanları nedir hiçbir fikrim yok. Eğer jimnastik aracılığıyla aşağıdaki hedeflere ulaşmak edebilirsiniz:

 • doğru vücut yapısını meydana getirir;
 • Sağlıklı bir duruş oluşturmak;
 • eklemlerde esnekliği sağlamak;
 • Derin kas kelepçeleri çıkartın;
 • omurgayı geliştirmek;
 • eklemlerde hareket özgürlüğünü sağlamak;
 • tüm organlarında kan dolaşımını artırmak;
 • onlarda enerjinin serbest dolaşımı için vücuttaki tüm kanalları açmak;
 • canlılığını artırır.

Hatta "sertleştirilmiş", "tahta" sert gövde omurga qigong'u art kullanılarak istenen sonuçlara yumuşatılabilir. ödül kolaylığı ve esneklik olacaktır. Tabii ki, kişi üzerinde vücut ile biraz çaba ve çalışmayı gerektiriyordu. Biz başka bir konumdan diğerine akacaktır gerginlik olmadan dikkatli ve hassas hareketler, öğrenmek zorundadırlar.

Ne vücutta meydana işler Çigong kompleksini yapar?

tekniklerin Düzenlilik şaşırtıcı bir sonuç elde edilir.

1. Omurga. Düzeltme duruş bozuklukları. Omurganın, serbest dolaşım deformasyonların ortadan kaldırılması.

2. uzuvları (kollar ve bacaklar). eklemlerin Aktif hareketi. kemik ve tendonları fonksiyonlarının restorasyonu. Engelsiz hareketi.

3. Kafa. Zihin temizler omurga için qigong egzersizleri yaptıktan sonra, baş gövde olağanüstü hafiflik olur açıktır. uyku, depolama geri kazanılması verimliliğini artırma, vücut enerjisi ile doldurulur. Nedeniyle beyne oksijen akışına hızlı düşünme ve fiziksel tepkiler görünür.

4. Görme. Nedeniyle göz organlarına kan akışının için, görme keskinliği elde açıklık, onlar daha iyi görüyoruz.

5. Karın bölgesi. Omurga yardım Uzatılmış qigong'u egzersizleri bağırsak hareketliliğini artırmak için. şişman ayrıca karın ve uyluk, kişinin görünümünü iyileştirir azalmıştır.

6. pulmoner ve kardiyovasküler sistem. Düzenli egzersiz kompleks EKG, performansını artırır akciğer fonksiyonu nefes darlığı, kalp kasılma gücünü artırmak, kaybolur, ve kalp artırır.

7. dalak, karaciğer, mide. Bu besin, düzeltilmiş iştah emilimini artırır. Karaciğer işlevi hastalıklara direnç olan bağışıklığı arttıran, işlerini optimize etmek.

8. Üreme Sistemi. Çin sağlık qigong'u egzersizleri cinsel iktidarsızlık, prostatit, dismenore önlenmesinde yardımcı olur. Hem kadınlar ve erkekler üreme fonksiyonunu arttı.

tekniklerin bir çok avantajı

Bu sınıfların İçin yaşı ve fiziksel durumu üzerinde hiçbir kısıtlama yoktur, omurga için bu qigong egzersizleri diğer birçok tekniklerinden farklıdır. alıştırmalarda, ani hareketler, bu yüzden bile çok yaşlı gösteriyor.

gövdenin düzgün yavaş hareket yüksek tansiyon muzdarip olanlar için de yararlıdır. Jimnastik hızı duygusal durumu, zihni ve duyguları dengelemeye olanak tanır.

Bu lokomotor sistemi içinde düzensizlikleri ile ilişkili birçok hastalığın oluşumunda olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, tıbbi qigong genel kür birçok hastalığı iyileştirmeye yardımcı olur.

özel bir oda ihtiyacı yoktur bu egzersiz programı gerçekleştirmek için. boş alan ve bir mat 2-3 metre yeterlidir.

Hatta bazı kronik hastalıklar yalnızca düzenli ilaç kullanılmadan tedavi edilir.

risk alanları ya da birisi Qigong gösterir

 • insanlar omurilik yaralanmaları, kas sisteminin zayıflamasına yol açtı;
 • yaşlı hastalar;
 • hareketsiz bir yaşam tarzı lider (katip, bir çalışma yeri var genel onlardaki sürücüleri, ofis çalışanları, terziler, - bir masa ve sandalye);
 • zayıflığı ve duruş bozuklukları olan tendon (zayıflamış kas sistemi kasların sürekli gerilime yol açar, düzeltmek için yetersizlik);
 • eklemlerde ve omurga (bel ağrısı, skolyoz, lumbago) bir hastalığı olan kişiler.

Egzersizler arka ağrı var olanlar için tavsiye edilir. Çigong özellikle yararlıdır omurga fıtık. Şarj omurlar arası çıkıntıyı ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

egzersizler bir dizi seçme

Omurga için Türler egzersizleri, çeşitli qigong'u vardır. biri Kural: paketini seçin gereken bir kişi ciddi sorunlar varsa, doktorun ifadesine dayalı sanat, at. Aşağıdakilerden kompleksi ile çalışmalarına başlayabilir egzersizler türleri :

Omurga için Kompleks qigong egzersizleri

1. Eller kilide katlanmış ve kafasına, birbirine yakın düz bacaklar üzerinde yukarı kaldırın. silah doğrultma ve taç kadar uzanan süre Yavaşça, parmakları üzerinde kalk. Bu durumda, bütün omurga, tüm vücut gerilir. yavaşça başlangıç pozisyonuna sonra daha düşüktür.

aynı pozisyonda 2. Eller dirsekten kale, ama bükülmüş. Yan -vpravo için fiske için, bir sarkaç saat gibi bıraktı. Ne zaman kısaca gözaltına eğilmeden.

3. Başlangıç pozisyonu aynı, sadece bu kez biraz daha viraj ve bacakları olan. Bir sarkacı yapma.

4. İkinci tatbikata durumu ele alalım. yamaçlar yaparak, kollarını düzeltin. başlangıç pozisyonuna geri dönersek, kollar bükülmüş. Omurga mümkün olduğunca uzatılır ve bu duygu konsantre çalışmalısınız.

5. birbirine yakın bacaklar, kollar, Şato atmak yandan çekme, gövde 90 derece genişletmek.

6. Sadece o tüm yol açmadan, boynun bir düğüm eklemek, egzersiz numarasını 5 gerçekleştirin.

7. Bacaklar aşağı omuzlarından daha ellerini geniş sunar. yukarı kaldırmaya - yamaçlar, onun diz beraberlik eli ve tersini yapma.

8. bant üzerinde ellerini koymak, dik dur. Bir kuş yaptığı gibi, başını öne itin. Hareketler yavaş ve düzgün olmalıdır.

9. Aynı başlangıç pozisyonu, ancak şimdi tarafına başını açarak ve çene omuz dokunmaya çalışın.

10. göğsüne eski pozisyon kademeli olarak başını, sonra yavaşça geri atılmış yatırmak için. ani hareketler yapmayın!

11. Başlangıç konumu değişmez. Kafa dairesel hareketler vardır yapın.

bel, bacak bükülmüş 12. eller. 45 derecelik bir açı ile alt ekstremite kaldırın. yükseltilmiş bacağın ayağını döndürün. Sonra konumunu değiştirmek.

13. Kollar omuz seviyesinde kaldırdı. Bacaklar kapalı ve düz edilir. Yavaşça kollarınızı düşürmek ve kale onları bağlantılı ardından yükseltmek ve göğüs bölgesinde durdurun. Yavaşça aynı zamanda zam, alın seviyesi ve bir sonraki aşama el matkabı dirsek getirmek. Bir sonraki hamle - Başka atlanması, bir dirsek yükseltmek. El yükseltilir yöne göğüs Kayma. Gövde de üst dirsek için bir dönüş yapar. Bu egzersizde, maksimum kas gerginliği ulaşan dirsek ve vücudun konumunu değiştirmek. göğüs bölgesinde bileşik ve dirsek düşürücü Komple jimnastiği. 10-18 tekrarlar yapın.

Bu egzersizler ilk Çigong sistemi vardır. Düzenli egzersiz onları okudu ve denedik olması, daha karmaşık geçebilirsiniz. Bu iyileşme sürecini artıracaktır.

ihtiyati tedbirler

Egzersiz sırasında çok dikkatli duyguların takip etmek gerekir. rahatsızlık, herhangi bir hareketi sırasında hemen durmalıdır. Sorun geçecek zaman, yine aynı egzersizi başlatmak bitirmek.

Omurganın problem alanları için ani bir çaba olamaz. Hareket yavaş yavaş yükünü artırmadan, asgari zorlanma ile yapılmalıdır. Gerekli egzersizler sırasında nefes sakin ve pürüzsüz tutmak için.

Kronik hastalar tatbikatlarına günde 2 kez yapmaya teşvik edilmektedir. Sıradan insanlar yeterince kere, ama düzenli. kompleksinin süresi küçük, sadece yarım saat. Her egzersizin tekrarlama hissi ve arzu tarafından yapılır.

karmaşık Butrimova

postoperatif dönemde omurganın rehabilitasyon hedefleniyor uzmanlık egzersizleri bir dizi vardır. Ancak aldı ve Slav anatomik tipine uygun omurga için Butrimov, Qigong mükemmel bir kompleksi içinde.

spor salonu için aynı bütün nedir?

Ve büyük, şifa Çinli sistemi - bir bilim dalıdır. Kendini bilmek, onların yeteneklerini ortaya çıkarmak için yardımcı olur. Biz uzun zaman önce, masaj ağrıyı gidermek için, başkalarını iyileştirmeye başlamak qigong akupunktur noktaları bu insanların elinde aktive edilir pratik. Bu bilimin bu ustaları ve guruları pozitif enerji birikir edebiliyoruz, negatif temizler. Ama her şeyden önce bir insan kendini iyileşmek zorundadır.

sonuç

bu uygulamalar çok ilginç ve bilgilendirici incelenmesi. Birçok farklı olasılıklar Qigong verir. Vücudun büyük hafiflik, hayatın tokluk duygusu var. doğu uygulamalarını anlamakta Başarı beden ve hastalığın zayıflık dalıp gereken bir kişiye yardım etmek garantilidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.