Müzakereler

Kamu performans: ipuçları.

Kamu performans - Bir iş kişinin yaşamının ayrılmaz bir parçası. İşin normal akışında biz hareket etme zorunda iş toplantıları, vb basında gelen sorulara cevap müzakerelere

Hitabet Çeşitleri çeşitli şekillerde sınıflandırılır.

Örneğin, hedef: bilgi, protokol ve eğlenceli görgü, ikna edici. tipine göre : Kamu konuşma raporda, mesajında, konuşma, konferans, konuşma.

topluluk önünde konuşma başarısı önünde konuşma korkusunu aşmak için değil, aynı zamanda iyi bir konuşmacı olmak için sadece mümkün olduğu göz önüne alındığında, pek çok faktöre bağlıdır. Kamu performans ihmal bile en deneyimli gelmez önceden hazırlık gerektirir.

giriş, ana bölümünde, sonuç: Geleneksel olarak, kamu performans üç fazlı kompozit ilkesine dayanmaktadır.

Konuşmanın hazırlanması birkaç adımdan oluşur. Öğrencilerin güdülerini, konuşmanın ana fikri, konuşma, anahtar kelimeler, yapının bileşenleri: Öncelikle, gelecekteki performansları "iskeleti" görmeliyim.

kamu konuşma "kas" Artan, dikkat düzeltmek için ilginç bir parlak görsel bilgilerin (şemalar, grafikler, çizimler), izleyiciye başvurduklarında için malzeme (tercihen kısa) örneklerini seçmelidir. dil toplarken izleyicilerin entelektüel ve kültürel seviyesini bilmek sluduet. Eğer aşina olmayan hangi terimleri kullanmayın. Bu olumsuz raportörün algısını etkileyen beklenmedik bir "lyapam" yol açabilir.

Konuşma eğitim sonunda, kağıt veya elektronik ortamda tam metni görmek okumak, konuşmanın başında ve sonunda kelimelerde özel dikkat gerekir. tanıtım ilgilenen kitleyi ve sonuca entrika gerektiğini - akılda ana yönlerini ve düşünce ana anahtar tutun.

Konuşmanın Metni, ana noktalar, örnekler veya soyut elverişli bir mantıksal sırayla düzenleyerek, küçük kartlara yazılmış.

iyi bir fikir prova için Kamu performans. Bu puan, metnin anlamını ve mantığını anlamaya görmek için, dışarıdan kendinizi duymak sağlayan en zor için hoparlör söyledi. metin bilgileri Güçlendirme iletişimin sözel olmayan yollarla (jestler, yüz ifadeleri, duruş) En önemli fikirler daha doğru iletilen bilginin anlam ifade vurgulayabilirsiniz.

Kamu konuşmanın etkisi zamanına bağlıdır. Uzamış bir ilk izlenim, ama konuşmacının tüm görüntüyü sadece berbat edebilir.

konuşmacının görünüm - topluluk önünde konuşma en önemli ikinci unsur. Giyim rahat olmalıdır. Eğer sahnede gerçekleştirmek için varsa görüneceğini ve seyirci aşağıdan yukarıya doğru izliyor olacak nasıl düşünün? Hoparlör masada oturuyor ve seyirci onun görebiliyorsanız pantolon, etek, ayakkabı?

giyim tarzı ve aynı olmalıdır. topluluk önünde konuşma resmi düzeyde performans bilimsel konuşmadan bir rapordur ve varsa elbise tarzı klasik olmalıdır. buna göre giyim tarzına kadar çok formaliteleri gerektirmez ve Gayri resmi olmayan bir atmosfer.

Yaklaşan performanslarının yerin bir çalışmanın başarılı performansına Eşit derecede önemli. Minber, podyum, masa belli görgü farklı konuşmacının davranışlarını, hem de uyumu varsayalım.

Başarılı bir performans sırrı (değil köşede, sahnenin merkezinde örneğin), genellikle izleyici yönlendirilir basit gülümseme, kendine güvenen yürüyüş, gözden alanda pozisyondur. performansa Zihinsel tutum önemli ölçüde başarı şansını arttırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.