SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ezofagitis: semptomlar, bir hastalığın tedavisi

Özofagit, özofageal mukozanın inflamatuvar süreci- dir. Hastalığın başlıca nedeni organın mukoza zedelenmesine neden olan gastroözofageal reflüdür. Bu durumda, tanı "reflü-özofajit" tir.

Çeşitli enfeksiyöz hastalıklar özofajitin gelişimini, örneğin herpes virüsü olan candida mantarlarını da etkiler. Bu tür mikroorganizmalar bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda yaygındır.

Kimyasal maddelerden, alkalilerden veya asitlerden gelen yanıklar, çeşitli solventler de hastalığı provoke eder. Dolayısıyla, "hasta" hastalığa çoğunlukla, yanlışlıkla sıvıları içen çocuklar veya yetişkin intihar girişiminden sonra neden olur. Alkollü içeceklerin hayranları için provakatör hastalık etil alkol haline gelir.

Probun mideye veya radyasyon terapisine girmesi, bazen hastalığı provoke edebilen fiziksel hasardır.

Özofajit: belirtiler, tedavi

Hastalığın eşlik eden belirtileri - yutkunurken ağrı ve göğüs arkasında yanma hissi. Yanlara ya da öne eğildiğinde yiyince bir insan incindi. Hasta biraz yürüdüğünde, duyumlar kaybolur veya tamamen kaybolur.

Hava ile uğraşırken, bazen kan veya mukusla kusturulursa , mide ekşimesi özofajitin bir hastalığıdır. Tedavisi hemen tedavi gerektiren semptomlar, vücut sıcaklığındaki artışla ve hatta yemek borusunda kanama ile desteklenebilir.

Hastalığın basit biçimleri konservatif tedavi içerir. Eğer uzun süreli terapi olumlu sonuç vermezse komplikasyonlar ortaya çıkar ve malign bir hastalığa geçiş tehdidi ortaya çıkar ve cerrahi müdahale konusunda bir karar alınır.

İlaç tedavisi, midenin salgılanmasını azaltan antasid ilaçlardan oluşur. İlaçlar, sindirim sisteminin hareketliliğini teşvik etmek için alınır. Ağrılı ilaçlarla güçlü ağrılı hisler giderilir ancak anti-inflamatuar ilaçların kullanılması önerilmez, mukoza tahrişine neden olabilirler. Etkilenen bölgede novokain ile elektroforez işlemleri uygundur.

Özofajit ile hazırlıklar

Gastrite uygun "Motionium" veya "Maalox" ilaçlar gibi ilaçlar iyi iş çıkarır. Ayrıca doktor, bu tür anti asit müstahzarlarını mide içindeki hidroklorik asidi nötrleştiren "Gelusil" veya "Talk" olarak niteleyebilir. Uyuşturucu "Relzer" iyidir, aynı zamanda bir antasittir ve gaz sıkışmasına neden olan bileşenlere sahiptir. Ancak asıl tedavi uygun beslenme olacaktır.

Hastalığın tipleri

Akut özofajit

Mukozanın iltihaplanması nedeniyle özofagustan geçerken ağrı hissi akut özofajittir. Tedavisi iltihaplanma süreciyle savaşacak semptomlar, kelimenin tam anlamıyla hastayı sakince yemesine izin vermez. Çoğu zaman, midenin diğer hastalıkları, özellikle de özofagusun alt kısmı bu hastalığa eşlik eder. Hastalık, uygun olmayan diyet, kimyasal yanıklar ve maddeler, polihipovitaminosis, geniş enfeksiyonlar nedeniyle gelişir.

Kronik özofajit

Distal özofajit özofagusun kronik inflamasyonu ile karakterizedir. Akutun arka planında oluşur, ancak aynı zamanda birincil bir varyant olarak da görülebilir. Provokatörler alkollü içecekler ve çok baharatlı yiyecek olurlar.

Epigastrik bölgede veya göğüs arkasında ağrı kronik bir özofajittir. Tedavisi aşağıda tartışılacak olan belirtiler, kelimenin tam anlamıyla bir kişinin hayatını "zehir" altına alır. Bunlara ek olarak, gastrit veya duodenit sıklıkla bulunur. Ağrı basit yemek, şiddetli olmayan egzersiz yapabilir: koşu, atlama veya nefes alma egzersizleri. Hasta sırtüstü yatarken, boyunda, sırtta veya kalpte "ateş" yaparken bile ağrısız hissetme rahatsızlık verebilir. Egzersiz yaptıktan sonra, yiyecek kalıntılarına sahip bir derinlik ortaya çıkabilir. Olası mide ekşimesi, hıçkırık, kusma, tükürük salgısı, nefes darlığı.

Halk ilaçlarıyla özofajit tedavisi

Hastalığın, çorba kaşığı her yiyecekle birlikte alınması gereken mürgen suyu ile muamele edildiği yaygın bir bilgidir. Kumaşın içinden bastırabilirsiniz.

Güçlü ağrılar ile kaynar suyun her bardağı için 1 çay kaşığı kök bataklık ayrılır . Birkaç saat ısrarla ve günde iki kez yarım fincan yemeden önce iç. Ancak sıcak kullanmanız gerekir.

Karahindiba çiçekleri, 3 litrelik kavanoz içine konur ve 1.5 kg şeker katmanları ile doldurulur, şurup elde edilinceye kadar kavanoza doğrudan örtülür. Bir bardak sıvı günde yarım bardak su alınır ve sarhoş edilir (günde bir kez).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.