Sanat ve EğlenceSanat

Peyzaj Mimarisi. Temel terimler, fonksiyonlar ve nesneler

Modern toplumda, ana elemanı ve alet yaratma manzara ve çeşitli bitkiler için davranan bahçeleri, parklar ve diğer kamusal alanlarda organizasyonu ile ilgilidir popülerlik yüksek bölme mimarisini, kazanıyor.

kavram

Peyzaj mimarlığı sanatı olarak tanımlanır, temel amacı olan - mükemmel bir yer ve insan faaliyetleri doğal güzelliğini eşleşecek. mimaride bu yönde temel işlevleri şunlardır:

  • bölgenin doğal güzelliği korunması.
  • hem doğal ve insan yapımı manzaralar birleştirecek sistemin oluşturulması.

Buna dayanarak, konsept de doğa ve insan faaliyetleri birbirleri ile ahenkli iç içe peyzaj mimarisi ve parklar olarak bilinen bir alanı kapsamaktadır.

Önemli terimler

Bugüne kadar, dönem "peyzaj" ve "peyzaj" çoğu kelime ile birbirlerinin yerine kullanılır. Ancak bu kavramlar arasındaki bir fark yoktur.

Peyzaj mimarlığı içine daha uyumlu ve kolay entegrasyon içerir doğal çevrenin, belirli bir yerde doğal ve doğallık temeli olmaya devam küçük değişiklikler.

peyzaj tasarımı için olduğu gibi, bu terim doğal ortamda daha derin bir müdahale anlamına gelmektedir. Bu durumda arazi sadece yeniden düzenlemek ya da bireysel insan yapımı unsurlar tarafından desteklenmiş ve tamamen dönüştürülmüş ve bir marka yeni ve benzersiz bir görünüm elde edilmez. Buna rağmen, ne zaman yaygın olarak kullanılan bir tasarım oluşturmak doğal kaynaklarını su, arazi özellikleri ve tipik bitki örtüsü: Belirli bir bölgenin.

Ancak bazı uzmanlar, her ikisi oluşumu ve açık alan organizasyon, hem de insanların yaşaması için rahat bir ortam yaratma ihtiyacına ilişkin olduğundan, bu iki kavramın birbirinden ayırt etmek hiçbir sebep yoktur inanıyoruz.

fonksiyonlar

Dışında belirgin estetik işlevinden, peyzaj mimarlığı diğer görevleri vardır:

  • Belli bir yöredeki doğal özelliklerini korur.
  • Bitki ağaçlar ve bahçeler alanı.
  • Bu uzay daha çevre dostu hale getirir.
  • Hayatın insan estetik anı getiriyor.

ek görevler

Yukarıdaki özelliklere ek olarak, mimarinin bu dal da böyle bir sorun olarak küresel konularda devreye girer iklim değişikliği, bir hava koşulları, su sistemleri ve flora ve fauna çeşitliliği üzerinde doğrudan bir etkisi etkiler. Peyzaj mimarisi büyük resmi görmeye ve sıradan insanların sorunlarının algılamada bazı eğitimsel işlevi yürütmek için izin verir.

Peyzaj tasarım ortamını geliştirmeye yardımcı olmak için bilgi sağlar ve doğal kaynakların korunması sorununa çözümler sunar doğaya saygı ve diğer önemli çevresel sorunlar.

yatay mimarisinin ana nesneleri

yatay mimarisi ve yatay tasarım nesneler için de, bunlar çok değişik ve karmaşık bir tabakalı bir yapıya sahiptir. Onların tipolojisi belirli ayırt edici özellikleri veya kullanım alanlarına göre belirlenir. Fonksiyonel kritere göre, örneğin, bir eğlence merkezi ya da tarihsel ve kültürel değerlerin bir rezerv ayırt eder. Gerçek kökenli gelince, uzmanlar doğal park veya su yeşili çaplı insan popülasyonları tanımlamak.

Buna ek olarak, ne zaman bir peyzaj tasarımı hiyerarşi açısından kabul edilir belirlenen nesne, ölçeği oynadığı önemli rolün tasarımını veya mimarisini. Bu paragrafta uyarınca peyzaj tasarımı ve peyzaj mimarisinin aşağıdaki nesnelerdir:

  • Makro Nesneleri. terimi açıkça görüldüğü gibi, bu grup, oldukça geniş bölgesi bulunur. Bu olabilir milli parklar, rezervleri çeşitli, karmaşık sistemler, modern şehir ve banliyö alanları ve başkalarının geniş alanları peyzaj.
  • Mezoskopik nesneler. Bu grup kente yakın bulunan köylerini, banliyö alanları kapsamaktadır nerede insanlar, farklı tarihsel ve tarihsel-kültürel rezervleri, çoklu işlevleri yerine parklar, özel parklar, tatil köyleri olan rekreasyon alanları dinlenme kitle böylece kendileri peyzaj sanatının anıtlar, vb. d.
  • Mikro nesneler. Bu grup küçük alanlar oluşur ve genellikle okul gerekçesiyle, şirketler ya da diğer benzer kurumlara bahçeleri, bulvarlar, meydanlar, iskeleler alanları, plajlar, bahçeler yer almaktadır.

doğa ve insan faaliyetleri, peyzaj ve çevre iyileştirme ahenkli bir karışımı: dahil olmak üzere birçok konularla Peyzaj mimarlığı fiyatları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.