SeyahatYol tarifi

Kaliningrad Bölgesi, Zelenogradsk: konumlar

İl Zelenogradsk Kaliningrad bölgesi antik kenti ve ünlü spa beldesidir. Bu turizm için cazip kılan, Baltık Denizi kıyısında, yer almaktadır. ilginç Zelenogradsk nedir? Kentin yerler ve özellikleri aşağıda açıklanmıştır.

Krantz itibaren Zelenogradsk için

Zelenogradsk bölgenin en eski şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Daha önce Kaliningrad bölge merkezi üç yıldan dayanmaktadır. Geri 1252 yılında onun yerine Curonian Spit yolunda Töton Şövalyeleri içine baktı bir yol kenarında Han "Krantakrug" idi. Daha sonra burada (- "dik banka "Krantas" dan) küçük bir balıkçı köyü Krantz vardı.

XIX yüzyılın başında bu yerler turistler arasında popülerlik kazanmaktadır. tanınmış doktor Franz Kessel Tedaviyle geleneksel tıp yöntemleri de pogruzli kanıtladı ve yerine güneşlenme ve deniz hava süresinin kan alımı sonrasında bu gerçekleşir. Bu ifade, Avrupa'da heyecan yarattı.

sahil kasabasında tatilcilerin çekiyor. Krantz altyapı büyümeye başlar. Yeni rekreasyon alanları, hamam, sanatoryum vardır. Her yıl ziyaretçi sayısı arttı ve bağlı kaliteli hizmetlerine şehir 1844 yılında Kraliyet çare unvanını aldı. Ertesi yıl Krantz ve Konigsberg'in (Kaliningrad) arasındaki ilk demiryolu hattı geldi.

1945 yılında savaş sırasında Kızıl Ordu kenti fethetti. Yaklaşık savaş vardı, ama şehir çoğunlukla kurtarıldı. Potsdam Anlaşması sırasında, zaferden sonra, Sovyet Rusya'nın geçiş bölgesi ile şehir. 1946 yılında Zelenogradsk içinde değiştirildi.

Zelenogradsk: konumlar

Sokaklar geçmişini nefes. geçti Yüzyıllar Krantz veya Zelenogradsk kuruldu. Şehir Mimarisi "Prusya kez" bu güne kadar gelebilmiştir. Şehirde eski Alman binaların bir sürü bulabilirsiniz, hatta bazıları Prusya kültürünün sembollerini bulabilirsiniz.

Modern otel "Doğu Prusya" 1906 yılında uzanan bir binada yer almaktadır. mükemmel eski sahibinin baş harfleri olan bir adamın yüzünü ve yüksek rahatlama resmeden yüksek rahatlama var korunur. İyi korunmuş ve XX yüzyıl postane binasının, balneary, tren istasyonu, villa Krell inşa. Bu yapılar yerel öneme sahip kültürel miras olarak kabul edilir.

Yakın tren istasyonu kırmızı tuğla eski ve güzel bir yapıdır. Daha önce, şimdi Zelenograd kent müzesi bulunan özel villa oldu. Müzede sergi küçük içeriyor, bu yüzden bir kılavuz ile müze yürümeye en iyisidir. geliştirme ve Zelenogradsk temelinde Doğu Prusya topraklarında çok konuşulmuş yoktur.

Heykeller ve Anıtlar

Eski şehir Krantz bir tatil kasabası olarak geliştirilen, bu nedenle yürüyüş yolunun bol. su (uzun bir kilometre) yakın Alley Birinci Dünya Savaşı sonrası inşa edilmiştir. Daha önce ahşaptan yapılmıştır.

Şimdi modern bir bronz heykeller vardır. Zelenogradsk kordonunda Heykeller çok gerçekçi. Bazı güvercinler çocuklar, salıncak ya da çocuklar, su ağaçlar üzerindeki diğer çocuklar, başka heykel bir genç kız tasvir tasvir.

sokak Sınır Zelenograd kedilere bir anıtıdır. Bu pencerede oturan bir kedi tasvir modern dövme anıttır. kelebek - dost görünümleri, boynuna ile oldukça oturan kedi. Anıtın vurgulamak döndürülmüş olması ve atlı karıncaya gibi binebilirsiniz olmasıdır. Zelenogradsk sembolü - anıtın kaidesinde pisi balığı göstermektedir.

sıradışı yerler

Zelenogradsk Değil sadece zengin tarihsel geçmiş. Kentin Turistik artık büyüyor. Daha yakın zamanlarda, kafatası ve iskeletler Müzesi'nde keşfedilen veya MEB edildi.

Dünyanın dört bir yanından 200'den fazla sergiler inanılmaz koleksiyonu vardır. sergiler yanında küçük yayınlar ve yorumlar ya mizahi veya eğitim karakteri vardır. Müzenin yaratıcıları görevi sadece ziyaretçileri sürpriz değil, aynı zamanda insan vücudu ve onun yetenekleri yapısı hakkında konuşmak için.

Bakanlık Ben boşluk hissi olduğu bir labirent vardır. Labirent duvarlar dikey asılı renkli şerit oluşturur. Renk "Duvarlar" psikoterapistlere tavsiyesi sayesinde seçildi ve ziyaretçilere sakin ve huzur duygusu neden tasarlanmıştır.

Kaliningrad bölgesi gibi eğlence yerleri, dolu Zelenogradsk "Batı'nın Ağı." Bu kvestrume kimse kendisini tehdit salgın dünyayı kurtarmak ya da gizli bulmak için karmaşık sorunların çözümünde de onların el deneyebilirsiniz "Prusya kedinin hazineleri." Şimdi şehrin en ilginç konumlar biri olarak kabul edilir eğlence merkezi "Paradox" de görevler geçirin.

Kedi evi

Kedilerin Müzesi "Murarium" - özel koleksiyonunun bir sergi ve kotolyubov için gerçek bayram. Orijinal müzenin Tarih kedilerin bağışlanan heykeller 1985 yılında başladı. Müzenin açılışı için yeterliydi kedilerin görüntüleri her türlü toplama ve sonunda bu kadar toplanan başında, bugünkü sahibi.

"Murariume" In kedilerle yüzükler için birçok figürler, kutular, mıknatıslar, anahtarlıklar, tutucular vardır. Burada kediler hakkında bile kitap bulmak ve bunlarla ilgili dersler dinleyebilirsiniz. müze iyice ve aslen bir şekilde dekore edilmiş ve duvarlarda ilginç ve komik yazıtları bir sürü bulacaksınız. Eğer çalışmıyor bizzat geliyorsa, müze neredeyse gezisi yapabilirsiniz bir web sitesi var.

bulunan Murarium su kulesi, 1905 yılında inşa edilmiştir. Kule 40 metre yüksekliğinde, Krantz sembolü olarak kabul edildi. 2012 yılında restore edilmiş, ancak aynı özellikleri ve bazı duvarcılık koruyacaktır. üst katta bir gözlem güvertesi.

Royal Square

Krantz ile Frederick William IV bir efsane. Efsane Krantz Prusya parçası olan bir zaman söyler. 1843 yılında, Prusya Kralı Wilhelm Kranz ziyaret ederek annesi Louise onuruna bir ağaç dikti. ağaç büyümeye ve şimdi ve bu olayın farkında olduğu söylenir, Kraliçe Louise Square hatıra plak ile taş dekore.

Prusya Koroleva Luiza sembolüdür. O Çar I. Nikola eşi ve İmparator Alexander II'nin büyükanne oldu. 2007 yılında, Almanya Berlin Ulusal Galeri Kraliçesi Louise Zelenograd heykel bir kopyasını verdi.

Şimdi Kraliçe adını meydanda bir bronz büst vardır. Ben sütun üzerinde ayarlayın ve anma işareti kuruluna gelecek: "Benim krallığını diğer dünyada."

katedraller

Şehir Parkı yakınlarında Başkalaşım Katedrali. Bina 1897 yılında inşa edilmiştir. O 1877 yılında şehre geri kuruldu Lutheran topluluğunun Krantz, aitti.

Tapınak Kırmızı duvarında yapılan 40 metre yüksekliğindedir. İsa'nın yaşam sahneleri ile tablolar ile dekore katedralin güney kesiminde altarda. Daha önce tapınakta bir vücut oldu. Birinci Dünya çanları gönderildi sırasında cepheye aşağı erimiş ve son sakinleri de Krantz yeni yapılmış, ancak bunlar korunmuş henüz edilecek. Aynı zamanda, vitray pencereler kilisede yüklü.

Sovyetler Birliği döneminde, kilise binası bir spor salonu olarak hizmet verdi ve 2007 yılında Ortodoks Kilisesi'nin idare aktarıldı.

1904 yılında Gotik kilise inşa edilmiştir. Başlangıçta kilise Katolik kilisesi idi ve şimdi Ortodoks Kilisesi Andreya Pervozvannogo olduğunu. Kilisenin yazar adına Laufer bir marangoz oldu.

semt

Zelenogradsk yakın Roshchino köyünde Gryunhof Sarayı. Bu Fridriha emriyle mimar Christian Eletesterom Potsdam tarafından 1701 yılında yaptırılmıştır Vilgelma I. , 1814 yılında, Yüz yıl sonra ülkenin önce özel yararları için Kont Dennetskomu tarafından bağışlanan saray.

Başlangıçta, bina Barok tarzında yapılmıştır. Daha sonra Rönesans tarzı bir uzantı ekledi. Sovyet zamanlarda bina dispanserden, bir dükkan ve bir tıp merkezi olarak kullanılmıştır.

Baltık Denizi kıyısında Açık Curonian Spit, Klaipeda Zelenogradsk Litvanyalı şehir bağlanır. yaklaşık 100 kilometre uzunluğunu ateşliyom ve genişliği - 400 metre. Bu Dans orman - Spit turist çeken bir yerdir.

Ormanın sadece çam yetişir. Onlar tükürmek kum güçlendirmek için, 1961 yılında dikilmiştir. ağaç dikmeyi başlamasından birkaç yıl sonra bükülmüş formu almaya başladı. Orman, fazla ağaç anormal ve doğal olmayan formlar içine daha derin olur, ama neden bilinmemektedir. Bir sarmal içinde dolambaçlı ve dans ediyormuş gibi, yüzük bükerek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.