SeyahatYol tarifi

Krasnodar bölgesinde Relax: rekreasyon, balıkçılık, hava durumunu, değerlendirmeleri

Krasnodar bölgesinin güzelliği ve tekliği küçümsenemez. Rusya'nın en güney bölgesi olan bu yerler daha sıcak iklimde olabilir en iyi somutlaştırmak. Deniz, dağlar, yaban hayatı ormanlar ve göller bakımından zengin hoş iklim, güzel manzara, - Eğer Krasnodar bölgesinde ziyaretçilerini tüm yıl boyunca ağırlamaktadır rekreasyon merkezleri dinlenme sonsuza hatırlamak için gereken tüm.

Krasnodar bölgesi

- Azak Denizi ve güney-batı - Siyah kuzey-batı: Bu bölge iki denizlerle çevrilidir. Bölgenin başkenti Krasnodar şehir olmakla birlikte sadece Bileşiminde - 38 ilçe içinde hem bölgesel şehirler (Soçi, Gelendzhik, Novorossiysk, Armavir ve diğer) ve bölge vardır.

5.300.000 kişilik bir nüfusa sahip olan bölge Moskova Region ve sermaye kendisi sonra üçüncü. petrol, doğal gaz ve bakır, ancak ana varlık, kaplıcalar ve şarap vardır - Kenar aralarında yaklaşık 60 mineraller, onun koynunda olduğunu.

Bu vesile ile bölgenin doğal kaynaklar neredeyse 2 milyon hektar kapsayan ormanlar. Burada yetişen ağaçların değerli türler 1924 yılında oluşturulan yılında Rusya'nın en büyük rezervi korunur - Kafkasya. ana parçanın alanı Kafkas güney tarafında bulunan dal, oysa 301 hektar şimşir ve porsuk ağaçlarının koru alır, 262.500 hektar eşittir.

Bölgenin bir diğer zenginliği siyah topraktır ve Kuban halen Rusya'nın tahıl ambarı ve diğer bölgelere tarım ürünlerinin en büyük tedarikçisi konumundadır.

iklim

Krasnodar bölgesinde Hava insanlar tüm yıl boyunca bir tatil için buraya gitti sağlamak için yardımcı olur: yaz aylarında - Karadeniz ve Azak Denizini üzerinde bulunan tatil ve kış aylarında - kayak tabanı. Bu alanın iklim Birden fazla bölgede ziyaret etmenizi sağlar. Tuapse turistlere Anapa bir mesafede Akdeniz iklimine, nemli tropik bölgelerinde süregelimi güneyini kuruması beklenir. Dağlarda, kayak severler kayak alp iklimi bölgesini bekliyor. Karadeniz kıyısında 0. -3-5- ° C ovasında, içinde Ocak ayı ortalama sıcaklığı ... + 6 ° C, Soçi 5,9 ° C Temmuz + 22-24 ° C arasında ortalama bir ısı Yıllık çökelme - bir dağ - düz parça 400 ile 600 mm arasında, 3242 mm ve daha fazlası.

Nedeniyle Krasnodar bölgesinde hava yılın herhangi bir zamanda son derece elverişli olması nedeniyle, bu tedavi ve istirahat için en iyi yer haline geldi. Her bölgenin kenar kendi avantajına sahiptir, ancak turizmin gelişmesi açısından yatırımcılar için en umut verici biri Seversky olduğunu. Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Seversky ilçe

bölgenin doğal kaynaklarına Krasnodar bölgesine en ünlü ve ziyaret edilen sayesinde Seversky ilçesinde Dinlenme merkezler. mesafede bulunan sadece 30 km Krasnodar bölgesinde iyi bir tatil için her şeye sahiptir.

Dağı toplayın-Bash iki yamaçları ile vurarak eşsiz kaynaklar ve zengin orman örtüsü bulunmaktadır. Bu küçük dağın tepesinde (735,8 m) gizlice yenen otların ve şelale çayır Dulevo yuvası denilen nehir burada alarak başlayan oluşur uzanır. Ayrıca beş metre 20 küçük, sadece 2-4 metre, şelaleler bertaraf edilir.

Doğal anıtlar şunlardır:

 • Antik Çerkez gömülmesini tutan Kızıl Creek Gorge.
 • Falls Nehri bu bölgedeki en yüksek Papayki - 8, 7 ve 12 m - karışık ormanlar kaplı 25 metrelik kayalardan ile çevrilidir. Bu alanda en güzel yerlerinden biridir.
 • ormanlar ve düdenlerden bakımından üç katmanda kaplı 350 metre deniz seviyesinden bulunan Sarı uçurum manastır,.
 • Zaporozhskie kaynaklar ünlü Borjomi ve Essentuki'de gibi aynı benzersiz özelliklere sahiptir. Onların tıbbi özellikleri de, bilinen turist tüm yıl boyunca tam Krasnodar bölgesinde Seversky ilçesinde dispanserler ve rekreasyon böylece.
 • Ilskaya otopark - UNESCO koruması altına Uluslararası anıt. Onun yaşı geriye yaklaşık 100 000-30 000 yıl M.Ö. dayanıyor. Onların eski araçları ve avlanma otoparkta bulunan Neandertaller yanı sıra hayvanların kemikleri - mamutlar, bizon ve mağara ayısı.

Bu bölgenin tüm konumlar uzaktır, ancak tatil onların kaliteli hizmet ve konukseverlik için bilinir, Krasnodar bölgesinin tatilinizi geçirmek için yeterlidir. Bunlardan hayat pahalılığı oda kategorisinde bağlıdır ve gelir farklı düzeylerde olan insanlar için uygundur.

balıkçılık ile rahatlayın

ile Rekreasyon merkezi Krasnodar bölgesinde balıkçılık aynı başarıyı zevk kaplıcaları. Uzakta değil Hot-Key tatil beldesinde uzaklıktadır pansiyon "Cleve yer", başlığı kendisi için konuşur.

Kalın bir meşe ormanı kuşatılmış yakın göl, ot sazan bulunan 9 kg, siyah sazan (12 kg), sazan, sazan ve sazan (2 ila 9 kg ağırlığında). Doğru şimdi burada balıkçı bucaksız. Krasnodar Bölgesinde rahatlayın iyi bir catch garanti tatil, her zaman sessiz avcılık taraftarlar arasında talep olacak.

rahat kulübe, tekne ve balıkçılık ekipmanları, Rus banyosu ve barbekü ile bir gazebo: Eğer iyi bir tatil için gereken her şeyin temelinde. "Kleve yeri" ziyaret balıkçıların görüşüne göre, burada gerçekten balık ve güçlü ısırık çok çeşitli heyecan alabilirsiniz.

"Çiftlik"

En popüler boş zaman etkinlikleri başka kaplıcaları ziyaret olduğunu. Dinlenme merkezi "Küçük Çiftlik" (Krasnodar bölge) köy sokaklarında, çok uzak olmayan Abhazya sınırına yer almaktadır.

baz topraklarında jeotermal kaynakların özellikleri, iyi iyileştirici nitelikleri ile tanınır. Onların mineral tuzlar olmak üzere onları ve güzel ve kullanışlı sayesinde batırın.

slaytlar, sıcak cihazlar ve farklı derinlikte 5 havuzları - "çiftlik" olarak. Yani burada biz küçük çocuklu ailelere rahatlatacaktır. Havuz çevresi yolcuları kışın rahat sağlayan, sıcak duşlar, tuvaletler ve soyunma odaları ile peyzajlı. Yaz aylarında şemsiyeli, konforlu yataklar.

çiftler profesyonel bakıcılar tarafından personel bir dinlenme, çocuk oyun odası, ve salıncak bir oyun sahip olabileceği. Yetişkin havuzu, hava hokeyi oyunu için buhar odasında vakit geçirmek ya da balığa gitmek dağlara gitmek için davet edilir.

barbekü ile donatılmış gazebo barbekü sıcak şirket için izin verir. Kültür rekreasyon merkezi için cazibe alanlarının geziler sunmaktadır. Bir eğlence merkezi, - eğlence programları "çiftlik" çeşitli kaplıcaları (Krasnodar bölgesi tatil geçirmek tam katılım çocuk ve kullanışlı olan evli çiftlerin çekti zengin).

kaplıcalar

Birçok turist rekreasyon merkezi olduğu için tercih kaplıca. Krasnodar bölgesine birkaç sahiptir fakat en sıcak termal su turist merkezinde yer almaktadır "Anastasia".

+82 ile +85 derece arasında değişmektedir sıcaklığı arasında bir yer altı kaynağı tarafından doğrudan havuz suyu içine düşen bu alanda tekliği. kas-iskelet sistemi ve ürogenital sistem hastalıkları, sıcak su aksiyonu etkisini arttıran her banyo hidro montajı.

Kardiyovasküler sistem hastalıklarına ve cilt hastalıkları olan müşteriler de önemli bir rahatlama alır, ancak kaynakların tamamen onkolojik hastalıkları ve tüberküloz kontrendikedir. Yetişkinler için banyoları ziyaret maliyeti 350 ruble mal olacak. Saatte, 6 yaşından küçük çocuklar için - tamamen ücretsiz, ancak öğrenciler ve emekliler% 50'ye varan bir indirim uygulanacaktır.

Krasnodar bölgesinde rahatlayın rahat bir konaklama ve ilginç geziler sadece sağlamak değil, aynı zamanda sağlık sorunları çözmek için bir fırsat rekreasyon merkezleri, tüm yıl boyunca talep görmektedir.

dağlarda Tatiller

Krasnodar bölgesinde dağlar kendilerini doğal cazibe, fakat onların bazı güzellikleri, sessiz, temiz hava ve bir yıldızlı gökyüzü keyfini zaman, gerisi bir ömür boyu hatırlanacak.

"Güneş rüzgarı" - Krasnodar bölgesinde dağlarında dinlenme merkezi, daha doğrusu Abşeron bölgesinde üç pitoresk dağ sıraları arasında yer alan Mezmay köyünde. izni temelinde Koşullar ayrı bir ev kaldırarak tam gizlilik içinde hissetmek.

Hareketli bir günün ardından yürüyüş ve binicilik, kaya tırmanışı, dağ safari ve odun ateşinde sauna - O müşterilerine deniz seviyesinden 900 metre yükseklikte bir dinlenme sunmaktadır.

yıldızlı gökyüzü izlemek isteyenler için, en iyi yer bulmak için. Geceleri gökyüzünün derin siyah renk, herhangi bir bulut gölge düşürmüş olmasın, ay, yıldızlar, gezegenler ve bulutsulara görmenizi sağlar. Ayrıca deneyimli rehber çevremizdeki evren hakkında göksel faydalı ve ilginç bilgiler verecektir rasathane, bir geziye gidebilir.

"Kaluga Göl"

Krasnodar bölge köy Kaluga Seversky ilçesinde Supsa adı altında nehir kıyısında Kafkas savaşında katılan Eponymous Alayından almıştır. Köyün en güzel yerlerden biri, aile ve arkadaşlar ile rahatlatacaktır hangi sahil üzerinde bir göldür.

"Kaluga Göl" (Krasnodar bölgesi) - dinlenme merkezi, elindeki arazi 11 hektar, orman ile çevrili gölün banka içerir. Mükemmel çocuk ve hırslı balıkçı ile hem çiftler rahatlatacaktır. Aynı zamanda en fazla 300 kişi bozulmamış doğanın ortasında tam rahatlama için buradayız.

Çocuklar ata binmeyi ve oyun oynamak için ilginç olacak ve balıkçılar bu alanlarda balıkçılık serbest olduğunu sevinin. konukların hizmetindedir aktif dinlenmek isteyenler için barbekü ve spor tesisleri ile -besedki.

Thamaha

Diğer ilginç bir yerde kalmak - Thamaha, Krasnodar bölgesini. ormanı ile kaplı dağlarında yer alan bu köy dağ havası, balıkçılık, güzel sahne, huzur ve gizlilik sevenler için mükemmel bir cennettir.

pitoresk gölet kıyısında olan Rekreasyon merkezi "Apple kaz", köyü yakınlarında Thamaha ahşap, donanımlı kütük evlerde misafirlerine gizlilik sunabilir.

mantar ve meyveler, binicilik geziler için ormanda yürüyüş nehir Bezepse içinde çocuk ve spor oyun alanları, balıkçılık, - ziyaretçilerin emrinde.

Bütün bunlar - uygun fiyata ormanlar ve dağlarla çevrili güzel huzurlu bir konumda.

Rezervuarlar Krasnodar Bölgesi

Krasnodar bölge balıkçılık kamp yerleri, bölgedeki turistik işinde önemli bir yüzdesini işgal böylece, balık zengin su kütlelerinin, zengindir. Nedeniyle balıkçılık yasağı sadece Mart ayından Mayıs ayı sonuna kadar geçerli olması nedeniyle, Krasnodar Bölgesi sular balıkçılar yıl boyunca karşıladığını söyleyebiliriz. göller ve nehirler balık yanı sıra, güzelliği ile turistleri çekmektedir fakat bunların sularda herhangi canlıları yok olanlar vardır.

En ünlü göl kenarı:

 • Abrau - Eğer sazan, Galliano, Karasik, çipura, sazan ve hatta alabalık yakalamak hangi suyun büyük gövde.
 • Kardıvaç - su her zaman soğuktur göller, grup, bu nedenle buzullar akışlar besler. Bu yerlerde - muhteşem manzarası, ama burada balık olağan değildir.
 • In Krasnodar Rezervuar balıkçılar için özgürlük. Yayın balığı, turna balığı, kızılkanat, sazan, kefal, kasvetli ve diğer birçok balık - tüm bu çeşitlilik iyi bir catch vaat ediyor.

Bu alanda göllerin yanı sıra nehirler, koylar, 2 deniz, kaplıcalar, lagünler ve şelale çok. Su turizm plaj ve dağ gibi burada da gelişmiştir. Bu bölge bile en zorlu ve sofistike yolcuları tatmin edecektir.

ormancı

Krasnodar bölge temsilcilerinin çoğu sadece bu bölgede bulunan, zengin bir faunası vardır. orada yaşayan hayvanlar olmasına rağmen O, step ve dağlık bölüme ayrılmıştır ve kurt, tilki, tavşan vardır.

Kafkas samuru, toy kuşu, altın kartal, beyaz kuyruklu kartal, leopar ve diğerleri - Rusya Kırmızı Kitap listelenen hayvanların ve kuşların bazıları. Kafkasya Doğal Koruma koruması altında nedeniyle, 80'den fazla memeliler, kuşlar 300 tür, bölgede yaşayan amfibi 11 tür kurtarmayı başardı.

Flora Krasnodar Bölgesi

Bölgenin Hiçbir az benzersiz bitki örtüsü. Burada, yaklaşık 250 şifalı otlar, bitkiler ve aromatik bal bitkilerin yüzlerce 100'den fazla tür. Ağaçların değerli türler Krasnodar bölgesinin milli gururu nerede Orman büyür.

Nedeniyle doğa 157 bitki türü üzerinde uygunsuz etkisi yok olma tehlikesine maruz ve Kızıl Veri kenarı olarak Kitap ve Rusya'da listelenmiş.

Krasnodar bölgesinin sakinleri

aşağıdaki gibi kenarların etnik bileşimidir:

 • Rus - 4 milyondan fazla;
 • Ermeniler - 250'den 000;
 • Ukraynalılar - yaklaşık 200,000;
 • Belarusians - yaklaşık 40,000;
 • Yunanlılar - 30,000;
 • Alman - 20'den 000;
 • Adygeys - neredeyse 20,000.

milletlerden bu çeşitliliğine rağmen, sakinleri, dünyanın kenarında yaşayan emekleri ile servetini çarparak ve onun için seviyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.