SeyahatYol tarifi

Dağlara Yolculuk. Dombai - Karaçay-Çerkes bir çare. Açıklama, özellikleri, fotoğraflar

Dombai - Bir dağ tesisi alanı Rusya Federasyonu Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti. Gürcistan sınırına yakın bulunan.

ana ilgili Kısaca

Dombai - Bu bir idari birim veya dağ, belirgin sınırlara sahip doğal bir alan değildir. Amanuz, Alibek ve Dombay-Ülgen: Bu kelime, üç boğazlar oluşan Kafkas dağlarının kuzey yamacı denir. Dombay vadi - Birlikte eşsiz bir manzara oluşturur. Deniz seviyesinden 1650 m yükseklikte yer almaktadır. Dombai önce Teberda nehrinin üst ulaşır çağırdı.

Dombai Vadisi - yalnız bir yer, dağlarda kaybetti. 65 km içinde güney-batı bunun Karadeniz, doğusunda 70 km Rusya'nın en yüksek noktasıdır - Elbrus (Kafkas Dağları).

Dombai olağanüstü güzellikte bir manzara vardır. Bu güzellik dağlar ve geniş vadiler ile temsil edilir. Alan aktif bir kayak merkezi olarak kullanılır. Dombay - Büyük Kafkasların seyahat ve tırmanma merkezi, spor ve eğlence için popüler bir yerdir.

iklim Özellikleri

Kara iklimi. yıl boyunca güneşli gün bir yeri vardır ve hava ışık iyonları ile doyurulur, insan vücudu üzerinde yararlı etkileri vardır. climatotherapy tedavi Dombai turunda gerçekleştirilebilir. Kış uzun ve Nisan-Kasım arası sürer. dondurucu sıcaklıklarda, fakat düşük sık. ortalama kış -5 ° ... -7 ° C yağış çoğu yerel dağlarla kaplıdır nedeniyle hangi yoğun kar yağışı şeklinde bu mevsimde düşer. Dombay - bir alan nereye kış boyunca ve en fazla 3 metreye kadar kar örtüsü. Yaz üç ay sürer, ama hava her zaman serin. en sıcak günler Temmuz ayında yakalayabilirsiniz. Tipik haliyle, bu zamanda, hava, + 25 ° C ... + 20 kadar ısıtılır Ortalama yıllık yağış 1 - 000, 600 ile 1 mm arasındadır.

Bu yerlerin benzersizliği

Dombay topraklarında elverişli iklim ek olarak birçok iyileştirici kaynakları bulunmaktadır. bunların su hidro-klorür ve sodyum-kalsiyum türüne aittir. Hızla mide duvarları ve bağırsakları emilir ve metabolizmayı normalleştirir edilir.

Dombai tepe

En yüksek zirveleri hep karla kaplıdır. En yüksek noktası - 4000'den fazla m Dombay-Ülgen yüksekliğinin.

Dombai Valley, en az Majestic'i çevreleyen diğer tepe:

  • Ine tepe keskin piramit şeklinde.
  • Sofrudzhu siyah kayalardan oluşan ve anlamlı diğer dağlardan öne çıkmaktadır.
  • Sulakhat - uzatılmış üst.
  • Belalov'a-Kaya (Çizgili) - Bir çok orijinal tasarımlı bir dağ, beyaz kuvars katmanları geçti.

iç sular

dağların başında anda yıllık buzullar vardır. en çok çalışılan - Alibek. O ormanın sınırına iner ve uzun dağcılar tarafından hakim. zirveleri ve buzulların ile vadi Dombayskoy sayısız dere ve şelale içine inerler. Muhteşem su jetleri dağ yamaçları kefen. Dombay doğal konumlar açısından zengindir. Şelale, buzul Alibek akan, ana biri olarak kabul.

dağ yamaçları arasındaki çöküntüler içinde sayısız buzul gölleri vardır. Su inanılmaz berrak, ama yeterince soğuk. büyük rezervuarlar: Badukskie, Murudzhinskie, Tumanly-jel Klukhori.

semt

Doğal imar yüksekliği değişikliği görülebilir. Her düzeyde, farklı bitki örtüsü gözlemleyebilirsiniz. kadar 600-800 m kalınlığında bölgenin dağlar ve yükseklikleri dibinde Kayın ve kozalaklı ağaç oluşur. alpin çayırları Üstü bitkilerin birçok türü etkileyen yayılır.

Dombai - Yıl boyunca popülerliğini kaybetmemiştir bir çare. Ve kışın ve yaz aylarında kendi yolunda ve ilginç de güzeldir.

Dombay kış

tüm tesisi Öncelikle kışın kış sporları profesyonellerin tüm sevenler çekiyor. sezon Kasım ayında başlar ve Mart sonuna kadar sürer. Bölgenin ılıman iklim 200'den fazla bin çekmektedir. İnsanlar her yıl.

Modern kayak pistleri, amatör ve yeni başlayanlar ve profesyoneller için alır. kayak için en uygun eğim sırt Mussa-Achitara (Dombay) 'dir. dağlar karmaşıklığı değişen parçaları donatmak için izin verir. . Kayak yolu 3200 m uzunluğu - - Yaklaşık 20 km, çeşitli kategorilere tarafından temsil karmaşıklığı Genellikle bir işareti 1800 ve maksimum hızı ile başlar. freeride gibi ekstrem sporlar bu tür denemek için fırsat (iniş değil donatılmış parça), Helikopterli kayak (helikopter iniş kayakçı) yoktur. Yıllık, snowboard içinde yarışmalar vardır.

Dombai Yaz

Dombai - Sovyet dağcılık en erken merkezlerinden biri. Yaz aylarında aktif spor severler çekiyor. Bu dağcılar, bisiklet ve yürüyüş temsilcilerini yanı sıra yürüyüş tercih edenler dağcı. Mümkün olduğu kadar çeşitli zorluk Tüm koydu 12 yürüyüş parkuru, teşekkür yerel dağlar fethetmek için.

Dombay da pasif rekreasyon hayranları bekliyor. Burada sıkılmak olmaz. Bu özel alanda, herkes eğlenceli bulabilirsiniz. Göldeki su 20 ° C'ye kadar, orada donatılmıştır plajları ısıtır. Dağ çam hava ve vücut üzerinde faydalı etkileri. çevresi Rehberli turlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.