Haber ve ToplumDoğa

Kafasına bir kret ile bir kuş: bazıları ülkemizde bulunur?

Doğa Rusya şaşırtıcı eşsiz ve çok yönlü. Bu gerçeğin açıklanması bir basittir: tek ülke birkaç saat dilimleri ve bir düzineden fazla farklı iklim bölgesi birleştirerek, binlerce kilometre boyunca uzanıyor.

Böyle bir geniş alan sayısız kuş bulunursa olması şaşırtıcı değildir. Garip, ama birçok doğa severler kafasına bir kret ile bir kuş ilgilenen: açık konuşmak gerekirse, bunlar bizim kısaca tartışacağız olan bazı türler vardır.

İlk aklın waxwing gelir. Lezzetli ve vitamin çilek zengin toplayan, çalılar kartopu ve dağ kül yapışmış erken kış onlarca bu kuşlar olduğunu.

starlings (15-18 cm) ve boyutu açısından yaklaşık olarak eşit yetişkin waxwing ama parlak ve unutulmaz görünüşü buna kıyaslanabilir: boyutları nispeten küçüktür. Ağırlık yaklaşık 70 gram ulaşır.

kafasına bir kret ile bu kuş kış için perekochevyvaya güney, karlı kuzey ormanları ve Sibirya ormanlarında yaşamayı tercih ediyor. gerçeğine rağmen biz aslında waxwings insectivorous olan Üvez çilek savaşçı olarak bilinir olması. Sadece was soğuk mevsimlerde, onlar vejetaryen diyetin türüne geçin.

Ama yine de ülkemizde büyük expanses bulunursa kafasına bir kret ile kuş nedir? waxwings aksine, ibibik çok iyi, "genel kamuoyunu" ama çok daha ilginç bir görünüme bilinmemektedir.

Boyut olarak önceki türünden neredeyse hiç farklı değildir. ayırt edici özelliği - Uzun gaga, bir iğne şeklinde. İstisna - sableklyuvye ibibik, içinde de bükülür. kafasına saç Elyaf en sık katlanmaktadır özel tüyler tarafından oluşturulur.

Yerleşmek çalılıkları (bunlar yuva yapıyor olduğu), kuşlar kendi besinlerini üretir açık alanlar ile serpiştirilmiş çalılıklarda tercih ederim.

Onlar böceklerle beslenen, ancak bazı türler yılan dahil küçük sürüngenler, saldırmak karşı değildir. kafasına kret ile bu kuşu yaşar yerlerde, bunlar pratikte oluşmaz.

Hoopoes bir tatsız özelliği vardır: bunlar yuvanın kenarından çöp çıkarmayın. İşin tuhafı, fakat kuş kendisi tanımlayan özel kokulu sırra, yuvalarından gelen kötü koku. Yani ibibik düşmanlardan korumalı.

Son olarak, yulaf ezmesi yaygındır - aynı zamanda bir kret gri bir kuş. genellikle kırsal yolların ülke yollarda bulunabilir küçük gri Ptah,: onun oldukça göze çarpmayan dış görünümünde.

tüylerinin ana renk - gri, ancak belirli bir "parıltı" özellikle erkeklerde belirgin saç küçük bir tutam verir. Bu böcekler üzerinde ağırlıklı beslemeleri, ama çoğu zaman geçtikçe bitkileri.

Ne yazık ki, ikincisi kötü hizmet onun alışkanlığı hizmet etmiştir: nedeniyle büyük ölçüde azalır son on yıl içinde nüfusun kirazkuşları pestisitlerin kütle dağılımına. Yazık, pek çok zararlı böcekleri yok eden ve ona şarkı insan kulağına çok hoş çünkü.

Yani bir arması ile bir kuş ismini biliyorum. Biz tam olarak Ptah buluştu biliyor mümkün olmadığından, bu makaledeki açıklamaları odaklanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.