FormasyonBilim

Doğa ve Sanatta Altın bölüm

"Altın bölüm" olarak bu etkinin tezahürü, ben çocuklukta hemen hemen her kişinin karşısındaki düşünüyorum. Bu ilke ile yönlendirilir, kağıt küçük dikdörtgen bir dikdörtgen levha kesilmiş, tam olarak aynı boy oranına sahip bir şekil elde etmek için gereklidir. Bu, aslında, altın bölümün ilkesinin en basit içeriğidir. Daha spesifik tanımı altın oranı bölme işlemi daha küçük bir kısmı, bütün miktar ile ilgilidir büyük gibi en için de geçerlidir ki bu tür bir oranda 2 parçaya bir miktar sürekli miktarı temsil etmesidir.

Bu modelin geçmişi oldukça yüksektir. Hatta Öklid ünlü eseri "Başlangıçta" onun ilk karşılaşmalar eski zamanlardan söz içinde. Öklid bazı yapımı için bu kuralı kullanır geometrik şekiller. Desen Leonardo da Vinci'nin anda "ilahi oran" olarak anılmıştır ve terim 1835 yılında Martin Ohm icat böylece yaygındı.

Nitekim, bu fenomenin prevalans muhteşemdir, bazı insanlar çevrelerindeki tüm dünyada altın bölümün işaretleri "görmek" eğilimi ve hatta gündelik olaylarda yoktur. Bu konuda ironik bir şaka birçok kişi mümkün altın bölümün işaretleri her yerde ve her şeyde varlığını tespit etmek bulmak belirten bile yoktu.

Grafiksel geometrik oranlarda etkisini yeniden. Altın bölüm, örneğin, düzeltmek için kullanılan bir beş köşeli yıldız, olmasıyla kendini gösterir, oran kuralına göre, bu geçiş bir başka bölme ile bölünmüş bir yıldız ışınlar arasındaki bağlantı, her segmenti.

Altın Oran yaygın temsil edilmektedir sanat eserleri mimarisinde yaygın ve heykel. Bu bölgelerde, genellikle kesit olarak bir oranını ihtiva bazı asimetrik bir tasarım ya da bileşim anlaşılmaktadır. Ayrıca, matematiksel olarak bütün yapının özünü ifade etmek her zaman mümkün değildir.

Altın oran içeren öğeleri içerir nesneler ve binalar, en uyumlu ve çekici olarak algılanan inanılmaktadır. Bu bir tesadüf ya da algı bir hata olabilir çünkü Ama bu, her zaman böyle değildir. Örneğin, ünlü piramidin oranları Mısırlılar bu oranları kullandığını belirten varsayılmaktadır. kesit belirtileri bile müzik tespit belli oranları. Örneğin, bazı araştırmacılar bu ilkelerin tamamen müziğin inşa iddia etmekteler Barok dönemin büyük bir Beethoven, Bach ve Mozart eserlerini içeren.

"Için" insan faaliyetinin belirli bir alanda altın oran varlığının işaretleri "karşı" kanıt gösteren birçok örnek vardır. Ancak, bu sadece "görmek" gerekiyor doğada altın oran yaygın yeterince yayılır gerçeğiyle açık bir şekilde kabul edilmelidir.

Büyüme verilen oranda koruyarak yapısı ve bitkilerin büyüme örneği - astronom Iogan Kepler bu oran hazine geometriyi denir ve botanik tezahürü gördü. Alman araştırmacı Zeising altın bölümüne karşılık gelen bir oranda ölçümleri insan organları ve vücut set bölümü model göbek noktasının 2000 yaptı. kertenkele gözün tanıdık oranlarda baktım - kuyruğu ve vücudun geri kalanı oldukça net bir şekilde altın oran özelliklerini içeren şekillendirme yönünde bir eğilim görülür bitkisel ve hayvansal dünyada, görülebilir 38. As orantılı 62 yılında uzunluğu ile ilgilidir.

kendisi tarafından olduğu gibi Doğa, simetri kuralları ve altın bölüm böler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.