Sanat ve EğlenceLiteratür

Grem Dzhoys: biyografi, kitaplar, fotoğraflar

benzersiz bir usta - Grem Dzhoys büyülü gerçekçilik, maalesef çok nadir bulmak hepimizin yaşam için bakmak istiyorum böyle bir kitap yazdı ama.

Biyografi Graham Joyce

William Graham Joyce iyi edebi çevrelerde Dzhoys Grem olarak bilinir. yazarın Biyografi bazı önemli olayları durmak yoktu. O 1954 yılında Coventry küçük kasaba doğdu. Gelecekteki ünlü Baba basit madenci oldu. 1980 yılında, Graham ve Lesterne mezun olmuştur. Onun konusu master tezi Thomas Pynchon ayırdı. Eğitim yerel bir üniversitede Bishop Lonsdale gerçekleştirildi. Bu normal bir ortalama genç adam gibiydi.

Mezun olduktan sonra sorunlu gençler yeniden eğitimde uzmanlaşmış Gençlik Kulüpleri Ulusal Birliği isimli bir organizasyon, çalışmaya gitti. Böylece, psikolojiye cazibe o yaşta belli oldu. O sekizden fazla yıl çalıştı.

Zaten son yıllarda, Grem Dzhoys bir yazarlık kariyerinin ciddi olarak düşünmeye başladı çalışırlar. Hemen Terhisine sonra, o Lesbos adasında yaşayan gönderilir. durumdan esinlenerek, onun ilk büyük çalışma Dreamside başlıklı yazdı (1988 -. 1989 gg). Genç yazarın yaratıcı doğası kadar izin vermez ve o Ortadoğu'ya uzun bir yolculuğa gider.

Bu kitapta nihayet profesyonel sanatsal kariyerini almaya karar verir ve bunun için bir sığınak İngiltere'de sakin bir yaşam seçer. O Leicester taşındı.

yaratıcı yazar

Graham'ın yaratıcılık herhangi bir türe isnat edilemez. Çalışmaları bilimkurgu, fantazi, geleneksel korku meystrima yönlerini dahil, fakat, doğaüstü metafizik ve psikolojik etkileri ile doldurulmuş aynı anda var. Çoğu edebiyat eleştirmeni onun düşünme böyle Julio Cortazar ve Gabriel Garcia Marquez Latin Amerikalı yazarlar tarafından etkilenmiş inanıyoruz. Ve işini "gerçekçi sihirli" denir.

Ancak, yazar bu kabul etmez. Grem Dzhoys yazar olarak onun oluşumu Algernon Blackwood ve Arthur Mechena eserleri etkilediğini iddia eder. Bir ürün ısı garip masalı daha fazla ilgilidir. Ünlü dergi Locus'un verdiği röportajda, kendisine önceki çalışmalarından tamamen farklı çalışmalar oluşturmak için çalışıyor, ama aynı zamanda rasyonel ve irrasyonel arasında bir denge sağlamak olduğunu itiraf etti.

Genç yazar Başarılar

Graham hala iş daha tamamen farklı oluşturmak için yönetir. Ve ödüller ve adaylıkları ispat sayıda. ürünlerin büyük çoğunluğu layık onur olmuştur. Ödül dernek tarafından oluşturulan "Yılın En İyi Roman", her yıl düzenlenen "İngiliz Fantezi Toplum» eserlerinin dört verildi: "Diş Perisi» (Diş Perisi), Karanlık Kardeş ( «Karanlık Kardeş '),' Requiem» (Requiem), ve İndigo ( «İndigo»).

Diğer, aynı derecede önemli aday ve Dünya Fantezi Imaginaire, roman "hayat» gerçekliğini (Hayatın Gerçekleri) ve "haşhaş Sigara» (Poppy Sigara) kazandı. Bu eserler aynı zamanda edebi eleştirmenler arasında büyük ilgi memnun. Bu arada, bunlardan son yazma Grem Dzhoys kabilelerinden birinin hayatını okudu Tayland iki haftalık gezi, sonrası gerçekleşti. Bu haşhaş ekimi konusunda uzmanlaşmış.

onun bütün sanatsal kariyeri Dzhoys Grem için, seçkin eserlerine ilaveten, aynı derecede eşsiz hikayeleri çok sayıda yarattı. Çoğu yazarın kitabında, Kısmi Eclipse ve Diğer Hikayeler içinde toplandı ve Düşler, Eurotemps ve Darklands 2'de hikayeleri bir koleksiyon parçası olarak kullanılabilir.

Yeni "duman haşhaş"

Yapıt "Sigara Haşhaş" Henüz bunun gibi, halüsinasyon roman kesinlikle tavizsiz ve parlak. Hayatın alt üst o kızı gözaltına hakkında bilgi verildi sonra açıldığında İngiltere'den basit elektrikçi, yaşam şartlarını anlatıyor. Bu onun Tayland afyon kargo almaya çalışıyordu çıkıyor. Gelir kızı o entelektüel oyunda büyük oğlu ve ortağı alır. Tayland'da keresinde uyuşturucu kaçakçılığı büyük bir döner mekanizma ortasında. tek inliyor günü Afyon generaller sözde vardır, diğer yanda - asırlık kabile inançları, afyon toplama.

Bu ölümcül savaşta o da onun ruhunu kızının hayatı için sadece mücadele etmek vardır, ama.

roman "Gerçek Hayat"

Bu çalışma, tabii ki, sihirli aile, aşk, savaşta ilişkiyi tanımlayan, sadece benzersizdir ve. Bunun ailenin yedi kızlarından biri ortasında, Martha başkanlığındaki. Savaş yıllarında doğmuş Frank, daire tüm kızları arasında aktarılır ve Cassie, annesi ciddi sinir bozuklukları muzdarip. Küçük çocuk Mumyalamanın zanaat öğrenme, toplum içinde yerlerini bulmaya çalışıyor. cam arkasında ve sadece Frank ile konuşur kişi - O bir gizli mistik birine sahiptir. Sadece bir oğlan o öngörü geliştirir olduğunu fark etmeye başlar.

Yeni "Diş Peri"

Bu çalışma Grem Dzhoys yapılan olanların en ünlüdür. Kitabın Yorumlar sadece olumlu olması ve bu hatta edebi eleştirmenler arasında, çok önemli. Büyülü gerçekçilik türünde sunulmuştur.

roman "Diş Perisi" Küçük bir çocuk yastık altında koymak durumunda bebek diş, çocuk uyurken geceleri Diş Perisi, bir bozuk para için alışverişini bunu düşmüştü antik inancına dayanmaktadır.

çalışmada şeyler ters gitti vakaların birinde tarif. roman Sam yastık altında koyarak yedi bir çocuk, bebek diş orada bir bozuk para bulmak umuduyla sabah uyuya düşmüştü gerçeği ile başlar. Ama hepsi bu kadar değil olması gerektiği gibi ve tüm çünkü Sam geceleri uyandım ve Diş Perisi gördüğünü gerçeğinin olduğunu. çocuk için en korkunç değil bir dost sevimli prenses olarak sunulan olmasıdır, ama bir cinsiyetsiz yaratık kötülük olarak. Ama bu sürprizler var bitmez. O gençliğinde sonuna kadar çocuğa eşlik edecek çıkıyor. Bu, sürekli tehdit korkutucu, ama bazen ona yardım.

Ne yazık ki, eşsiz bir yazar, yaşamın altmışıncı yıl öldü. Ancak, Grem Dzhoys ismi, kitap ve edebi sanatlar eşsiz algı fantastik bize zevk için uzun bir süre olacak.

Hayatının Grem Dzhoys son yıllar ve Leicester bulunan İngiltere, yaşamaya devam etti, ancak iki çocuk ve eşi Syuzannoy Dzhonson ile. onun yaratıcı kariyerine ek olarak, o kompozisyon alanlarında dersler Nottingham Trent Üniversitesi'nden kalanı ile hünerlerini paylaştı.

9 Eylül 2014, uzun bir ciddi hastalıktan sonra öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.