FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kadınlarda yumurta: konum. Pictures İnsan Anatomisi

Her kadın er ya da geç, annesi olmalıdır. üreme olasılığı genetik düzeyde yer almaktadır. Ayı ve bir bebek için öncelikle rahim ve yumurtalıklar dahil kadın cinsel organları, doğum izin ver. Adil seks Her temsilci sağlık sorunlarını önlemek için jinekoloğa uygun yaşam tarzı ve düzenli ziyaretler düzenlemelidir.

Nerede yumurtalıklardır?

Kadın yumurtalık - Bir kökeni ve yumurta bırakma var olduğu üzerinden bir eşleştirilmiş organı. gonadlar olmadan çocuk sahibi imkansız olurdu. Görüntülerde İnsan anatomisi nerede ve yumurtalıkların bulunmaktadır gösterir kadın vücudunda. Kurum uterus fundus her iki tarafta, bir hazne yan duvarına altındadır. yumurtalıklar, geniş bağ tabakasına mezenter yardımıyla tutturulur. hafif fallop tüpleri aşağıda yer alır.

Yumurtalıklar biraz inişli çıkışlı bir yüzeye sahiptir. Onların rengi mavimsi olduğunu. Organ kendisi bir kadının vücudu yapısının kişisel özelliklerine bağlı olarak, bir yuvarlak ya da oval bir şekle sahiptir. Yumurtalıklar yanal ve orta yüzeyleri ayırt eder. yüzleri bölge, fallop tüpü, anne - rahim bakan, bir boru olarak adlandırılan ve daha sivri. kadınlarda yumurta olduğu durumlarda, adil seks her bilmeli. Eğer alt karın bölgesinde ağrı yaşarsanız derhal bir jinekolog başvurmalısınız. kısırlığa neden olabilir zaman iltihaplarında tedavi edilmedi.

Kadınlarda yumurtalıkların boyutu nedir?

Penis boyutu yaş ve dişi organizma bireysel özelliklerine bağlıdır. adil cinsiyet 2.5 ile 5 cm arasında değişmektedir yetişkin yumurtalıkta, uzunluk, genişlik 3 cm kadar olabilir. Kalınlık, aynı çift gövde genellikle 2 cm'den fazla değildir. Bu kadınlarda küçük kütle yumurtalıklar. Fotoğraflar ultrason vücut pelvis çok az yer kaplar olduğunu göstermektedir. Yumurtalık ağırlığı 6 gramı aşmaz. Onların boyutları ve görünüşü kadın sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Çeşitli hormonal bozukluklar en vücudu arttırır. Doğru ultrason makineleri yardımcı kadın üreme sistemi ile ilişkili bir hastalık teşhis.

bağlı duplikatury periton nedeniyle yumurtalıkların mezenterik kenarı. Bu yerdir mesenteriolum geçtiği geniş ligament yumurtalık kapılarında kan damarları ve sinirler. Burası küçük bir karık gibi görünüyor. mesenteriolum küçük bir boyutu vardır, ancak dişi üreme sisteminin işleyişinde çok önemli bir role sahiptir rağmen. Yumurtalık serbest kenar dışbükey bir şekle sahip olabilir. O adil seks serbest pelvik boşluğunda serbestçe asılı kalır.

mikroskop altında Yumurtalık

Eğer birden çok kez vücut imajını artırırsanız, onun yapısı homojen olmadığını görebiliriz. Paritenin cinsel organı periton olmasına rağmen, Periton kapsamında değildir. Ne olursa olsun nerede inaktif kısmının serbest kadınlarda yumurtalıkları bağlayan kabuk üzerine yerleştirilmiş epiteli ile kaplıdır. yumurtalık yüzey proteini yapısı oluşturulur. daha derinden vücudu düşünüyorsanız, glandüler doku oluşturan daha yoğun kortikal maddeyi görebilirsiniz. gemi ve sinir uçları ile dolu Merkez medulla. yumurtalığın Stroma - merkezinde bağ dokusudur. beyin ve penisin kortikal doku gelişimi kadının yaşı, yanı sıra vücudun bireysel özelliklerine bağlıdır.

İlginç yapıları kadınlarda yumurtalık vardır. Yer korteks farklı olabilir, ancak içerik tüm bayanlar için aynıdır. vücudun bu kısmı içinde boncuk şeklinde küçük keseler vardır. Çeşitli zamanlarda, onlar gelişim değişen derecelerde olabilir. (Emekleme döneminde bulunan) en küçük boyuta sahip olanlar folikülleri, ilkel denilen. hiçbir fonksiyonu Bu primer yumurtalık folikülleri. daha büyük torbalardır sıvı içerebilir. Onlar kadın yumurtalıkların normal işleyişinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu foliküller o çocuk sahibi imkansız onsuz bir yumurta, serbest olgunlaşmış.

olgun folikül nedir?

korteks içinde olan torba duvar bağlama kalın bir kabuk biçimini alır. Bu o zamana kadar, yoğun bir yapıya sahip özel bir lastik vardır. Kadınlarda yumurtalık, folikül olgunlaşır olursa olsun. kesin bütün kadınlarda kesesi olgunlaşma zamanı. folikül olgunlaşır sonra onun duvarları patlamış. Yumurtanın kaçın. Bu süreç yumurtlama denir. Bireysel ovüllerin çıkış arasındaki bir zaman periyodu adet döngüsü üstlendi.

folikül, yumurtalık saçak hareket çıkar ve rahim içine fallop tüpü geçer Germ hücre. Yumurta sperm ile görüşmek üzere burada ise yeni bir hayat Originating olacak ve adil seks gebelik testi iki aziz şeritler üzerinde görülebilir.

Bütün kökler düzgün ve sonuna kadar gelişir. kortekste torba istenilen duruma ulaşması olmadıysa, yavaş yavaş erir. Bu süreç kadına tamamen şeffaftır. folikül hala patlama ise, ancak yumurta endokrin bezlerinin oluşturduğu onun yerine, döllenmiş değildi ve kadın menstrüasyon başlar. Bu süreç doğrudan kadınlarda yumurtalıklar etkiler. Yer eşleştirilmiş organı kadın vücudunun birçok olanakları hakkında söyleyebilir. Yumurtalıklar doğru anatomik pozisyona yerleştirilir ise, adil seks ağrılı adet şikayetçi olabilir. Sorun, hormonal ilaçları alan ile çözülmektedir.

Yumurtalıkların doğru yerleştirilmesi

İdeal olarak, kadınlar konumda yumurtalıkların pelvis tarafında olmalıdır. Vücut fallop tüpü yanal ve orta bölümünün üstünde yer almalıdır. Periton yumurtalık boru ucu bitişik olabilir tarafından. orta kısmı da karın pelvik boşluğuna döndürülebilir. Boru ayrıca yumurtalığı destekleyen bağ güçlendirilmesi sonu. Bu paket çok önemli bir işlevi vardır. Bu pelvik yan duvara yumurtalığı tutar, aynı zamanda kan damarları ve vücudun normal işleyişi için gerekli olan sinir uçları birçok da düzenler.

yumurtalık aynı zamanda vücut rahim çok kenarına anneden uzanan kendi demet vardır. Bu rahim borusu altında uterus bir yan yüzeyi üzerinde sona erer. Yumurtalık boyutu kadınlar, doğrudan kordların konumu ve penisin yerleştirilmesi etkiler karın boşluğuna.

Vücudun yumurtalık normal işleyişi rolü

Yumurtalıklar - ilk bakışta sadece sağlıklı bir çocuk sahibi gerekiyor seks bezidir. Aslında bu doğru değildir. Organ kadın vücudunun sağlığında çok önemli bir rol oynar. Her zaman düzgün çalışması kadınlarda yumurtalıkları olmalıdır. Fotoğraflar ultrason bu kurumun çalışmalarına sapmalar derhal kadının refahını etkilediğini göstermektedir. Öncelikle böyle hipofiz ve tiroit gibi endokrin bezlerini etkiler. Bu bezlerde ihlalleri olup olmadığını da, bir kadın cinsel alanda sorunlar gözlemek.

merkezi sinir sistemi tarafından kontrol edilen yumurta, aşağıdakileri içeren endokrin bezleri, çalışma. menstrüasyon ya gebeliğin başlama zamanda Bununla, bir kadının ruh hali hissedebilirsiniz. Birçok kadın bile sezgisel düzeyde, yeni bir hayatın doğuşunu hissediyorum.

Kadın cinsiyet hormonları

kadınlarda yumurta, vücut adil seks tüm vücudun normal işleyişi için gerekli hormonları üretmek mümkün olursa olsun. Bu progesteron ve östrojen. Bu hormonların miktarı üzerinde bir kadın, onun itiraz ve sağlıklı yavrular gebe kalma yeteneği görünümü bağlıdır. Gerçekten kadın hormonu östrojen olduğunu. Bu normal bir erkek gövde üyesi olarak yoktur. östrojenlerin birkaç tipi vardır. Kadınlarda yumurtalıkların hangi boyutuna bağlı olarak hormonların belirli bir miktar gelişebilir. Bu ergenlikten sonra ve menopoz öncesi oluşur.

kızın vücut başladı gerçeği meme büyümesini gösterebilir, seks hormonları üretilecek. Buna ek olarak, genç hızla büyümeye başlar. Gelecekte, büyüme durdu ve östrojen yumurtanın gelişimi ile de bağlantılıdır. Bilim adamları erkeklerde bu süreç 22 yıl kadar sürer, oysa kadın vücudunun oluşumu, 18 yıl sonunda bulduk.

Ayrıca, yumurtalıklar tarafından üretilen progesteron, genellikle erkek hormon atfedilen. güçlü seks temsilcileri O büyük sayılarda üretilen bir maddedir. Ne olursa olsun kadınlarda yumurtalıkların boyutu, vücutlarında erkek cinsel hormonu da üretti. Ancak, bu folikül istenen sahne ve yumurtanın serbest bırakılmasına olgunlaşır sonra gerçekleşir.

Hormonların oynadığı rol?

Kadın cinsiyet hormonları (östrojen) tüm organizmanın normal işleyişi için çok önemlidir. Bunlar, kolesterol plaklarının birikmesi kan damarlarını korumak tuz ve su dengesini düzenleyen, yağ bezlerinin normal işlevine katkıda bulunur. Ayrıca, kadın hormonları kemik yoğunluğunu artırmaya yardımcı olur. her zaman sırayla genital organların sağlığını korumak için önemli olmasının nedeni budur. Sadece bir sağ yumurtalık kadınların sağlığının normal durumuna için gerekli olan östrojen miktarını çalışmak yapabiliyor.

kadın vücudunda progesteron eksikliği kadar ciddi ihlali olarak kabul. Bu hormon anne olmak adil seks olasılığı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Progesteron birkaç ay ilk adet döneminden sonra ve menopoz öncesi bir süre üretilebilir.

Temel yumurtalık hastalığı

Kadın üreme organlarının Hastalıkları çok sinsi vardır. adil seks sağlıklı bir hayat sürmek ve hatta vücudu düzgün işlemediğini şüpheli olabilir. Kötü ekoloji, stres, yaşam deli ritmi dişi üreme sistemindeki çeşitli inflamatuar süreçlerin gelişimine katkıda bulunur. Genellikle kadınlarda yumurtalıkların muzdarip. Yer vücut aynı zamanda doğru olabilir. En yaygın hastalıklardan biri adneksit olduğunu. neden olan maddedir Bu inflamasyon, Staphylococcus aureus, gonokok Escherichia coli'dir. bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu adneksita gelişmeyi Hatta soğuk algınlığı Provoke. Sıklıkla hastalık gelişir ve kürtaj sonrası. Bu işlemin ardından kadın vücudu için çok büyük bir stres.

adneksit antibiyotik tedavisi için, ve de kullanılabilir immünomodülatör ilaçlar. Sen hastalığı çalıştıramazsınız. Kişinin sağlığını ihmal kısırlığa yol açabilir. Daha iyi kadınlarda yumurtalıkların nitelikli profesyoneller gözetiminde tedavi uzmanlaşmış bir tıp merkezine, başvurmak için.

Oldukça yaygın bir hastalık, bir yumurtalık kisti olduğunu da. Genellikle onkoloji ifade edilemeyen bu tümör benzeri işlem. Kist - dolayı kavite yumurtalık salgılarında sıvı birikmesine meydana gelen bu oluşum. En yaygın foliküler kist olarak kabul edilir. Daha az yaygın corpus luteum kisti. o neoplazma tarafından alınabilir nerede görüntülerde İnsan anatomisi, gösterilen.

Çoğu zaman, kist dişi vücudunda hormonal dengesizlikten kaynaklanıyor olabilir. Çoğu zaman, böyle bir sorun menopoz döneminde ortaya çıkar. Fakat genç kızlar genellikle yumurtalık kistleri ile karşı karşıyayız. Çoğu zaman, hastalık ilaçlarla tedavi edilir. Cerrahi müdahale konservatif tedavi istenilen sonucu vermez yalnızca gereklidir. tedavinin başlangıcından sonra 3 ay kist boyutu azaltılabilir değilse, laparoskopik cerrahi atanabilir.

Nasıl bir kadının sağlığını korumak için?

kadınlarda yumurta nelerdir, erken yaşlardan itibaren adil seks her bilmeli. Penisin sağlığının bir çift kadın vücudunun normal işleyişi bağlı olduğu anlaşılmalıdır. Eğer radikal tedavi olması gerekir Ne yazık ki, pek çok yumurtalık hastalığı sadece görünmeye başlar. Bu nedenle, her kız düzenli bir jinekolog tarafından muayene ve küçük pelvis ultrason teşhisi yapmak gerekir. Bu erken bir aşamada anormallikleri ortaya çıkaracaktır.

Her kadın annelik sevinci deneyim gerekir. Bu doğal yapısına göre bir özelliktir. Olumsuz sık kürtaj sağlığını etkiler. sorunları önlemek için, yaşına göre, kız doğum kontrol iyi seçenek almak gerekir. İstenmeyen gebelik kendilerini korumak için nasıl en iyi, jinekolog söyle.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.