SağlıkTıp

Kadın hormonları: progesteron ve östrojen

Progesteron ve östrojen olan dişi seks hormonları yumurtalıklar tarafından üretilen. Bunlardan hipofiz sentezi üzerinde doğrudan etki kimyasallar tarafından kendi gonadotropik vardır.

Bu itibaren, progesteron ve östrojen içeren kaç kadın vücudunun, büyüme, üreme, büyüme, iştah, cinsel istek ve hatta ruh hali olan üreme sisteminin çalışması doğrudan bağlıdır. Bu, doğrudan bu işlevlerin düzenlenmesine katılan en önemli biyolojik olarak aktif maddelerin, biri.

Östrojen kadın şekil oluşumu ve bir dişi karakteri nedeniyle meydana seks hormonu vardır. kimyasal en yüksek konsantrasyonu, adet döngüsünün pre-ovulatuar dönemde görülmektedir. Östrojen daha esnek ve elastik hale cildin genel durumuna olumlu etkisi vardır, tüm vücut hücre yenilenmesini teşvik gençlik uzatır, sağlık sağlar ve saça parlaklık. Buna ek olarak, bu uyanıklığı keskinleştirir bağışıklık sistemini, sesleri güçlendirir, ruh asansörler, kolesterol birikmesini önlemek ve aşırı yağ yakmak yardımcı olur. estradiol temelli östrojen norm hesapla, - hormonunun en aktif formu. adet döngüsünün farklı aşamalarında, normaldir. Ortalama olarak, kimyasal içeriği oranı 55 ila 225 pg / ml arasında değişir.

Progesteron - kadın döngüsünün ikinci yarısında bir hormon ya da başka şekilde hamile kadınlarda hormon, denildiği gibi. İkincisi daha sonra gebelik fetusun döneminde olması nedeniyle üretiminin en aktif oluşur kaynaklanmaktadır. Bir kadın hamile değilse o durumda, progesteron olay için vücudu hazırlamak işlevini üstlenir. Onun temel görevi - yumurtanın gelişmesini ve embriyonun sonraki gelişmesidir. Progesteronun da rahim, meme ve büyümesini etkileyen yağ bezleri. kadın döngüsünün ikinci aşamasında, bu hormon düzeyi yükseldikçe belirgin bir sonucu olarak kızlar kötü ruh çoğunluğu, kilo alma ve görünür şişlik var.

progesteron eksikliği temel işaretler "uzun süreli" dönemler, kırılgan tırnaklar ile ilişkilidir ve artmış aktivite (cinsel dahil) vardır. seviyesinde belirgin bir düşüş rahim kanamaya neden ve gebelik ile ilgili sorunlara neden olabilir. Kadınlarda normal progesteron da özellikle adet döneminden bağlıdır. Luteal faz olarak, 7 ila 57 nmol / L, foliküler için - 0.3 ila 2 nmol / L kadar

Ve progesteron ve östrojen kadın vücudunun temel bileşenleridir. Her ikisi de üreme sisteminin düzgün çalışması için aynı derecede gereklidir. Bu nedenle, herhangi bir olağandışı belirtiler durumda kendi kendini tedavi edecek çare olmamalı veya progesteron ve östrojen ihtiva kaç kontrol etmek jinekoloğa belirlemek için en kısa sürede, en doğru şey olacaktır onlara dikkat etmek çalışıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.