FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Parnassus - öyküsü olan bir dağ

Yunanistan - eski ve sadece güzel tamamen görsel ile dolu, ama aynı zamanda tarihsel olarak kayda değer sitelerin bir ülke. Bunlardan biri - Yunanistan'da hayatında rolünü değişecek olsa Parnassos dağ, bugüne kadar önemini kaybetmemiştir.

Neden dağ Parnassus denir

Yunan en büyük konumlar birinin adının Çok ilginç etimoloji. bilim adamları arasında anlaşmazlıklar bu güne kadar sona yoktur. Bunların büyük çoğunluğu adı "Parnassus" dağ öncesi Yunan ve Hitit vardır kökleri çağında hala olduğuna inanıyordu. Kelime "çocuk" anlamına halkın dilinde "ev, barınak, konfor." Ancak, bazı araştırmacılar dağ Yunanca kelime Παρνόπιος aldığı adlarına ısrar ediyorlar. o "Locust" olarak olabilir Çevir - Bu Apollon'un takma biridir: heykelini Tanrı bitkileri korumak umuduyla, bu böceklerin bir saldırı muzdarip alanlarda yer.

tarihi Landmark

zamanda, Dağı Parnassus onlar rahatlama ve nerede yanıtın en yüksek olasılık Olympus sakinlerinin birini ifade eder için ziyaret tanrıların, favori zirvesidir. Eski Yunanlılar Dünya'nın göbek (odak) denir. yamaçlarda bulunduğu edildi (ve şu ana kadar korunmuş bir ölçüde) Apollo oracle aldı Delphi dünyaca ünlü tapınak, - Pythia. Aynı zamanda bir mucize kaynağıdır ve söylenen yürütülen antik Yunan yazarların dibinde Delphi Oyunları. Üstelik Zeus zaman kızgın ve (tahta sadece eşi oldu üzerindeki Deucalion dışında, ancak, Noah ile görülen benzetme) bir gemi inşa etmek babasının tavsiyesi üzerine insanlığı, Deucalion, Apollon oğlunu yok etmek yeryüzünü sel karar verdi ve on gün içinde en üstüne tam olarak takılıp yolculuk Parnassus. Getirdi Zeus kurban tanrıları ve insan ırkı yeniden canlandırıldı.

Parnassus - Eski bir dağ, hatta Yunan kültürünün yok olma sonra, bir sığınak muses ve şairlerin ilham olarak kabul edilir. çalışmaya verdiği referanslar 19. yüzyıla kadar eski Yunan okullarında geçmeye başladı.

Parnassus'un Modern değeri

Başlamak için, biz şimdi bir tek tepe ve ait olduğu bütün zincir olarak kabul edilir unutmayın. Modern Parnassus olarak - dağ hangi 3500 hektarlık Milli Park alanında yayılır .. Yunanistan'da bu fauna ve flora zengin koleksiyonu ile, en büyük ve en eski olduğunu.

1976 yılından bu yana, çekici Dağı Parnassus ve harika bir kayak merkezi. O Benzer konum adlandırılmış ve en kapsamlı ve Yunanistan'da en donanıma sahiptir. Kayak sezonu Aralık başında gelen Nisan ayı ortasında açıktır. Piste kayak merkezi yirmi sunmaktadır. Bunlardan,% 20 - oldukça tecrübeli kayakçılar için - hatta bazı profesyonellerin gücü ötesinde ustalık ve geri kalanı neredeyse eşit başlayanlar ve orta akciğer üzerinde bölünmüş karmaşık. Kayak gününde fiyatı oldukça demokratik olması ilginçtir: Yetişkin - 15 çocuk 5-17 yıldır Euro - 14 ve yaşlılar ve çocuklar için - ve bir euro.

çare bir özelliği üzerinde otel eksikliğidir. bir şeyin bu nüans daha da cazip hale getirmektedir: gece insanlar her zevke, manuel halı ve seçkin peynirler ve şaraplar için canlı bir gece hayatı ve mutfağı yanında, ünlü Arachova tarihsel ve estetik Delphi veya çok ilginç tatil köyü, gidin.

Nerede Dağı Parnassus olduğunu

referans akım noktası - çok sadece 150 kilometre uzaklıkta bulunan Atina'dan sermayenin sakinleri tarafından sevilen Eponymous çare. Genel olarak, Yunanistan'da Dağı Parnassus Korint Körfezi'nin kuzey kıyısında yatıyor ve Locris, Phocis ve Boiotia arasında doğal sınırın rol oynamaktadır. Coğrafi olarak merkez Yunanistan dağ aittir.

Eğlenceli coğrafi gerçeği biz orada Parnassus Dağı ve St. Petersburg yakınlarındaki varsayabiliriz. Ve onları iki kadar bu alanda. 1755 den biri bulunur Tsarskoye Selo (Alexander Park), ve ikinci - yayılır Pargolovskaya Manor, üzerinde Shuvalov parkı. "Parnassus" adlı Yunan dağın St Petersburg sürümü yakın bile metro istasyonu. Onlar Yunanistan'da değildir gerçeğine rağmen turizm tesisleri ve dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler katıldı bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.