OtomobilKamyonlar

Kendi elleriyle "Gazelle" Boyama: adım talimatlar ve tavsiyeler adım

Ne yazık ki, boyama "Gazelle" yerli otomobil kalitesi kötüdür. sahiplerinin Yorumlar emaye çatlama ve çalışma 3-4 yıl sonra soyma söylüyorlar. Tabii ki, bir paslı araba oldukça nahoş binmek. Ayrıca müşteriler iter. Öncelik her zaman sadece temiz ve bakımlı araç olmuştur. Bu nedenle "Gazelle" boyama sorusunu bira. sürecin Fotoğraf ve açıklaması - Bu makalenin sonraki.

yıkama

Her şeyden önce, araç gövdesini yıkayın. Yüksek basınçlı yıkama kullanılması istenir. Neden bu kadar? Yüksek basınçlı LCP'de bile inatçı tüm kir, yıkadı. El ile bu "Karcher" yapacak şekilde vücudu temizlemek mümkün değildir. Bu nedenle, taşıtın ilk sızabilir tüm kir.

yağ alma

vücut yağ izleri varsa Elbette, hatta bir "Karcher" götürme. Aslında su yağ erimesi olmamasıdır. Bunu kaldırmak için, özel aletler kullanmak gerekir. Aşağıdaki ilaçları Fit:

 • Beyaz ispirto.
 • Antisilikon.

Bir çimdik, sen benzin kullanabilirsiniz. Ama özellikle bu amaç için tasarlanmış çözücüler, satın almak daha iyidir. Katran noktalar edin. Bu reçineler benzin saymıyorum bile mineral alkolleri ile kaldırmak zordur. yalnızca uzman olabilir Kulp temizleyici Asfalt lekesi. Herhangi otomotiv mağazasında satın alabilirsiniz.

gövde hazırlanması

Ardından, tüm plastik parçaları, hem de optik kaldırmak gerekir. Tüm bu resim "Gazelle" bizi koruyacaktır. tüm gereksiz ayrıntıları kaldırır:

 • ızgara.
 • Tampon ( "iş" in son modelleri için o zaten kafeslerle monte edilir).
 • Dolaplar.
 • astar kemerler ve eşikleri Plastik.
 • Tekrarlayıcılar virajlı ve kafa optik.
 • Anten.

Ya ön cam ve yan camlar hakkında? Tabii ki, ideal olarak, onlar da çıkarılmalıdır. maskeleme bandı - Zaman boyama ile sınırlıdır Ama eğer, bu bir mühür filmi ve kenarlarının olabilir.

kusurları sıyırma

boyama başarılı için "Gazelle" hazırlamak için ayrıca önemli kusurların hepsi kaldırmak gerekir:

 • Yontma.
 • Çatlaklar.
 • Dent.

Çoğu zaman "Gazelle" paslanma vücut kısımlarında. kapağı - ilk nesil olarak büyük ölçüde (iki yandan) kapının alt ve yeni uğrar. pas kaldırmak için, Çinko dönüştürücü satın alınmalıdır. Ne seçmek daha iyidir? Şimdi markalar hakkında konuşmayacağız. En önemli şey - bir sprey (bir sprey) olduğunu. Bu durumda, madde, koruyucu çinko tabakası bunun üzerine şekillendirme, yüzey pas ve aşındıran üzerine üniform bir biçimde düşer.
Means, bir saat boyunca çalışır. Daha sonra yüzeyi kurulamak ve "Gazelle" boyamak için devam edebilirsiniz.

ezik ve cips gelince, onlar macun hizada olmalıdır. İnce tabaka karışımı uygulamak önemlidir. Aksi takdirde, dolgu maddesi çatlamaya başlar. Ve bu şimdi olur, ama 6-10 ay sonra boya sonrası etmez. zımpara kâğıdı kullanılarak bir katman hizalayın. İlk olarak, büyük bir tahıl zımpara kullanarak. finiş trim geliyor, iki bin grenli kağıt oranını azaltabilir. Yerinde parça kopması ve ezik ufak pas algılamak için ise iyice temizleyin. Ve fabrika boya ile kesilmiş. Korozyon LCP altında gizleme ve insan gözü için görünmez olacaksa edilebilir bir gerçektir. pas tamamen kaybolmaz kadar bu nedenle, biz temizlemek.

dolgu malzemesi

kendi elleriyle yapılan "Gazelle", boyamak için bir başarıydı, sen toprak hazırlamak gerekir. Not: aracı metale uygulanan. Sadece yüzey yenidir kasten değiştirmek, eski boya tazelemek için karar verirseniz, zemin kullanılmamalıdır. Zaten bunu yüzeyde kadar kuru değil ve hızlı bir şekilde minesi soyma. Bu nedenle metale soyunmuş olan sadece bu siteleri gruntuem.

boyama

Şimdi ana aşamaya geçmek. sürücüler sık sık merak: Eğer "Gazelle" boyamak için ne kadar ihtiyacım boya? Cevap üstlenilen işin ölçeğine bağlı olacaktır. Eğer boya üç litreye kadar götürecek bir minibüs arkasında bütün "Gazelle" "atmak" istiyorum. bu bir buçuk litre su için yeterli (3302 ve modifikasyonları gibi) tek bir kabin, ve sertleştirici aynı miktarda değilse. Ama mağazaya çalışmadı panik ardından, bir hisse senedi satın almak daha iyidir. garajda edelim küçük bir marj olduğunu. Bunlar, örneğin buradan sonra çizik ve fiş tonu edilebilir. Ayrıca, bir sertleştirici ve sprey tabancası ihtiyaç çalışmak. çubuk, birinci baz ile karıştırılır sürece uzak saniyede 3 damla tahliye olmaz. bileşim, 3 barlık bir basınç altında uygulanır. "Gazelle" Boyama çatıdan gerçekleştirilir. Daha sonra, emaye kapı, sütunlar ve başlık (yani yukarıdan aşağıya) uygulanır. 15 dakika aralıklarla üç kat kat boya gerekir. Bu süre boyunca, bileşimin, kuru ve yeniden uygulama için hazır hale gelir. uygulanan şeffaf vernik yüzeyinde sonunda. işin tamamlanmasından sonra bir süre araba bırakmalısınız. araba en az üç gün olmalı kurutmak için. Kurutma en az 20 derece arasındaki bir sıcaklıkta gerçekleştirilir. Ayrıca bir ay boyunca yüksek basınçlı yıkama önerilmez.

ihtiyati tedbirler

yağ arındırma ve diğer çözücü ile çalışma elleri ve gözleri korumak gerekir. Resimde, solunum aleti kullanınız. Bu çalışmada kapalı yapılmalıdır. Herhangi bir polen yüzeyinde sonra görülebilir.

Sonuç

Bu yüzden kendi elleriyle "Gazelle" nin bir tablosunu üretmek için yolunu bulmuştur. Bütçe çalışmaları genellikle profesyonel boya yarı fiyatıdır. Önemli olan - temiz ve kuru bir yer bulmak için. Bütün edinilen ekipman ve sarf ilk resme ödeyecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.