SağlıkTıp

Karın insan - anket

Karın boşluğu, aynı zamanda, karın boşluğu olarak adlandırılır - iç organları ile doldurulur alanı. Bu gövde içinde diyaframın altında yer alır. İnsan periton boşluğuna bulunan Sistemler ve organlar, - Birlikte pankreas ve karaciğer, böbrekler, mide, bir sindirim sistemi ürogenital sistem ve dalak.

Karın - aslında, karın boşluğu ve içinde retroperitona. Periton boşluğu kaplı olduğu serozaya olarak adlandırılan. Bu kılıf retroperitonda karın boşluğundan ayırır. organlar boşluğu duvarı ve karın zarı arasına geliştirmek bir boşluk yer almaktadır.

Onlar da büyümesi sırasında duvardan uzağa hareket ve periton içine büyüyecekler. Bu nedenle, iki katmandan oluşur seröz kat üretme, çekin görünür. boşluk duvarından Bu kırışıklıklar bağırsak kanalının bölgeye geçmektedir. Onlar mezenter denir. (Örneğin, karaciğer) organlara duvarından geçer Kıvrımlar kordonlar olarak adlandırılır.

Gördüğünüz gibi, incelenmekte olan bölge son derece önemlidir, bu nedenle periyodik sağlık muayenesi gerekmektedir.

Karın organları: ultrasonografi (US)

Araştırma Bu tür en yaygın olanıdır. Bu nedenle karın karın duvarından konveks sensörü incelenmiştir. parankimal organlarda ek olarak, bağırsaklar görüntü ve retroperitoneal organlar olsun. de rahim, yumurtalıklar ve mesane - Böylece erkekler teknik olarak sadece mesane, prostat ve kadınları incelenir.

Genellikle bütün bu yapıların çalışma eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Karın boşluğunda bulunan ABD yüksek tanısal değere sahiptir. hemen hemen tüm ultrason makineleri ile donatılmış karın incelemelerin programların beri böyle bir çalışma hemen her tıbbi tesislerde yapılabilir.

Hasta hızla sağlık genel durumunu belirlemek gerekiyorsa, bu yöntem en açıklayıcıdır. Bu çalışma en yaygın "medeniyet hastalıkları" ortaya koymaktadır. Kötü beslenmeyi neden olduğu hastalıkları ile ilgili, kalori alımını, alkol kullanımı artış, her şeyden önce,.

Patolojik semptomlar gelişmesiyle birlikte tanısal muayene büyük olasılıkla insan tedavidir. Tabii ki, geri dönüşü olmayan patolojik süreçler önlemek düzenli check-up, çok daha tercih.

Bir ultrason zaten yazıda sözü edilmiş yetkilileri, aynı zamanda karın aorta ve dalları, sadece inceleyebilirsiniz inferior vena cava ve kolları. Kısmen periton ve pelvik organlar tarafından kaplı. Preperitoneal alanı ile mesane ifade eder. Onlar da ultrason ile muayene edilebilir.

ultrason için hazırlık

Hemen hemen tüm insanlar ABD ve diğer organları ile karşılaştı. Karın kişi sadece daha ayrıntılı bir hazırlık gerektirir. Böyle prosedürlere bir engel bağırsak toplayan gazlar ve hava olabilir. Bu tür araştırmalar iyi sabah saatlerinde yapılır.

İşlemden önce birkaç gün yüksek lifli gıdalar yeme kaçınmaya tavsiye edilir. Bazen bağırsak temizlemek için gereklidir. Bu temizliğin müshil veya lavman kullanılarak yapılır. Bu çalışmada önce sigarayı ve kullanımını dışlamak sakız.

Bu anket çalışılan organların norm herhangi bir sapma içinde çözülmesine yardımcı olur. Bunlar fotoğrafların korunması kapsamlı bir dokümantasyon tabi veya çıkarılabilir medyaya yazma vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.