FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Nekrasov şiiri içeriği ve analizi "Yol"

19. yüzyılın Edebiyatı devrimci karakteri oldu. Yazarlar ve şairler köylünün sert akıbeti hakkında eserler yayınladı. Onlar siteleri eşitliği, hayal ileri devrimci fikirlerin taşıyıcısı olan serfliğin kaldırılması. Neyse ki, aynı 19. yüzyılda köylüler serbest idi.

Bu yazıda Nekrasov şiiri bakacağız "Yol". Bu köylülerin yaşam yazarın birçok eserlerinden biridir.

yaratıcılık Nekrasov

Nikolai onların serf ezilen bir asilzade, oğluydu. Çocukluğundan beri, o köylü üzücü kaderi izlerken edilmişti. O serfliğe karşıydı. eserlerinin tamamı köylü yaşamı, onların durumunun görüntüye ayrılmıştır.

Çocukluk, aile, çevre yazarak edebiyat kariyerine güçlü bir etkiye vardı. Babası Nikolai bir tiran ve ezen anneydi. Bu Nekrasov eserleri yansıdı. O sert kadın çok konuda yazdım.

Onlar için hayat Karşınızda şefkat izleyerek, şair bu hayatın adaletsizliği anlatan eserler yayınladı. O, insan ağrıya duyarlı olduğu devrimci görünümleri vardı.

ilk eserlerinde biri - "Yolda" İçinde yazar da köylünün kaderi hakkında konuştu. Ne şiirinde Nekrasov ( "Yol") tasvir olduğu, analiz göstermektedir.

Başlamak için, biz ürünü sunuyoruz.

Şiirin içeriği "Yol"

Ürün sürücüye ana tedavisi ile başlar. Kendisinin sıkılmış olduğunu, onun özlem biraz tarih dağıtmak ister söylüyor. Örneğin, sürücü hayatında gördüğü zorunlu askerlik, ayrılık ya da kurgu, o. hangi göre o sertçe o kendini yanıtlar ve genç karısı hakkında konuşmaya başlar.

O aristokrat ailede büyüdü. İşte orada, müzik aleti çalmak, okuma, bilimsel bilgi alma, örgü dikmek öğrenilen görgü öğrendik. O farklı lezzetleri bol yeme, saten elbise. Kısacası, o asil kızı olarak genç bir bayan ile birlikte yaşıyordu.

O, "Yolda". Şiirinde Nekrasov içinde bir köylünün kahramanın Daha sonra, hikaye değişir. Sürücü kız evli olduğunu söyledi, babası öldü. Bundan sonra zyatek köyde, doğum yeri köylü-CIT gönderdi. Orada o sürücüye evlilik verildi. Bir lordly yaşamış Köylü kız, biçmek veya süt inekleri nasıl bilmiyordum. Zorluk sürüklenen odun ve su ile, o barshchina oldu. Arabacı Onun acı izlemek için acı oldu. O çünkü hayatımda bu değişimin bir kükreme çaldı. "Onun Rab Ruin", - sürücü diyor.

Eşi bir kitap, portre çeşit bakarak okuma köylü kadın olmak. Oğlu da okuryazarlığı ona bakan öğretir, yıkar, kesikler, dövmek değildir.

Şoför sorun paylaşır. Karısının, Armut, sadece ince hale soluk ve o pek yürüyebilir yemek istemediğini söylüyor. o kadar çabuk ölmek korkuyordu. O, onun çok çalışmayı eziyet giysili ve beslenen değil kabul ediyorsa da. Ben azarlamak ve dövmek değil çalıştı.

Beyefendi onun sıkıntısını dağılmış sürücüye söyledi.

Ne yazarın eserlerinde göstermek istedik, biz Nekrasov şiirini analiz ederek öğrenirler "Yol". Ne şair sorununu ortaya çıkarmaktadır köylü, üzücü kaderi düşünün.

Analiz Nekrasov şiir "yol"

Çalışma - tamamen farklı iki insan arasındaki diyalog: Ana ve sürücüsü. Bunlar zıt sınıflardan. Onların düşünceleri, farklı iç dünyası. Barin sıkıldı. Hayatının her şey sorunsuz gitti. sürücü değil eğlence için belirleyin. Onun keder: karısı ölür. Barin onun sıkıntısını dağıtmak istedi. Onun için, eğlenceli - bu insanlar nasıl ayrılacağını öyküsü. Bede alt sınıflar onu eğlendirdi, tam tersine, ona dokunma.

Sürücü eşi olsa ve bayanlar ile büyüdü, ama o bir köylü kalmıştır anlatıyor. O farklı bir ortamda yaşamış, ama gereksiz kanıtladı geri gönderildi.

Analiz Nekrasov şiir "yol" toprak sahipleri çiftçilere nasıl davranacağını gösterir. Onlar duyguları, sıradan insanların sorunları ilgilenmiyor. köylü Armut trajedi beyefendi heyecanlı değildir. O sadece onun melankoli dağıldı.

Yazar, çiftçiler kaderlerini karar çubuğu olarak ev sahipleri tabidir bize nasıl gösterir. Bu durumda, sadece kendi çıkarları ve ruh tarafından yönlendirilir.

çalışmalarında anlatım araçları

"Yolda" Nekrasov, argo kelimeler "kız", "küçük kadın", "adam" ve diğerleri kullanılarak yazılmıştır. Böylece, yazar işini natüralist yapar. sunum için o daha iyi kelimeler aracılığıyla karakterlerin özünü ortaya çıkarmak için diyalog kullandı.

Sonuç

"Yolda" Nekrasov şiiri analizi bize ev sahipleri serflerinden kaderine ilgisizlik gösterdi. eşi ölür neden işin kahramanı, sürücü anlamıyor. Çok daha köylü Armut, yeni sorumluluklar ve hayatı değişti gerçeği değil. Büyük olasılıkla, o onuru aşağılanmış gerçeği muzdarip. O ev sahipleri gücünde olmak değil o kaderlerini karar verir, fark, bu biri olarak kabul edilmez. bu sadece bir serfdom olduğu için olursa olsun her an ondan, asil bir aile olabilir ne kadar yakın, kurtulmak.

Yeni ortamda, bir yabancı gibidir. Kocası ona ilgi alanlarını paylaşan etmek, onu anlamak mümkün değildir. O bilmiyordu, bir erkek için aşk için değil evlendi. Bu yalnızlık ve haksız kader ölür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.