FormasyonBilim

Magnezyum sülfat: etki mekanizmasının kullanılması ve

Magnezyum tuzları (magnezyum oksalat) veya çelatları (klorofil fitin) şeklinde sindirilebilir. Mineral emme duodenumda iyonize halinde gerçekleşir Bahsedilen. İnsan vücudundaki mineral önemli miktarda diş, kemik ve iskelet kası yoğunlaşmaktadır. hücre içi bir iyon - O magnezyum not edilmelidir.

hipomagnezeminin magniyzavisimyh azaldıkça enzimlerin etkinliği karbonhidrat ve fosfor metabolizmasını inhibe etti. Klinik olarak, periferik kan damarlarının genişlemesi şeklinde kendini gösterir kalp mukoza kızarıklık, kalp fonksiyon bozukluğu hızlandırabilir.

magnezyum değişimi yakından vücuttaki kalsiyum ve fosfor seviyeleri ile ilgili, ve farmakodinamik uygulama yolları, magnezyum preparatları bağlıdır. Magnezyum iyonlarının küçük dozlarda parenteral uygulama için asit-baz dengesi ve hücre içi ve hücre dışı sıvılarda ozmotik basınç kontrol edilir. Bu, redoks reaksiyonlarında yer alır nöromüsküler sistemin tepkimesini yükseltir. Bahsedilen makro elemanı, birçok enzim ayrılmaz bir parçası olan hücresel solunum sağlar, karbonhidrat ve protein metabolizmasını düzenleyen. maksimum doz magnezyum nöronal reaktivite ve sergi sedatif veya narkotik etki inhibe eder. Magnezyum kalsiyum bir antagonistidir. Son sinir hücrelerinden magnezyum iyonlarını değiştirir, kalsiyum, magnezyum, narkotik etkisini ortadan kaldırır.

Ingiliz tuzu ilk N. 1695 yılında Grew İngiliz botanikçi tarafından sentezlendi. Bir süre sonra (1710) bu deniz suyu çıkmaya başladı. Magnezyum sülfat, çeşitli mineraller doğada meydana gelir. Kafkasya, Sibirya ve Kuban bu mineralin oldukça çok. Magnezyum sülfat genellikle manyezit elde edilir. Genellikle, bir safsızlık olarak, magnezyum sülfat çözeltilerinin avukat tuzu bulunur. Hazar Denizi sularında bulunan Özellikle yüksek konsantrasyonlarda. eritilmesi sürecinde magnezyum oksit içinde asit sülfat , magnezyum sülfat elde edildi. Elde edilen tuzun saflaştırma yeniden kristalleştirme ile gerçekleştirilir.

magnezyum sülfat tuzları - renksiz prizma şeklinde kristaller, acı bir tuzlu tadın, su içinde kolaylıkla çözünebilir. Magnezyum sülfat hızlı bir şekilde ısıtılması sırasında aşınır kristalleştirme,% 35 su içerir. çözeltiler ısı ayarlı, nötrdür. Form ilaç salım -% 25 çözelti ya da toz.

Ingiliz Tuz: Etki mekanizması

Tuzlar (magnezyum sülfat), kötü emilen adsorbe ve su yüzeyinde düzenlenen. Sonuç sözü müshil etkisi farmakodinami olduğunu. Bu preparat, sodyum sülfat mukozasını tahriş ve bağırsak flushing neden daha güçlüdür. Kısmen batırılmış, magnezyum sülfat karaciğer ve safra, etkisi etkiler. Parenteral uygulamada, sülfadı CNS üzerinde (sedatif) sakinleştirici etkisi ve yüksek dozlarda, bu uyku ya da anestezi indükler. Aksiyon, magnezyum sülfat, kalsiyum takviyeleri giriş ile uzaklaştırılır. Kalsiyum iyonları, magnezyum iyonları, böylece narkotik etki tesviye hücrelerden değiştirir.

Magnezyum sülfat: Uygulama

küçük dozlarda ilaç kullanıldığında içeri doğru sindirim, safra aktif çıkış artırır. Yüksek dozda, sülfadı ishale yol açar. Magnezyum sülfat safra kanalı duvar spazm bir koleretik madde olarak kullanılır. opioid etkisi - laksatif etkisi ortaya çıkar, enteral uygulama için (15-25 g), parenteral (10 mi,% 5-20 çözeltisi günde iki kez bir dozda deri altından) için. Magnezyum sülfat da iltihaplı süreçler (abse, flegmon, ağlayan ülser, enfekte yaralar) için topikal olarak uygulanabilir. Bu amaçla, hipertonik çözeltiler % 15-25 bir konsantrasyon ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.