FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Okul ve yetişkinlerin çevresel davranış kuralları

Bu yazıda, en, doğada davranması öğrencilerin çevre davranış temel kuralları dikkate ancak sadece nasıl bahsedelim. Sonuçta, yetişkin çocuklar için bir örnek oluşturmuştur. Yani uzun çocukluk eşiğini geçti edenlerle her şeyden önce başlayalım.

Üst düzey için talimatlar

Eğer çocuklar için örnek teşkil ne unutmayın. Yani açısından kendilerini eğitmek için deneyin doğaya saygı. Sen şu anda zeminde atmak için birkaç dakika olabilir elinde bir sigara, ayakta ise o, mantıklı değil sigaranın tehlikeleri konusunda çocuğa anlatmak katılıyorum.

çevresel davranış kuralları olarak sadece dünyanın durumu bize ne kadar tüm erkeklere kesinlikle geçerlidir. nitelikteki herhangi resme bakın: güzel, temiz, gözler mutlu.

Okul saflığı

Öğretmenler sürekli enkaz başka bir yerde olamaz öğrencilere hatırlatmak için önemlidir. öğretmenler biyoloji, örneğin şu ya da bu dersi, açıklamaya doğasına öğrencileri led eğer iyi olurdu. Bu durumda, çocuklar çevrelerindeki dünyayı özen öğrenebilirsiniz. en Öğrenci ekolojik davranış kurallarını açıklamak önemli tabi ne bir göz atalım:

 • sosyal bilgiler;
 • biyolojisi;
 • ekolojisi;
 • coğrafya;
 • Fen bilimlerinde;
 • ve hatta fiziksel kışın okul bahçesinde ya da parkta sıcak dışarıdan gerçekleşir eğitim, içinde - ormanda kayak.

Burada okul dersleri daha temiz bir çevreye bağlı olabilir kaç görebilirsiniz.

Sen öğrenciler için düşünebilirsiniz?

ilgi ve heyecan cumartesi gitti çocuklar doğaya kayıtsız değildi Yani, biz, örneğin, Öğrenci ekolojik davranış kuralları dahil edilecek bir oyun, bitkilerin dikkatli makyaj öğrendik. projenin bu tür de kazananlar için ödül olmalıdır. Diyelim ki hava ormana gitmek iyidir Cumartesi öğrencilere sunmak, ama ondan önce, oyunun kuralları açıklamak diyelim:

 • çöp atmak değil;
 • Canlı ağaçlar ve bozmazlar çalılar;
 • kuşlar, karıncaların, yaban arısı yuvalarını bozmak değil;
 • müzik içermez.

Burada öğrenciler bilmelidir şeyin bir listesidir. onlar gerçekten çok çünkü Tabii ki, kuralların en iyi öğretmen, çok daha fazlasına. kuralların çoğu gerçekleştirmek Bu adamlar, herhangi ihlal etmeyeceğini, ödül alacak ya da "beş". gerisi ders çalışmak zorunda kalacaktır.

Biz kampanyada ateş yakıp gidiyorsun

Yakın gelecekte yürüyüş gitmek planlıyorsanız ne yapmalı? Tabii ki, çocuk Öğrenci ekolojik davranış kurallarını öğrenmeleri gerekmektedir. Bunlar nelerdir? Her şeyden önce, bir kamp ateşi, örneğin, kişisel güvenlik için gereklidir. Haydi başlayalım:

 • sadece orada yakılan önceki yangının izleri var bir yer bulmak için deneyin.
 • arazi neredeyse insanlar tarafından ziyaret edilmemiş ise, küçük bir kürek al. Yangını söndürmek bu şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bu deliğe gömülmüş ve kumla doldurmak gerekmektedir.
 • Eğer yangın tamamen söndürüldü emin olana kadar yerleştirmek için dinlenme bırakmayın.
 • Kamp ateşi sadece kuru dallar, sopa, saman, kağıt toplamak.

Çocuklar refakatsiz, yalnız yürüyüş gitmemeli. Ama çocuk ormanda iyi yetişmiş, alevlendirebilir ve düzgün yangın söndürebilir, bu mümkün den birisi bir yetişkin olmadan gitmek eğer.

bir gecelik konaklama ile

bir geceleme ile zam, çadır, pişirme gereçleri ve gereken her şeyi ile gitmek eğilimindedir. Çevresel davranış kuralları vardır:

 • yüklemek için mandal veya çivi çekiç vermeyin çadır, çadır, çadır yaşam ağaçlarda. bitkiler çok hasta ve ciddi yaralanma ile ölebilir.
 • çeşitli ev kimyasalları kaçının. yağ ile baş daha kötü Bulaşıkları yıkamak için sıradan kabartma tozu, ideal. Aynı diş macunu için de geçerlidir. Örneğin, tar sabun almaya çalışın. daha doğal kaynaklar daha iyi, alacaktır.
 • Bir geride çöp bırakmayın. yoksa küçük bir çöp yine de inşa etmek ve yakmak / yakın çöplüğü uzakta onlarla alamaz bıraktı.
 • Gerek cep telefonları bir oyuncu olarak bunu kullanmıyorum, bir teyp almak. Kuşların şarkı keyfini çıkarın.
 • Tuvalet daha uzakta yollar ortak bir konumda düzenlenmiştir. Mümkünse, en fazla 40-50cm den çapında, yaklaşık bir metrelik bir delik derinliği kazmak. Tatilin sonunda onu gömmek.

Tatilin tamamlandı olarak yapın. Gerek tablet ile sudaki bütün gün oturup veya telefonda tüm arkadaşlarınızla konuşmak için. , Gürültüsünden bir mola yaban tüm dikkatleri geçin.

dini tatil gününe ait

toplum üzerindeki Öğrenci ekolojik davranış kuralları onlar halka açıktır anlamda alakalı. Örneğin, gönüllü çalışma. Bunlar okul öğrenci, bölgenin sakinleri, şehre gidiyoruz. Kendi sakinleri enkaz bölgeyi temizledik.

Biz saflık için durmak!

çim, asfalt üzerinde zemin herhangi bir çöp atmayın. Neresi olursa. Eğer döker "gayri" geçmek bile, daha da büyük boyutlara artmaz.

"Öğrencilerin çevre davranış kuralları" - Yeni nesil şehrinizi sevmek, doğaya saygı öğrenmek için bir proje kalıcı olması gerekir. Belki de çöplük bir sürü ortadan kaldırmak mümkün olacak.

Nasıl öğretmek?

hemen hiçbir çaba gerektirmeyen basit kurallar yürütmek öğrenin:

 • çöp atmayın;
 • Canlı bitkiler kırmayın.

Bu kesinlikle kimseye gerçekleştirmek öğrencilerin çevre davranışın en temel kurallarıdır. herhangi bir yerde yakın hiçbir çöp kutuları olsa bile, yine de en yakın taşınır.

Ve kalbim sakin

çöp olmadığı zaman Ve sen, ruhunu yatıştırmak için nasıl biliyor? Vicdan kaydettiğiniz dış dünya kadar temiz. kimse doğa temiz yapar bizden ayrı, inan bana. Ve öğrencilerin çevre davranış kuralları - bu hayatta en önemli kural, sadece insanların değil, aynı zamanda hayvanlara, kuşlara, böceklere ve bitkiler biridir. Tüm canlı organizmaların sağlığı ve yaşam doğanın saflığı olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.